[IS250] Wolne obroty

Awatar użytkownika
fila
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2014, o 17:52
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Wolne obroty

Post autor: fila »

Cześć,

3 tygodnie temu kupilem is250-tke (salon polska) z przebiegiem 200k km. Samochód jest w automacie (moj pierwszy lexus i pierwszy automat). Zastanawia mnie jedna rzecz.
Silnik po odpaleniu na zimnym ma jakies 1300 rpm na P po przełaczeniu na bieg R lub D obroty natychmiast spadają do 600 rpm. Czy tak powinno być?

Następne co mnie zastanawia jak uruchamiam rozgrzany silnik to na P ma 700 -750 rpm natomiast zmieniajac na D lub R obroty spadają do 600 rpm czasami polecą niżej do 500 rpm. Czy tak powinno być?

Następnie dojeżdżając do np świateł i zatrzymując samochód też jest najpierw 500 rpm potem momentalnie do 600 rpm.

Check engine sie nie swieci. Silnik równo pracuje, ladnie sie wkręca na obroty. Do kompa jeszcze nie podpinałem. Mam kabelek ELM327... Jaki najlepiej program używac dla Lexusa z tym kablem? no chyba ze tez zadziała tactrix 2.0 lub 1.4u z evo ale nie sądze.
Dodam że wymieniłem już olej w skrzyni dynamicznie, w silniku tez zmieniony z filtrami. Zastanawiam się nad wymianą świec...

Ma ktoś może manuala technicznego do is250-tki lub może ktoś wie skąd mogę takiego ściągnąć/kupić?

Moje pytania wybikają z tego ze mnie wszystkie niedociągniecia w samochodzie doprowadzaja do szału i staram sie tego Lexusa doprowadzic do igiełki.
W garazu mam jeszcze evolucje ale mocno dłubięta i obroty mam stałe na 1200 rpm i nic nie skacze...

Ps. Przepraszam za stylistyke i błedy jezeli jakies sie pojawiły ale piszę zdecydowanie lepiej po Angielsku :oops:
Ps2. Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

Tak powinno być. Zimny silnik ma podniesione obroty. Popatrz na zimnym silniku czy Ci delikatnie obroty nie falują na P, zaraz po odpaleniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: szyman_leo »

fila pisze:Silnik po odpaleniu na zimnym ma jakies 1300 rpm na P po przełaczeniu na bieg R lub D obroty natychmiast spadają do 600 rpm. Czy tak powinno być?
Wg mnie wzorowe parametry, u mnie jest tak samo i skoro przy tym nic nie telepie oraz nie stuka, to :ok: A "głośność ciszy" przy tym na jałowym po rozgrzaniu :beach: hmmmm ,.... gratuluję wyboru wozidła.
fila pisze:Zastanawiam się nad wymianą świec...
Świeczki tylko irydowe co 90k km, więc zależy od realności przebiegu i rzetelności serwisowej poprzednika, bo być może przy 180 były wymienione. Trzeba grzebnąć w kwitach, jak są, albo odwiedzić ASO i pogadać o historii, może udostępnią, jak mają.[/quote]

Z mojej strony dorzucę rozważenie wymiany oleju w moście, bo zalecają dość często, co 30k km.

PS. Z rana zwróciłem uwagę dokładniej jak to u mnie wygląda i jest 1300 na zimnym i P, 700-800 zimny D, ok. 650 (dane z ELM) rozgrzany D, więc troszkę wyżej niż u Ciebie.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
fila
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2014, o 17:52
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: fila »

Hej,

Dzieki wielkie za pomoc. Swiece raczej wymienie ale pewnie w przyszłym miesiącu bo troche duzo z tym roboty. Dzieki za przypomnienie z olejem w dyferecjale tylnym.
Co do swiec to zmieniacie na Denso czy ktos moze jeżdzi na NGK DFH6B-11A. Tez sie pytam poniewaz moj drugi samochód jeżdzi tylko na swiecach jednego producenta z niewiadomych przyczyn...

Jakiego programu uzywasz do elm-a?
Service manual do is250 jest dostępny? Pytam się z ciekawości ponieważ np jak bym potrzebował schematy wiązek lub sile z jaka dokręcać głowice itd itp...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: szyman_leo »

Żółtki podają DENSO FK20HBR11, odstęp elektrod 1,1mm i chyba tego bym się trzymał. Na NGK pewnie też pojedzie :)
Elmo mam po Wi-Fi, więc SDProg i DashCommand, a na dane serwisowe jeszcze nie natknąłem się w necie.
Ostatnio zmieniony 4 cze 2015, o 13:34 przez szyman_leo, łącznie zmieniany 1 raz.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
fila
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2014, o 17:52
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: fila »

Sprawdzilem wszystko jeszcze raz programem i mam odrobine wyższe niz podawalem wczesniej... mniej wiecej tak jak podajesz wiec wszystko jest ok :)

Micrus co do twojego pytania dot. falowania obrotów to nic mi nie faluje.
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: szyman_leo »

Wystaw Leszka na światło dzienne, wrzuć foty, pozachwycamy się co nieco :smile:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: Tomx »

fila pisze:Następnie dojeżdżając do np świateł i zatrzymując samochód też jest najpierw 500 rpm potem momentalnie do 600 rpm.
Odgrzeję kotleta. Rozwiązał już ktoś tą zagadkę? :)
www. sklep.selected.pl
verpa
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 paź 2015, o 14:42
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [IS250] Wolne obroty

Post autor: verpa »

Tomx pisze:
fila pisze:Następnie dojeżdżając do np świateł i zatrzymując samochód też jest najpierw 500 rpm potem momentalnie do 600 rpm.
Odgrzeję kotleta. Rozwiązał już ktoś tą zagadkę? :)
Dołączam się do pytania. Mam te same zjawisko. Ktoś coś? :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS250] Wolne obroty

Post autor: ArtIS »

Mam mieć zmieniane świece a miałem podobne objawy - powiem jak się przejadę :)

@edit:
Świece są dobre natomiast okazało się ze do obudowy dolotu dostawało się "obce powietrze". Mechanik to uszczelnił (wymiana podobno bardzo droga) i ma być igła :).

Jutro nim pojeżdżę to się będę wymądrzał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości