Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

ODPOWIEDZ
Ferox
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2015, o 19:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: Ferox »

Witam jako nowy na tym forum i pozdrawiam.
Poszukuje przedniego łożyska z piastą z ABS w Auto-centrum powiedzieli za oryginał 1159zł plus wymiana więc szukam porady aby nie kupić chińszczyzny która padnie po roku. .
Jakieś sugestie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
iparts
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:18
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: iparts »

Jeśli miałbym coś polecić to firma SKF robi solidne części, między innymi właśnie łożyska.

Nie jestem pewien co do Twojego modelu ale tutaj masz łożyska do IS II 250 (215 KM)
http://www.iparts.pl/auto-czesci/lozysk ... 00579.html

W razie pytań - pisz śmiało.
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/lexus,842.html
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: Prestige »

Witam Panowie , ogrzeję trochę kotleta , w zakupionym niedawno is 250 huczy mi któreś łożysko ewidentnie oraz po trasie czuć woń spalenizny oraz alufelgi są strasznie gorące.Szukałem już zestaw łożysk ale są różni producenci i różne ceny.Chyba najlepszy byłby by skf ale są dość drogie bo ponad 6 stówek sztuka.Założone są prawie nowe klocki i tarcze przez poprzedniego właściciela ale to chyba była złym pomysłem zakładanie ich na stare łożyska z luzem i wydaje mi się że to przyczyna tych problemów.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: owczar »

A zaciski czasem nie trzymają?
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: Prestige »

Jutro właśnie jadę do mechanika blisko mnie to mi je sprawdzi , ale rusza normalnie i nie słychać żadnego obcierania metalicznego.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: owczar »

Jeśli chodzi o zamienniki to tylko koyo, skf, snr i inne markowe. Chińszczyzna to szkoda czasu i kasy za robociznę.

Jeśli łożysko by się tak grzało to też już by raczej hałasowało dość mocno. Dlatego może coś jednak z hamulcami bym obstawiał. Ale na podnośniku będzie można sprawdzić.
Prestige
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2019, o 20:11
Model Lexusa: IS 250 2007r
Skąd:: LIpsko
Lokalizacja: Lipsko
Kontakt:

Re: Jaki zamiennik łożyska do Lexusa is 250

Post autor: Prestige »

Dokładnie ale mam nadzieję że to wina klocków bo są tak blisko tarczy jakby hamulec był wciśnięty.Może układ jest zapowietrzony albo niedrożny i tłoczek się nie cofa dostatecznie.No zobaczymy :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości