[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Awatar użytkownika
mireck
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2016, o 00:34
Model Lexusa: IS200 SC BlackPearl
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: mireck »

Płyn uzupełniony i błędów już nie wywala. Ale jest jedna rzecz która mnie niepokoi, gdy silnik się nagrzeje i wskazówka dojdzie do połowy skali zaczyna powoli wędrować od mniej więcej 6 do 9 kreski. Jaka może być tego przyczyną? Walnięty jakiś czujnik, zapowietrzony układ?
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: Lex Luthor »

Jako, ze temat widze jest wielo-typowy, no to i ja sie "pochwale", ze i mnie dopadlo "check engine" :down: W sobote po ok 100 km, na wybojach mi mignela ze 2 razy ale myslalem, ze mi sie przywidzialo.
Na drugi dzien (wczoraj) juz mi zgasl na trasie po ok 60 km, tez na wybojach. Jak go odpalalem, to musialem troche pokrecic rozrusznikiem i od razu bylo czuc intensywny smrod przepalanej benzyny, pare osob stalo obok i kazdy od razu to zauwazyl. Na trasie zdechl, zaraz wszystkie kontrolki zie zapalily, lacznie z tymi od oleju ale potem zgasly i znowu na dlugim kreceniu rozrusznikiem dal sie odpalic i jakos dojechalem. Za kazdym razem jak krece rozrusznikiem i slysze, ze zalapuje to musze dodac gazu i wtedy znowu smierdzaca chmura.
Na niskich obrotach zaraz gasnie, ciezko jezdzic na miescie, bo wtedy trzeba dac po garach zeby "przepchnelo" Na wybojach i zakretach podobnie. W piatek robilem tylne hamulce i troche postal na kolkach podparty z tylem wyzej - nie wiem czy jakis syf z baku nie splynal? Tak mi powiedzial jeden lexusiarz. Inny powiedzial, ze sprawdz lambde.
Typuje po kolei tak: Lambda,swiece, wtryski. Wiem, ze nie ma co wrozyc i musze podjechac do kompa ale mam problem, bo u mnie w okolicy nikt nie ma tak starej wtyki (kupilem przejsciowke ale nie wiem czy dziala) ani nie ma programu.
Filtr paliwa dawno wymieniany, dostalem tez rade zeby skorzystac z tych plynow do przepychania wtryskow, ktore sie wlewa do paliwa.
Czytam temat na biezaco i znajduje wiele podobnych objawow, ale moze ktos mial bardzo podobnie wiec zanim przeczytam 30 stron to trafi sie zlota rada ;)
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [is200]Check Engine + migające TRC off!

Post autor: Lex Luthor »

Keepmovin pisze:Właśnie zauważyłem, że check mi się włącza kiedy stoje na luzie. Teraz od prawie dwóch tygodni jeżdże ciągle na bez luzu i na światłach stoje na 1 i luzie i nie zapala mi sie check. Stąd pytanie, gdyż nie ogarniam do końca: Czy coś może się stać kiedy stoję nie na luzie tylko na w pełni wciśniętym sprzęgle i 1, czy tylko szybciej się sprzęgło zużywa ? ( A jeżeli tak, to jak bardzo ) ?
Dolaczam sie do pytania.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: gmiter »

Sprawdź czy nie masz gdzieś dziury w dolocie, jakaś opaska lub podciśnienie nie spadło.. Moim zdaniem to nieszczelność.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is200]Check Engine + migające TRC off!

Post autor: brat_z »

Lex Luthor pisze:
Keepmovin pisze:Właśnie zauważyłem, że check mi się włącza kiedy stoje na luzie. Teraz od prawie dwóch tygodni jeżdże ciągle na bez luzu i na światłach stoje na 1 i luzie i nie zapala mi sie check. Stąd pytanie, gdyż nie ogarniam do końca: Czy coś może się stać kiedy stoję nie na luzie tylko na w pełni wciśniętym sprzęgle i 1, czy tylko szybciej się sprzęgło zużywa ? ( A jeżeli tak, to jak bardzo ) ?
Dolaczam sie do pytania.
Trochę dziwny sposób na nie zaświecanie się kontrolki:P
Jedynie co obciążasz na wciśniętym sprzęgle to łożysko oporowe i współpracujący z nim docisk.
można tak jeździć ale jak długo tego Ci nikt nie wywróży:)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [is200]Check Engine + migające TRC off!

Post autor: gmiter »

Lex Luthor pisze:
Keepmovin pisze:Właśnie zauważyłem, że check mi się włącza kiedy stoje na luzie. Teraz od prawie dwóch tygodni jeżdże ciągle na bez luzu i na światłach stoje na 1 i luzie i nie zapala mi sie check. Stąd pytanie, gdyż nie ogarniam do końca: Czy coś może się stać kiedy stoję nie na luzie tylko na w pełni wciśniętym sprzęgle i 1, czy tylko szybciej się sprzęgło zużywa ? ( A jeżeli tak, to jak bardzo ) ?
Dolaczam sie do pytania.

Kurde, masz GS300 a piszesz w temacie IS200.

2JZ jest na MAF sensorze więc tego też można obstawić jako winnego lub czujnik położenia przepustnicy. Zobacz live data co się pokazuje. Na biegu jałowym po puszczeniu gazu i rozgrzaniu powinno być około 3,8 g/s i otwarcie przepustnicy w granicach 14% (+/-1)
Awatar użytkownika
jerzubiker
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:37
Model Lexusa: is 200
Skąd:: kraków
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: jerzubiker »

Witam wszystkich ,czy ktos może mi powiedziec co oznacza kod błedu P1128 ? domyślam się że to bedzie coś z przepustnicą.Na desce rozdzielczej zapalają się lampki check engine oraz trc off(mrugaja) po czym nie ma reakcji na pedał gazu,dopiero przy wcisniętym nie wyzywamy na forum do końca obroty silnika wzrastają.Pozatym silnik chodzi równo nie trzesie nim jak podczas uszkodzonej cewki.
Z góry dziekuje za pomoc.
Lexus to coś więcej niż tylko samochód...
Awatar użytkownika
emko
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 25 sie 2017, o 08:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: emko »

jerzubiker pisze:Witam wszystkich ,czy ktos może mi powiedziec co oznacza kod błedu P1128 ? domyślam się że to bedzie coś z przepustnicą.Na desce rozdzielczej zapalają się lampki check engine oraz trc off(mrugaja) po czym nie ma reakcji na pedał gazu
Symptomy brzmią conieco znajomo :)

W moim konkretnym przypadku sam błąd (P1128 Throttle Control Motor Malfunction) nie oznaczał zbyt wiele i wymagał nieco "debugowania" krok po kroku. Udało się problem wyśledzić do zbyt dużego oporu, jaki stawiał mechanizm odciągający z powrotem przepustnicę po puszczeniu pedału gazu. Motorek przepustnicy się blokował, wywalało błąd, gaz przestawał działać (tylko jałowe obroty). Po ponownym uruchomieniu było OK, chociaż choinka na desce trzymała się jeszcze parę dni.

Rozwiązaniem okazało się dokładne sprawdzenie wszystkich linek i sprężynek po drodze i wymiana tej jednej zużytej/pogiętej. Ja akurat opędziłem się trywialną naprawą bardzo niskim kosztem. Ale oczywiście nie twierdzę, że to samo jest u Ciebie.
Awatar użytkownika
jerzubiker
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:37
Model Lexusa: is 200
Skąd:: kraków
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: [IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Post autor: jerzubiker »

O fajnie że odpisałes,a powiedz czy wyciagałeś cała przepustnice i czy ją czysciłes ?
Lexus to coś więcej niż tylko samochód...
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [is200]Check Engine + migające TRC off!

Post autor: Lex Luthor »

gmiter pisze:
Lex Luthor pisze:
Keepmovin pisze:Właśnie zauważyłem, że check mi się włącza kiedy stoje na luzie. Teraz od prawie dwóch tygodni jeżdże ciągle na bez luzu i na światłach stoje na 1 i luzie i nie zapala mi sie check. Stąd pytanie, gdyż nie ogarniam do końca: Czy coś może się stać kiedy stoję nie na luzie tylko na w pełni wciśniętym sprzęgle i 1, czy tylko szybciej się sprzęgło zużywa ? ( A jeżeli tak, to jak bardzo ) ?
Dolaczam sie do pytania.

Kurde, masz GS300 a piszesz w temacie IS200.

2JZ jest na MAF sensorze więc tego też można obstawić jako winnego lub czujnik położenia przepustnicy. Zobacz live data co się pokazuje. Na biegu jałowym po puszczeniu gazu i rozgrzaniu powinno być około 3,8 g/s i otwarcie przepustnicy w granicach 14% (+/-1)
Przeczytalem caly temat i zauwazylem, ze z innymi typami niz IS200 tez sie tutaj wpisywali (GS300 tez chyba z tego co pamietam), wiec nie chcialem dublowac tematu za bardzo, bo objawy bardzo podobne. Moge zalozyc oddzielny w sumie, jezeli to robi roznice. Jak mozna to prosze modera/admina do wydzielenia tematu od mojej wypowiedzi o Check Engine. http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?p=152603#p152603
Co to jest live data? Co to jest MAF sensor?

Na razie sie uspokoil, przez 2 dni nic. Ale jak w poniedzialem zjechalem tylem z dosc stromego podjazdu to od razu Check sie wlaczyl i zgasil silnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości