IS250 jaki najlepszy olej?

muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: muzz »

Czy lekka przesada zależy od tego jak i gdzie jeździmy.
Taka ekologiczna moda ;)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: JanB »

Tu można sobie poczytać o oleju 0W20 http://zmienolej.pl/pl/blog/kompendium- ... j-do-hondy
a tu silnik po 100 tys. km na oleju 0W20 http://zmienolej.pl/pl/blog/top-news/10 ... iu-silnika
Nie chcę tego komentować, bo moja wiedza olejowa jest niewystarczająca, ale jak widzę na własne oczy silnik czysty, jak pupa niemowlaka, to daje mi to do myślenia.
Pozdrawiam
JanB
pummen2
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 6 lip 2016, o 18:46
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Grays
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: pummen2 »

OGON pisze:0w20? to chyba lekka przesada :D

Tak piszą tu


url=https://postimg.org/image/s99kx99yp/]Obrazek[/url]

Obrazek


free image uploader
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: ArtIS »

Cześć. Nie chce robić nowego tematu ale: w moim aucie wymiana oleju przypada na przebieg 50 000 mil. Obecnie licznik wskazuje prawie 51000 i do planowanej na wiosnę wymiany nie wykluczam dorzucić jeszcze 1000 mil.

Pytanie, czy spóźnienie o te 2000 będzie bardzo szkodliwe dla silnika?

Pozdrawiam,
Artur
Awatar użytkownika
Aleksanderu
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 15 mar 2015, o 22:20
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Legionowo/Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: Aleksanderu »

Nic się nie stanie. Jednak trzeba pamiętać żeby ekstremalnie nie obciążać silnika. Swoją drogą ty zmieniałeś olej poprzednio czy zrobił to ktoś w USiA?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: ArtIS »

Auto u mnie już 2012 wiec trochę jest. Był już kilka razy wymieniany z tym ze ja niewiele jeżdżę :)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: JanB »

Żeby koledze ArtIS dobrze doradzić, to trzeba wiedzieć na jakim oleju jeździ oraz ile przejechał od ostatniej zmiany? Do tego trzeba wiedzieć w jakich warunkach to auto jeździ? Po mieście? W trasach? Na autostradach?
Przypomnę tylko, że w USA za normę uznaje się zmianę oleju co 5 tys mil, więc co 7,5 - 8 tys km.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: ArtIS »

Przy przebiegu = 41860 mil panowie z AJC wlali mi Mobil 5W-30. Od tego momentu dziś równo stuka 10000mil. Normy amerykańskie mówią częściej ale silnik ten sam wiec nie powinienem chyba się dostosowywać tak restrykcyjnie?

Auto przez ostatni czas między wymianami 3-krotnie zrobiło dłuższa trasę 700km. Poza tym stoi w garażu podziemnym i weekendami po mieście robie max. 150km.
Pojeździ na starym oleum do lutego?
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: JanB »

A wie kolega jaki to Mobil 5W30? Mobil 1, Mobil S? i jakie normy spełnia? Do 250 dobrze by było, żeby A5/B5 i FE (Fuel Economy). Z Twojego opisu wynika, że auto sporo jeździ po mieście, a to są tzw. warunki trudne (niedogrzany silnik, paliwo może dostawać się do oleju i rozrzedzać). Wg fachowców takie warunki powinny wymuszać skrócenie interwału wymiany oleju. Poza tym 10 tys mil to ponad 15 tys km, więc ???
Tak naprawdę olej może jeszcze zachowywać swoje właściwości, ale żeby to stwierdzić należy dać próbkę oleju do zbadania. Kosztuje to tyle co wymiana oleju na świeży. Można na tzw. ruskich stronach (albo amerykańskich) poszukać badania UOA oleju.
Konkluzja: jak nie zależy na kasie można zmienić już olej.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

IS250 jaki najlepszy olej?

Post autor: ArtIS »

Dzięki :). Zwykle jeśli jadę po mieście to silnik się nagrzeje. Co do kasy to nie chodzi nawet o to, ze mi zależy tylko w lutym planowałem szersze prace (+ wymiana akumulatora) wiec nie chciałem wyprzedzać roboty olejowej skoro auto i tak odstawię na 2 dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość