Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: DawGad »

Jak w temacie zapaliła mi się kontrolka od hamulca ręcznego i jednocześnie migała kontrolka TRC OFF. Obecnie jest ok. Sprawdziłem czytnikiem błędów i nic nie wykazało, ale skontrolowałem też poziom płynu hamulcowego i jest minimum. Jutro kupię DOT3 i uzupełnię stan, mam nadzieję że to zamknie sprawę. Zastanawiam się czy nie wymienić całego płynu...
Obrazek
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: Yarecki »

DawGad pisze:Jak w temacie zapaliła mi się kontrolka od hamulca ręcznego i jednocześnie migała kontrolka TRC OFF. Obecnie jest ok. Sprawdziłem czytnikiem błędów i nic nie wykazało, ale skontrolowałem też poziom płynu hamulcowego i jest minimum. Jutro kupię DOT3 i uzupełnię stan, mam nadzieję że to zamknie sprawę. Zastanawiam się czy nie wymienić całego płynu...
Oczywiście wymień cały płyn, to się powinno robić co max 1-2 lata a są to groszowe sprawy.
Zalej DOT 4 albo DOT 5.1.
Sprawdź też wycieki bo niby skąd się nagle wzięło poniżej w okolicy minimum.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: medyss »

u mnie jest to samo i dodatkowo zapalał się abs... póki co auto stoi u mechanika na wymiane dwumasy i sprzęgła, a także płynu hamulcowego więc jeżeli to pomoże dam znać na forum :)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: medyss »

u mnie pomogła wymiana płynu hamulcowego, nie wiem jakiś czujnik od zapowietrzenia to jest? :P
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: jordi007 »

Odswieże temat bo juz kilka razy zapałiła mi sie kontrolka recznego i TRC OFF miga dodam ze jak jest zimno na dworze tak sie dzieje albo jak jest sliko lub depne hamulcami po nagrzaniu silnika samo znika ktoś miał wczeniej taki problem.
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: Ferdek »

DawGad pisze:Jak w temacie zapaliła mi się kontrolka od hamulca ręcznego i jednocześnie migała kontrolka TRC OFF. Obecnie jest ok. Sprawdziłem czytnikiem błędów i nic nie wykazało, ale skontrolowałem też poziom płynu hamulcowego i jest minimum. Jutro kupię DOT3 i uzupełnię stan, mam nadzieję że to zamknie sprawę. Zastanawiam się czy nie wymienić całego płynu...
jordi007 pisze:Odswieże temat bo juz kilka razy zapałiła mi sie kontrolka recznego i TRC OFF miga dodam ze jak jest zimno na dworze tak sie dzieje albo jak jest sliko lub depne hamulcami po nagrzaniu silnika samo znika ktoś miał wczeniej taki problem.

U mnie jest np;
ATP DOT4 SL6
Po konsultacji z mechanikiem może to być już lepszy DOT4, ale koniecznie SL6 - do aut z ESP.
Zalej już lepszym płynem i może nie koniecznie to jest związane z płynem.
Może ręczny blokuje Ci jedno koło i zaburza prędkość tego koła i stąd obie kontrolki na raz?

Przegląda ręcznego i tarczobębnów + zmiana płynu hamulcowego. Ew. kontrolnie ścieżka diagnostyczna SKP za 20zł i będzie jasne...
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: dzida »

Coś takiego przydarzyło mi się miesiąc temu po zadziałaniu ABS-u (też te dwie kontrolki świeciła/migała bez kontrolki ABSu). Po pewnym czasie postoju na parkingu problem zniknął.
Miałem płynu na min i po zadziałaniu pompy zapewne spadł poniżej tego poziomu. Dolałem prawie na maks.
Płyn miałem wymieniany w lipcu na TRW DOT4.

Sprawdź czy Ci świecą cały czas światła STOP (objaw niskiego poziomu płynu) ewentualnie czy nie jest któraś żarówka/bezpiecznik przepalona
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: kupiec1985 »

Yarecki pisze:Oczywiście wymień cały płyn, to się powinno robić co max 1-2 lata a są to groszowe sprawy.
Zalej DOT 4 albo DOT 5.1.
Sprawdź też wycieki bo niby skąd się nagle wzięło poniżej w okolicy minimum.
a dlaczego zalecasz dot 4 czy dot 5 skoro na obudowie zbiorniczka jest napisane by stosować dot3 ??
Warto zmieniać na wyższy dot ??
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: jordi007 »

płyn jest oki co prawda nie zdejmowałem bebna ale wyglada ze reczny działa poprawnie dzisiaj juz cieplej i wszystko wporzadku a chciałem zeby sie zaswiecily to bym pod kompa odrazu podłaczył
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Kontrolka hamulca ręcznego i migająca TRC OFF

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze:
Yarecki pisze:Oczywiście wymień cały płyn, to się powinno robić co max 1-2 lata a są to groszowe sprawy.
Zalej DOT 4 albo DOT 5.1.
Sprawdź też wycieki bo niby skąd się nagle wzięło poniżej w okolicy minimum.
a dlaczego zalecasz dot 4 czy dot 5 skoro na obudowie zbiorniczka jest napisane by stosować dot3 ??
Warto zmieniać na wyższy dot ??
A no dlatego, że w czasie kiedy wyprodukowano IS,a nikt nie wiedział o dot dot 5.1.
Płyn ma znacznie lepsze parametry, które czuć podczas jazdy. Lepsza reakcja na pedał hamulca, lepsze hamulce po wielokrotnym ostrym hamowaniu itd.
Płyn należy wymieniać max co 2 lata wtedy jest mniej wody/korozji w układzie i są sprawniejsze hamulce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości