[IS 200] kontrolka CHECK ENGINE i TRC OFF

Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: highcontrast »

dzięki za pomoc, niestety błąd już się powtórzył więc sprawdzę z tymi świecami jakoś na dniach i dam znać co i jak ...
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: IgoR_KilleR »

No daj koniecznie.
Ja miałem takie jaja, po naprawie komputera, kiedy to biały dym wydobywał się z rury wydechowej i nie działało elektroniczne sterowanie przepustnicą. Po naprawieniu ECU występował błąd zbyt bogatej mieszanki, wobec czego zapalił mi się check engine, ale po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zniknął. I do tej pory jest spokój. U mnie pewnie było coś zalane, natomiast u Ciebie raczej samo z siebie się nie "naprawi" więc obadaj sprawę ze świecami i koniecznie daj znać, skoro tylko na jednym cylindrze występuje błąd to zacznij od wyczyszczenia tej jednej świecy. Może wystarczy.
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: highcontrast »

...a więc świece są gites, nówki sztuki i podobno iskra zabiłaby konia... natomiast problem jak się okazuje leży na 99% po stronie wtryskiwaczy gazu. W serwisie Bigas (taką mam instalację) powiedzieli, ze wtryskiwacze są do regeneracji, co trwa ok godziny i po problemie. Tylko cena jakaś mało konkurencyjna tzn 400 pln ...więc pomimo, ze miałem przy sobie powiedziałem, że zadzwonię, a miałem na myśli sprawdzenie ofert cenowych w necie. Jak widzę w warszawie można to ogarnąć już za 200 pln czyli połowę tej ceny i dostaje się gwarancję. W sumie zadzwonie jutro do dego Bigasu i zapytam się jak u nich wygląda sprawa z gwarancją...
Więcej coś napisze już po regeneracji,... może ktoś z was już to robił i może gdzieś w warszawie?
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: slovly »

za 200 z hakiem to kupisz nowe valteki i dluzej pojezdzisz niz na regenerowanych, ew. mozesz sam je przczyscic ale to juz koledzy Ci lepiej doradza. Porzebny bedize jendak model wtryskow, jesli nie masz na fakturze to zrob fote chociaz, moze ktos rozpozna
The sky is the limit
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: IgoR_KilleR »

a u mnie wystąpił teraz ten sam problem! Z tym, ze ja nie mam gazu :/
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: janasek »

Odczytaj błędy jakie wyskoczą po podłaczeniu kompa i daj znać. Może wcale nie chodzi o gaz jak wielu tutaj podejrzewa...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: prosperopro »

a ciezko wam z rana odpala samochod ? dlugo trzeba krecic ? okolo 2 sec ?
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: janasek »

Ja mam czasami tak z moim 1UZ-FE. Wymieniam niedługo cały komplet: świece, kable, kopułkę (2 sztuki) i palec (2 sztuku), mam nadzieję że pomoże. Jak się silnik nagrzeje to zazwyczaj pomaga i jest oki, ale nie zawsze. Ktos gdzieś pisał, że lepije tak nie jeździć bo cewki mogą paść aj esjt to droga sprawa. Z tego co znalazłem w necie to 250 zł sztuka, a jest ich 8 :/.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: prosperopro »

a ciezko zapala ? bo jak tak to banalna rzecz zwiazana z akumulatorem chodzi o to ze wyczytalem na us.lexusownersclub.com ze komputer ma za malo mocy przez co wylacza trc i swieci kontrolke trc. jak masz znajomego z takim samym akumulatorem sprobuj moze w tym rzecz
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 problem kontrolka silnika i TRC

Post autor: janasek »

Aku jest nowe, ma 4 miesiące i czuć że ma kopa przy odpalaniu (w porówaniu ze starym to róznica jest jak niebo i ziemia :) ), ale czasami się zająknie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości