IS250 jaki najlepszy olej?

Mirq
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2018, o 19:20
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: RUDA ŚLĄSKA
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Mirq »

Ciekawi mnie kwestia że inżynierzy TOYOTY zalecają swój fabryczny olej, czyżby z świadomością że ten olej jest gorszy od innych ?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: gmiter »

Raczej specyfikują poddostawcom parametry i leją je w swoje opakowania aby na tym zarabiać. Możliwe że tam są oleje dużo lepsze od innych, bardziej możliwe że takie same.
I jak już to inżynierowie :)
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Prestige »

Witam panowie , w moim lexusie był lany wcześniej Castrol 5w30 prof magnatec C2 w aso toyoty ale ostatnie naprawy z kilku dziesięciu km robił u znajomego który miał warsztat bo coś tam im razem w aso nie zagrało ale nie chciał mi powiedzieć o co poszło :-) i zastanawiam się nad wymianą ponieważ poprzedni właściciel nie pamięta do końca kiedy był wymieniany ponieważ był to zabiegany starszy przedsiębiorca , sprawdzałem stan jest ok i kolor też jest przejrzysty.Wiem że w komputerze można ustawić wymianę ale czy to było robione.Czytając post zgłupiałem i już nie wiem co by kupić czy oryginał toyoty czy coś innego , piszą też o 0w40 ale tu jest duży przebieg 311 mil i nie wiem czy temu silnikowi wyjdzie to na dobre , oleju nie pali ponieważ był badany na stacji i 0 co2 wyszło itp
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Prestige »

Gdzieś czytałem że przy takim przebiegu silnik robi się luźniejszy i należy wlać 5w40 lub 5w50 co zapewni cichszą pracę ponieważ nie będzie taki rzadki jak się zagrzeje.Zbliża mi się wymiana i nie wiem kompletnie co kupić :-)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Nemo 77 »

W poście odnośnie oleju do mostu napisałem Ci co masz wlać do silnika....co zrobisz Twoja sprawa. Mam wrażenie,że oczekujesz chyba odpowiedzi od któregoś z forumowiczów "zalej kujawski" :)
Napiszę po raz ostatni: Nie dzieje Ci się nic,oleju nie ubywa to lej 5W-30-chcesz Toyoty,kup Toyoty. Jak nie to inny spełniający normy-jakie normy to przeczytaj w instrukcji samochodu.Nie zagłębiaj się za bardzo w olejowe tematy bo zgłupiejesz i nie wymienisz w ogóle oleju.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Prestige »

Ja nie wiem jeszcze czy go nie ubywa bo mało nim na razie jeździłem , chce poznać tylko opinie kogoś innego a pro po tych lepkości , bo nie wiem czy kojarzycie taki kanał na yt https://www.youtube.com/channel/UCSwtGk ... -kK1dlm8gA gdzie za każdym razem mówił że 5w30 do tych zetek to porażka bo przy mocniejszej jeździe olej słabo smaruje bo jest za rzadki jak się zagrzeje i panewki są bardzo szybko do wymiany.Wiadomo że to nie takie same silniki ale trochę mnie to zastanawia tym bardziej przed wymianą.Także Tobie nemo dziękuję bardzo za opinię ale chce poznać inne , po to chyba jest forum , do rozmowy i rozważania.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Nemo 77 »

Tak po to jest forum,ale uwierz mi,że temat olejowy to neverending story i prędzej zwariujesz od ilości informacji od osób i tabelek który olej jakie ma TBN,a jaką temperaturę taką czy inną,a jak zachowuje się przy minus 20,a jak przy minus 22...itd.,a czy jak jest +40 na dworzu to nie zrobi sie taki rzadki,że nie dotrze na czas i nie nasmaruje i będę musiał wyrzucić silnik :) i tak wkoło :dance3:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: gmiter »

Dobrze mówisz, co człowiek to opinia.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: legato97 »

Jest temat w Partnerach forum. Chyba wszystkie te zapytania o olej przeniosę do zmienolej.pl do profesjonalisty.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Prestige »

To bardzo dobry pomysł , po prostu mam już ogromny przebieg na tym silniku , prawie 500 tyś , poprzedni właściciel jeździł głównie trasy , spokojnie , a ja zamierzam jeździć bardziej dynamicznie i może właśnie większa lepkość będzie odpowiednia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości