IS 250 - 2014 - wysokie wolne obroty zimnego silnika

IS 250 - 2014 - wysokie wolne obroty zimnego silnika

Postprzez Krypton » 25 mar 2015, o 22:01

Witam

Zdecydowałem się napisać tego posta pomimo, że znalazłem już co nieco na interesujący mnie temat. Jednak ostatnie "upały" w okolicach 20 stopni spowodowały, że postanowiłem zapytać innych użytkowników czy objawy, które za chwilę opiszę, powinny mnie niepokoić.

Auto jest nowe. Przebieg 6kkm, kupione w styczniu 2015. Nigdy, poza sprzedażą, nie widziało fachowca. Od nowości zastanawiało mnie, dlaczego poranne zapalanie zimnego silnika zawsze rozpoczyna się od gwałtownego wzrostu obrotów do 1750 - 2000, po czym po czasie kilku sekund słyszalne jest jakieś ciche "klik" w rejonie silnika i obroty spadają przez kilka kolejnych sekund do około 1100. Czytając posty na forum byłem święcie przekonany, że gdy tylko nadejdzie wiosna i temperatura zewnętrzna wzrośnie, rozruch zimnego silnika będzie przebiegał coraz mniej agresywnie. Niestety, dzisiaj po godzinie 15, gdy temperatura na dworze wynosiła 20 stopni, rozruch przebiegał dokładnie tak samo jak zwykle. Muszę przyznać, że niepokoi mnie to, gdyż zniszczenia wywołane w silniku są tym większe, im wyższe obroty mu się funduje przy zimnym starcie. Panowie z lexusa pytani telefonicznie mówią, że tak po prostu jest i nie przejmować się. Ja jednak nie mogę się z tym zgodzić. Rozumiem wzrost do 1200 - 1300 obr/min, ale żeby do 2000? Oczywiście gdy silnik jest rozgrzany, problem nie występuje.

Też tak macie w Waszych IS 250 III ?
Krypton
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Powrót do IS mk2 2005-2013