[IS300] Świece

Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Jeszcze jedna rzecz która mi umknęła i nie zapytałem.
Co ciekawe np w IC świeca SK20RP11 ma inną cenę niż SK20R-P11. Czy one się czymś różnią? Bo SK20R-P11 są w tym momencie niedostępne, a te bez "-" są od ręki.
Mają pewnie błąd bo jest świeca SK20R11 do is200 i SK20RP11 do GS300/IS300 i ta do IS200 jest tańsza zauważalnie.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Ok, Świece wymienione na DENSO SK20PR11, sprawdzone luzy zaworowe - na jednym cylindrze korekta, sprawdzona kompresja silnika - wszystko w normach, minimalne różnice nie mające znaczenia... Mimo to silnik tak jak gdyby odrobinkę nierówno pracuje. Nie widać tego gdy podniesie się maskę ale w kabinie jest to nieznacznie odczuwalne (obroty nie falują) i samochód nie pali "od strzała", ale też nie trzeba go trzymać nie wiadomo jak długo na rozruszniku choć jak w moim subiektywnym odczuciu za długo. Przed wymianą świec komputer wyrzucał błędy na dwóch cylindrach. Błędy zostały skasowane, zrobione co powyżej a poprawa jest ale nie jest idealnie. Co sugerujecie? Gdyby cewki to błędy powinny być nadal wyrzucane - tak mi się przynajmniej wydaje... Zawieszający wtrysk paliwa? Coś z układem paliwowym? Czy nadal szukać w układzie zapłonowym?
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: dead_beat »

Ja musiałem zmienić przewody od cewek do świec. Takie objawy jak u Ciebie zniknęły.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Jakie przewody kupowałeś? OEM czy jakieś dedykowane?
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Jakie przewody kupowałeś? OEM czy jakieś dedykowane?
Nic poza OEM z ASO nie kupisz sensownego do tego auta.
Choć znam przypadek u jednego kolegi z forum OEM'y padły po bardzo krótkim czasie, kolejny zestaw dopiero dał rade i śmiga na aucie.
Jak widać wady zdarzają się wszędzie.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

A więc ile takie cacko? Serwis ma od ręki czy trzeba zamawiać?
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:A więc ile takie cacko? Serwis ma od ręki czy trzeba zamawiać?
Stary chyba przeginasz :biggrin2:
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Przewody wymienione a problem nie zniknął :ireful3:
Co gorsza trudno stwierdzić o co chodzi - po podpięciu pod kompa błąd o spalaniu stukowym (wypadanie zapłonu) pokazuje się tylko chwilowo na trzecim cylindrze. Byłem wręcz pewny że to przewód, po tym jak wymieniłem wcześniej świece, zrobiłem regulację luzów zaworowych i sprawdziłem kompresję. Wydaje mi się że nie może to być cewka bo wtedy problem pojawiałby się na dwóch cylindrach - na pierwszym i trzecim. Skoro cewka jest na pierwszej świecy i przewodem spięta do świecy nr 3 to czy możliwe jest że jest uszkodzona mimo że nic się nie dzieje na pierwszym cylindrze? :scratch:
Pomóżcie bo mimo że samochód jeździ i ktoś inny nie zwróciłby na to nawet najmniejszej uwagi to mnie krew zalewa jak czuje w samochodzie że gdy stoi, silnik minimalnie chodzi nie równo...
Co jeszcze można wziąć pod uwagę? Zawieszający się wtrysk paliwa? Przepustnica jest czyściutka (zresztą obroty nie falują),... już sam nie wiem...
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Przewody wymienione a problem nie zniknął :ireful3:
Co gorsza trudno stwierdzić o co chodzi - po podpięciu pod kompa błąd o spalaniu stukowym (wypadanie zapłonu) pokazuje się tylko chwilowo na trzecim cylindrze. Byłem wręcz pewny że to przewód, po tym jak wymieniłem wcześniej świece, zrobiłem regulację luzów zaworowych i sprawdziłem kompresję. Wydaje mi się że nie może to być cewka bo wtedy problem pojawiałby się na dwóch cylindrach - na pierwszym i trzecim. Skoro cewka jest na pierwszej świecy i przewodem spięta do świecy nr 3 to czy możliwe jest że jest uszkodzona mimo że nic się nie dzieje na pierwszym cylindrze? :scratch:
Pomóżcie bo mimo że samochód jeździ i ktoś inny nie zwróciłby na to nawet najmniejszej uwagi to mnie krew zalewa jak czuje w samochodzie że gdy stoi, silnik minimalnie chodzi nie równo...
Co jeszcze można wziąć pod uwagę? Zawieszający się wtrysk paliwa? Przepustnica jest czyściutka (zresztą obroty nie falują),... już sam nie wiem...
Panie zamień Pan cewki miejscami tą gdzie wywala błąd daj gdzie indziej i jeśli błąd się "przemieści" z cewką masz upolowany problem.
Przemyj przepływomierz jeszcze i sprawdź filtr powietrza - to co na start warto zrobić.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: świece is300 PILNE

Post autor: DanLexus »

Dzięki za zainteresowanie
Powinienem na samym początku tak zrobić jak sugerujesz z tą cewką ale dziwi mnie fakt że nie wywala mi błędu przynajmniej na chwilę na pierwszym cylindrze skoro cewka ma obsługiwać dwie świece - na pierwszym i trzecim cylindrze.

Ale załóżmy że to cewka. Za jaką się rozejrzeć. OEM ma porażającą cenę... Coś ponad 900zł - rabat :szok:
Czy przy wymianie na zamiennik nie dojdzie do szybszego uszkodzenia pozostałych...
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości