[IS 200] dziwne klekotanie

Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

[IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: mikrus »

Witam,

Zrobiło się trochę zimniej i nie wiem dlaczego jak zawsze rano odpalam auto słyszę jakby lekkie telepanie. Brzmi to jak dwumasa, ale dźwięk ten trwa mniej więcej 2-3 sekundy i już jest ok. Takie początkowe klekotanie. Występuje to przeważnie rano przy zimnym silniku. Zastanawiam się właśnie czy to kwestia dwumasy czy może nie gada na jeden gar początkowo? Macie koledzy jakieś pomysły? Sugestie?

Przyznam, że nie mam za bardzo czasu ostatnio na ogarnięcie tego i nie sprawdzałem świec czy innych spraw. Domyślam się, że po części może to być wróżenie z fusów, jednak chciałbym zapytać czy ktoś z Was nie miał podobnych przypadłości w swoim?


M.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: jankess »

to nawet nie wróżenie z fusów ;) nagraj ten dźwięk.

sprawdzałeś czy jak wysprzęglisz to jest ten dźwięk ? (od zamachu co prawda nie oddzielisz silnika wysprzęglając bo zamach jest przykecony do wału ale jak te klekotanie ustanie czy się zmieni to może to być jakaś wskazówka że to moze dwumasa lata :roll: )

oliwę kiedy zmieniałeś i na jakiej jeździsz? może to ma związek z klekotaniem popychaczy (przez dosłownie kilka sek. na zimno może być takie jak by ciche klekotanie ale po chwili jak pompa zaczyna ganiać oliwę silnik zaczyna chodzić równiutko)
This IS it
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: maniek_ls400 »

Objawy wskazują na zbyt 'ciepły' olej. Co masz wlane do motorowni ? Marka nie tak ważna jak parametry 0W, 5W ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: carsik »

zazwyczaj takie dźwięki w Toyotach wydobywały się przy słabych panewkach. Ale gdybanie na forum o dźwiękach, które ktoś słyszy to jak wróżenie z fusów po kawie rozpuszczalnej :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: Yarecki »

carsik pisze:zazwyczaj takie dźwięki w Toyotach wydobywały się przy słabych panewkach. Ale gdybanie na forum o dźwiękach, które ktoś słyszy to jak wróżenie z fusów po kawie rozpuszczalnej :biggrin2:
:biggrin2: Carsik a Ty spać nie możesz ;) :?:
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: mikrus »

postaram się jak prosicie nagrać ten dźwięk,

wcześniej tego nie było, przynajmniej tak mi się wydaje, że na poprzednim oleju było ok, teraz mam dziadostwo na C.... wlane i z tego co pamiętam 5W. Sprawdzę. Przebieg auta 110k km.

filmik poniżej:
http://www.youtube.com/watch?v=kwiSkOxl ... e=youtu.be

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kwiSkOxl ... e=youtu.be[/youtube]
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: mikrus »

zapomniałem dodać, że auto jest zawsze odpalane na wciśniętym sprzęgle ;)
Pozdrawiam
Mikołaj
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: carsik »

ja nie chcę być złym prorokiem bo dźwieki z ekranu to jest co innego niż z przestrzeni w aucie ale to brzmi jak kłopoty z panewkami. Jesteś pewien tego niskiego przebiegu?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: jankess »

czyli co zalane masz Castrola 5w40 ?(może zalej jednak 10w40) Ja bym zaczął od zmiany oliwy. Lpg on board ? :) jak by już panewki klękały to by to myślę już pukało ciągle... ciszej lub głośniej rożnie to bywa, ale po otwarciu maski i delikatnym dodaniu przepustnicą gazu to by było słychać.
Jeszcze ciekawe jak tam luzy zaworowe czy są w normie :roll: może zaczęło być już trochę za luźno.
This IS it
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] dziwne klekotanie

Post autor: mikrus »

Co do przebiegu to nigdy nie można być pewnym. Kupiłem go od osoby prywatnej więc mam nadzieję, że raczej kombinowany nie był. Rozrząd jak robiłem to jeszcze był ori Toyota. Podłączony był też do kompa i niby ok.

Co do Castrola to chyba tak, 5W40, wcześniej miałem Liqui Moly i przyznam szczerze, że mam wrażenie, że po zmianie oleju zaczęło się to dziać. Nie wiem jednak czy to psychika czy prawda. Przy dawaniu gazu żadne dźwięki niepokojące się nie pojawiają. Jedynie około 3 tys RPM coś się pojawia, ale to prawdopodobnie sprawa wydechu. Jeśli chodzi o luzy zaworowe to nie wiem.

Może ktoś powiedzieć mniej więcej ile takie zabiegi (luzy zaworowe, panewki) kosztują?
Pozdrawiam
Mikołaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości