Wypadanie zapłonu

Awatar użytkownika
artek
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: artek »

Witam, podpinam się pod temat. Miesiąc temu kupiłem lexusa i mam podobny problem. Na zimnym motorze wszystko jest ok a jak tylko się nagrzeje do właściwej temp to silnik przestaje pracować na wszystkie cylindry a po chwili zapala się check engine i czasem miga kontrolka od trakcji. Komputer pokazuje wypadanie zapłonów cyl 1, 3, 5. Przełożyłem cewki z 4 na 5 i dalej pokazuje błąd na piątej. Wymieniłem świece nie pomogło, sprawdziłem kompresję, na wszystkich cyl pokazuję około 13,5. Teraz doszło jeszcze w błędach zbyt uboga mieszanka bank 2. Wymieniłem katy dalej to samo. Mała ciekawostka jak zrobiłem katy to po skręceniu wydechu na łączeniu za pierwszymi katami miałem mały przedmuch postanowiłem tego od razu nie robić tylko pojeździć i zobaczyć co będzie i wszystko było ok na ciepłym motorze nic się nie działo i nie było żadnych błędów, więc postanowiłem rozkręcić wydech i uszczelnić. Zrobiłem to i problem powrócił
Awatar użytkownika
NappyBoy
Lex Maniak
Posty: 905
Rejestracja: 17 sty 2013, o 21:05
Model Lexusa: IS200 Turbo
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: NappyBoy »

@carinus

dzieki za podpowiedz , narazie tylko bawie sie w podmienianie czesci ze znajomym :)
Tycjan
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 10 gru 2011, o 14:08
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: Tycjan »

Mój mechanik powiedział, że mam luz na przepustnicy który powstał przez używanie LPG i to może być powodem że na zimnym silniku buja mi silnikiem i wyskakuje błąd wypadania zapłonu. Może to być właśnie ten problem?
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: dead_beat »

Siemka, ja taką teorię też miałem. Po wymianie przepustnicy po kilku godzinach będzie tak samo.
To raczej przepustnica świruje przez złe spalanie.
Sprawdź luzy zaworowe.
Awatar użytkownika
artek
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Janów Lubelski
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: artek »

U mnie problem rozwiązany :smile:
okazało się że był uszkodzony wtrysk po wymianie wszystko jest w porządku, także najważniejsze mam z głowy i mogę zabrać się za drobne rzeczy a wolnej chwili porobię parę zdjęć i wrzucę auto do galerii :smile:
bany
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 05:24
Model Lexusa: is200 AT
Skąd:: śląsk/dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: bany »

Witam, u mnie również występuje wypadanie zapłonu - na 3. cylindrze, ale tylko na PB. Wywala checka, silnik drży i brak mocy. Sprawdziłem cewkę i świecę z trzeciego cylindra (podmieniłem na inne) i problem dalej występuje. Na LPG autko chodzi bez najmniejszych problemów. Czy to może być wina wtrysku PB skoro na LPG nie mam żadnych problemów?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: owczar »

Może. Możesz sprawdzić organoleptycznie czy nie ma jakiegoś zabrudzenia itp, a ostatecznie podmieć między cylindrami jeśli nie chcesz wymieniać w ciemno. Jeśli błąd się przeniesie na inny cylinder to masz rozwiązanie.

Uważaj tylko na uszczelniacze.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

Podepne się pod temat wypadania zapłonu.Dziś rano zaświecił mi sie check ,pojechałem do mechanika on podłączył pod kompa i wyszło wypadania zapłonu na drugim cylindrze,sprawdził świece oraz podmienił cewki miejscami.Druga poszła w miejsce pierwszej.pierwsza w drugą.Błąd został wykosowany,nic sie nie swieci,zrobiłem ponad 50 km i nic sie nie dzieje.Mechanik stwierdził,że jeśli to cewka to wyskoczy błąd na pierwszym cylindrze,ok. to logiczne ale powiedział też,ze może to być problem zaworów lub głowicy.Auto ma przejechane 124 tys,jest to przebieg 100% oryginalny.Gaz zakładany w kwietniu 2013 roku,stag 300 plus na wtryskach hana i spisuje sie super przejechane na gazie 23 tys km.Czy to możliwe,że przy takim przebiegu winne wypadania zaponu mogą być zawory?Co myślicie?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: carsik »

może tak, może nie. Po takiej diagnostyce na razie można powiedzieć że to może być wiele rzeczy
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu

Post autor: infidel »

carsik pisze:może tak, może nie. Po takiej diagnostyce na razie można powiedzieć że to może być wiele rzeczy

Przychodzi Ci coś więcej do głowy niżeli cewka i zawory?Jutro bede miał może cewke na podmiane,mam nadzieje,ze to jednak cewka :scratch:
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości