IS200/300 - silnik bierze olej

dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS 300] - bierze olej

Post autor: dzibi »

Od zakupu auta zrobiłem niecałe 6000km, a 5,5tys km temu wymieniałem olej z filtrem. Silnik generalnie suchy z lekkim zapoceniem, ale bez wycieków. Zapaliła mi się czoraj pomarańczowa kontrolka oleju (czyli poziom), więc wystudziłem samochód na płaskim, sprawdzam poziom - sucho!!! Aż dreszcze poczułem, kupiłem od mechanika 0,3l litra oleju (więcej nie miał akurat tego oleju) za 10zł i wlałem. Na bagnecie pojawił się olej na szczęście. Na podstawie tego wnioskuję, że zjadł mi przez 5,5tys km max 1,5l oleju (obstawiam jednak bardziej na 1,0l). Czy ktoś w 2JZ-GE spotkał się z tym? Niby wytrzymała i bezawaryjna jednostka, więc może to norma? Z drugiej strony, to byłby mój pierwszy japończyk, który poza paliwem ciągnie olej, nawet 23letnia Honda, nie brała mi ani grama przez 15tys km.

trochę technicznych pierdół:
- Mobile 1 5w30 ESP zalany ok. 5,5tys km temu, teraz dolałem 0,3l tego samego i zamówiłem na wtorek kolejny litr.
- Auto ma instalację LPG z przebiegiem ponad 10tys km. (spalanie normalne, moc normanlna)
- Nie upalam, choć czasem przy wyprzedzaniu wciskam PWR i gaz do podłogi
- Nie testowałem zużycia oleju na benzynie
- Silnik bez wycieków
- Nie zaobserowałem chmury dymu przy ostrym ruszaniu (może potrzebna pomoc, kto przyjrzy się z boku)
- Silnik pracuje cicho i równo (na gazie słychać stukot wtryskiwaczy, na benzynie całkiem cicho)
- Temperatura silnika stale ciut poniżej połowy skali.
- Z obliczeń wynika zużycie oleju max 0,3l na 1000km.

Wdzięcznym bardzo za pomoc :)
Mechanika mam dobrego, ale pojechał na wakacje, a nie wiem czy będę mógł z tym spać przez tydzień spokojnie, czy ze wrzaskiem budzić się będę w środku nocy...
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS 300] - bierze olej

Post autor: Riki »

dzibi pisze:Od zakupu auta zrobiłem niecałe 6000km, a 5,5tys km temu wymieniałem olej z filtrem. Silnik generalnie suchy z lekkim zapoceniem, ale bez wycieków. Zapaliła mi się czoraj pomarańczowa kontrolka oleju (czyli poziom), więc wystudziłem samochód na płaskim, sprawdzam poziom - sucho!!! Aż dreszcze poczułem, kupiłem od mechanika 0,3l litra oleju (więcej nie miał akurat tego oleju) za 10zł i wlałem. Na bagnecie pojawił się olej na szczęście. Na podstawie tego wnioskuję, że zjadł mi przez 5,5tys km max 1,5l oleju (obstawiam jednak bardziej na 1,0l). Czy ktoś w 2JZ-GE spotkał się z tym? Niby wytrzymała i bezawaryjna jednostka, więc może to norma? Z drugiej strony, to byłby mój pierwszy japończyk, który poza paliwem ciągnie olej, nawet 23letnia Honda, nie brała mi ani grama przez 15tys km.

trochę technicznych pierdół:
- Mobile 1 5w30 ESP zalany ok. 5,5tys km temu, teraz dolałem 0,3l tego samego i zamówiłem na wtorek kolejny litr.
- Auto ma instalację LPG z przebiegiem ponad 10tys km. (spalanie normalne, moc normanlna)
- Nie upalam, choć czasem przy wyprzedzaniu wciskam PWR i gaz do podłogi
- Nie testowałem zużycia oleju na benzynie
- Silnik bez wycieków
- Nie zaobserowałem chmury dymu przy ostrym ruszaniu (może potrzebna pomoc, kto przyjrzy się z boku)
- Silnik pracuje cicho i równo (na gazie słychać stukot wtryskiwaczy, na benzynie całkiem cicho)
- Temperatura silnika stale ciut poniżej połowy skali.
- Z obliczeń wynika zużycie oleju max 0,3l na 1000km.

Wdzięcznym bardzo za pomoc :)
Mechanika mam dobrego, ale pojechał na wakacje, a nie wiem czy będę mógł z tym spać przez tydzień spokojnie, czy ze wrzaskiem budzić się będę w środku nocy...
Miałem podobny przypadek w poprzednim is problem natomiast ustał gdy olej zmieniłam na castrola wtedy dolewki robiłem 0,5 -0,8 na 10 tys co nie jest tragedia bo często kręciłem do końca, litr na 5,5 tys jeszcze do wytrzymania, hondy potrafiły na v-tecu tyle spalić na tys a moc trzymały do końca, jaki masz przebieg tego Isa?
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] - bierze olej

Post autor: turkus »

