Uciekający płyn chłodniczy

Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: maniek_ls400 »

Dodatkowo na forach w UK/US można znaleźć klka wątków o tym jak to 'zgniła' chłodnica (chłodnica oleju skrzyni jest zintegrowana z chłodnicą główną) wpuściła do obiegu skrzyni płyn chłodniczy i ASB szlag trafił.
Miesiąc temu jakiś gość z tego samego powodu kupował ode mnie skrzynię do LS430..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Zleciłem mojemu ulubionemu warsztatowi poszukiwania pompy wody, chłodnicy i termostatu. Własnie mi dali znać o cenach zamienników. Pompa 410zł, chłodnica 780zł a termostat 110zl. Jak doliczę robotę i nowy plyn to ta wymiana będzie mnie kosztować 2kpln :down: Macie jakieś sugestie? W USA szukać? Tam taniej, bo mają niższe podatki od eurosocjalizmu. Czy może w serwisie będzie taniej??? Mariusz ty masz jakies wejścia podobno?
Pozdr JanB
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: sandr »

JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Dziękuję kolego sandr za zainteresowanie sie tematem. Podzwonię i zapytam skąd biorą chłodnice, że mają w takiej cenie. Jak na razie w poszukowania chłodnicy, termostatu i pompy w hurtowniach tych duzych, pokazują ceny takie jak podalem wcześniej, ale o dziwo ani chłodnicy, ani pompy nie mają na stanie. Tylko termostat Wahlera za 90zł.
Pozdr. JanB
Pozdrawiam
JanB
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: sandr »

Jakaś pompa (nowa za 250 zł) też się pałęta po Allegro...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: maniek_ls400 »

JanB pisze:Zleciłem mojemu ulubionemu warsztatowi poszukiwania pompy wody, chłodnicy i termostatu. Własnie mi dali znać o cenach zamienników. Pompa 410zł, chłodnica 780zł a termostat 110zl. Jak doliczę robotę i nowy plyn to ta wymiana będzie mnie kosztować 2kpln :down: Macie jakieś sugestie? W USA szukać? Tam taniej, bo mają niższe podatki od eurosocjalizmu. Czy może w serwisie będzie taniej??? Mariusz ty masz jakies wejścia podobno?
Pozdr JanB
JanB - zadzwoń do ASO i się dowiedz - termostat bez zniżek kosztuje 120PLN - oryginał a nie jakaś podróba. Pompa OEM nie powinna być droższa niż 400 - a na tą część z uwagi na konieczność rozbierania rozrządu wydałbym nawet więcej.
A swoją drogą może podjedź do innego warsztatu na diagnozę - wydać na lexa 2k można w ciągu chwili a potem okaże się, że winna była pierdoła za 100plnów ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
s-t-a-l-k-e-r
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 30 maja 2013, o 09:36
Model Lexusa: był IS 300,obecnie st 220
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: s-t-a-l-k-e-r »

No to mi własnie ucieka płyn przez ten wezyk co jest na pompie założony, to znaczy ze pompa wody uszkodzona i nadaje sie do wymiany, zaczęło sie tak dziac chyba od czasu założenia gazu, a moze układ jest zapowietrzony i wystarczy płyn wymienic. Silnik sie nie grzeje trzyma mi cały czas taka sama temperature.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Ciąg dalszy poszukiwań korzystnej ceny części. Dzwoniłem do Toyoty w Komornikach k/Poznania. Szok cenowy Pompa wody 718zł, Chłodnica 2122zł, Termostat 170zł +uszczelka 36 zł. Nawet po koleżeńskim rabacie warsztatowym -10% drogo w ch...
pozdr JanB
Pozdrawiam
JanB
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: carsik »

Pompa AISINA 360zł
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: JanB »

Tak?? Tylko gdzie ją można w takiej cenie kupić?
Pozdr.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości