Wypadanie zapłonu

Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: j0hnDEER »

napiszę z własnej autopsji

Postanowiłem wyczyścić układ jakim STP do czyszczenia wtrysków i tak wyczyściło że jeden wtrysk padł.
Objawiało się to tym że właśnie na zimnym było ok , potem przełączał się na LPG i przez 15 km było ok następnie wypadały zapłony no i po paru km chodził na 5 garów ( wiedziałem który bo zawsze mam ELMa). Po zgaszeniu auta i odczekaniu 20 min palił i chodził normalnie ale historia się powtarzała.
Wymieniłem cewkę , świecę i nic . Jak się okazało jeżeli zdechnie wtrysk PB to po jakimś czasie również LPG przestaje działać .
Nie wiem czym to jest spowodowane i dlaczego miała na to wpływ temperatura, może komp po jakimś czasie stwierdzając usterkę wyłącza go .. trudno powiedzieć
Ale po wymianie wtrysku PB i 50kkm sytuacja się już nie powtórzyła. Dodam że ELM nie pokazywał usterki wtrysku lecz właśnie misfire
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: owczar »

infidel, żeby problem zdiagnozować musiałby się systematycznie pojawiać. W tej chwili pojawił się po raz pierwszy i nie powrócił. Jeśli pojawi się na tym samym cylindrze to możesz wykluczyć cewkę.

Na LPG czy PB? W jakim stanie są świece?

Przyczyn może być mnóstwo.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

Problem pojawił sie wczoraj i jeszcze nie powrócił,w pracy silnika nic sie nie zmieniło lekko drga na wolnych obrotach ale poza tym ok.Bez znaczenie czy to Pb czy lpg,świece nowe ngk irydowe(zmieniałem w zeszłym tygodniu),instalacja świeżo po przeglądzie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: owczar »

To niestety trzeba zaczekać aż problem powróci.

Kontrolka zapaliła się na LPG czy PB?
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

Stało się to podczas jazdy na lpg z tym,że miałem już głęboką końcówke gazu i jechałem zatankować przed pracą.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: owczar »

Jakie masz wtryskiwacze lpg? Co znaczy końcówka? Ile było litrów?
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

owczar pisze:Jakie masz wtryskiwacze lpg? Co znaczy końcówka? Ile było litrów?
Wtryskiwacze Hana,gazu była dosłownie końcówka,nie wiem ile dokładnie ale na rezerwie jeździłem długo.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: ArtIS »

Cześć,

ja dzisiaj byłem ze swoim Lexem w serwisie celem podpięcia go pod komputer. Wczoraj, po dosc dlugiej przerwie przejechałem nim ze 20 km i powitała mnie ikonka "check engine" i TRC off, które permanentnie się świeciły.

Po podłączeniu do kompa okazało się, że nastąpiło wypadanie zapłonu na 5 cylindrze. Mechanik przełożył cewkę na 2 cylinder i póki co nic się nie świeciło. jazda testowa (grzeczna i ta mniej :biggrin2: ) nie wywołała "check'a".

Jeśli znowu się zaświeci trzeba będzie sprawdzić, czy wypadanie będzie na 2 cylindrze. Jeśli tak to problem w cewce. Zmartwił mnie jednak ceną cewki. Powiedział, że w Lexusie 1000 PLN a u nich 500. fajnie, 50% mniej ale nie ma jeszcze taniej? Wiem, ze Lex nie jest autem do oszczędzania lecz nie darowałbym sobie gdybym nie zapytał.

Dodatkowo, mechanik wspomniał, że "check" mógł się pojawić gdyż w okolicę cewki dostała się woda...trochę to dziwne bo jakim cudem miałaby się dostać akurat w jedną cewkę...chyba, że jest ona niesprawna.

Jak na razie auto pracuje jak należy :)

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

owczar pisze:infidel, żeby problem zdiagnozować musiałby się systematycznie pojawiać. W tej chwili pojawił się po raz pierwszy i nie powrócił. Jeśli pojawi się na tym samym cylindrze to możesz wykluczyć cewkę.

Na LPG czy PB? W jakim stanie są świece?

Przyczyn może być mnóstwo.
Wczoraj znowu dużo jeździłem po mieście,check nie pokazał żadnych błędów w pracy silnika nic sie nie zmieniło,nadal lekko drga gdy jest rozgrzany.Trzeba się dobrze przyjrzeć obrotomierzowi by zobaczyć delikatne wahania wskazówki bez znaczenia czy to lpg czy pb.
Dziś rano uruchomiłem auto,otworzyłem maske silnik pracował cichutko i bardzo równo bez żadnych drgań.Te drgania występują tylko gdy motor jest ciepły.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: carsik »

czas sprawdzić luzy zaworowe
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 19 gości