Niemożliwe, żeby brał tyle oleju. U mnie od wymiany do wymiany (ok. 10-15 tys.) spada z max na powyżej min, spala poniżej litra w tym czasie. Moim zdaniem pomiędzy wymianami nie trzeba dolewać (pomimo to sprawdzam i dolewam jak jest miejsce, bo ponoć silniki Toyoty lubią mieć oleju pod max). Od poprzedniej wymiany jeżdżę z resztką Motula w puszce i nie mogę go zmieścić, wala mi się tylko po bagażniku. Coś niestety nie gra.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS 300] - bierze olej

Post autor: dzibi »

Riki pisze: Miałem podobny przypadek w poprzednim is problem natomiast ustał gdy olej zmieniłam na castrola wtedy dolewki robiłem 0,5 -0,8 na 10 tys co nie jest tragedia bo często kręciłem do końca, litr na 5,5 tys jeszcze do wytrzymania, hondy potrafiły na v-tecu tyle spalić na tys a moc trzymały do końca, jaki masz przebieg tego Isa?
litr na 5,5tys km to dla mnie już jest masakra. Honda na v-tecu nie powinna też brać oleju, chyba że skatowana. To że ją katowałeś, nie znaczy, że skatowałeś (o ile masz na myśli swoje doświadczenia z Hondami) ;) Moja 10 letnia kosiarka do trawy 4-suwowa nie bierze oleju nawet, więc 2JZ-GE tym bardziej powienien nie brać :D (ok, wiem, że to idiotyczne porównanie)
Nie mam pojęcia jaki przebieg. Mechanik mi mówi, że może mieć licznikowe 170tys.

turkus pisze:Niemożliwe, żeby brał tyle oleju. U mnie od wymiany do wymiany (ok. 10-15 tys.) spada z max na powyżej min, spala poniżej litra w tym czasie. Moim zdaniem pomiędzy wymianami nie trzeba dolewać (pomimo to sprawdzam i dolewam jak jest miejsce, bo ponoć silniki Toyoty lubią mieć oleju pod max). Od poprzedniej wymiany jeżdżę z resztką Motula w puszce i nie mogę go zmieścić, wala mi się tylko po bagażniku. Coś niestety nie gra.
No coś nie gra. Liczyłem się z tym, że stary samochód może nie utrzymać poziomu oleju, ale na pewno nie brałem pod uwagę konieczności dolewania. W końcu to świetny silnik, w końcu to Toyota. Obstawiam dwie sprawy:
1. Zarżnięty silnik przez złe użytkowanie (nie mówię oczywiście o sobie).
2. Sprawcą problemów jest instalacja gazowa.

Ale może ktoś już to zmęczył w 2JZ-GE, więc może ma jakieś wnioski dla mnie, hmm? :)
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 300] - bierze olej

Post autor: grucha2666 »

Proponuje zmienić olej!
ja co prawda jeżdżę IS 200 i serwisuje go na puławskiej w ASO (spore rabaty) i oni z całą odpowiedzialnością polecają Castrol 10W60.
Na pewno znajdą się tacy co uważają że Castrol to chłam i beznadziejny olej, ale:
1. Ja swój motor kręcę dość często do 6200 (max moc)
2. od zawsze był zalany tym olejem
i efekty są takie, że od wymiany do wymiany (staram się nie przekraczać 10-12k km) nie ubywa mi w ogóle oleju (gołym okiem na bagnecie nie widać). dodam że olej po 12k km jest wciąż koloru złocistego.
pozdrawiam.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS200/300 - silnik bierze olej

Post autor: Yarecki »

Jak gazownik nawiercił kolektor bez jego zdjęcia to już masz odp.
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200/300 - silnik bierze olej

Post autor: dzibi »

Yarecki pisze:Jak gazownik nawiercił kolektor bez jego zdjęcia to już masz odp.
Możesz podać więcej szczegółów? Z gazem mam tyle do czynienia, że kupiłem auto z instalacją. Teraz jeżdżę tylko na benzynie.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS200/300 - silnik bierze olej

Post autor: Yarecki »

dzibi pisze:
Yarecki pisze:Jak gazownik nawiercił kolektor bez jego zdjęcia to już masz odp.
Możesz podać więcej szczegółów? Z gazem mam tyle do czynienia, że kupiłem auto z instalacją. Teraz jeżdżę tylko na benzynie.
gaz to bardzo dobre paliwo, dobrze "zrobiona instalacja LPG" niestanowi problemu.
Problem w tym, że 80=90% branży to druciarze, na 99% kolektora nie zdjął i motor zassał garść opiłków aluminiowych( wiercenie + gwintowanie) co się dalej wydarzyć może, nie trzeba chyba tłumaczyć.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS200/300 - silnik bierze olej

Post autor: klexus »

2jz nie lubi oleju:(
u mnie od wymiany do wymiany praktycznie stan
Yarecki raczej ma racje tutaj, ale tez nie wiadomo co sie działo wcześniej z silnikiem może podjedz na kompresje,
dzibi
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 17 mar 2014, o 20:48
Model Lexusa: is300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200/300 - silnik bierze olej

Post autor: dzibi »

OK, yarecki, klexus, dzięki za pomoc. Trochę tymi opiłkami wystraszyłem się, bo brzmi to albo na remont kapitalny, albo na wymianę silnika :(
Podjadę zbadać tę kompresję i zostawię tu ślad.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości