Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Ketur
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2015, o 17:26
Model Lexusa: IS 250 Comfort 2009r.
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: Ketur »

Dawid0ss pisze:
Ketur pisze:Natomiast paliwo PB95 które tankowałem na urlopie za granicą (Włochy, Austria) jest chyba jakościowo lepsze i bardziej wydajne od naszego.
Przy prędkościach autostradowych średnie spalanie wyszło 7,7 na dystansie ok. 900 km. - to chyba nieźle ?
Nieźle ? Aż ciężko w to uwierzyć :-D
To była pierwsza tak długa trasa tym autem więc nie wiedziałem jakiego wyniku się spodziewać.
Dwie osoby w aucie i bagażnik załadowany na full, często używany tempomat z max dopuszczalnymi prędkościami, zużycie zliczone z faktycznych zatankowanych litrów a nie z komputera.
anutemix
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:56
Model Lexusa: is250
Skąd:: birmingham
Lokalizacja: birmingham
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: anutemix »

Witam kolega zadal proste pytanie a wiekszosc pisze same smieci jesli ktos nie widzi roznicy miedzy 95 a 98 to gratulacje. Wyzsze oktany wiecej przejedziesz i mniej silnik sie zuzywa. Ja osobiscie leje caly czas 97 .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: GOLDI »

anutemix pisze:Witam kolega zadal proste pytanie a wiekszosc pisze same smieci jesli ktos nie widzi roznicy miedzy 95 a 98 to gratulacje. Wyzsze oktany wiecej przejedziesz i mniej silnik sie zuzywa. Ja osobiscie leje caly czas 97 .Pozdrawiam
jaki wplyw ma okranowosc paliwa Twoim zdaniem na zuzycie jednostki napedowej :)?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: owczar »

Idąc tym tropen to najzdrowsze jest LPG- ponad 100 oktan. Nie wspomnę już o gazie ziemnym :D
adam8203
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2015, o 20:47
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Kaszew
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: adam8203 »

Moim LEXEM is 250 spalanie na werwie jest średnio 9,4 na zwykłej 95 10,2 przepalam 1 zbiornik w tygodniu i mi się opłaca lać lepsze .
Na całym zbiorniku płacisz więcej 24 zł za vervę ale zaoszczędzasz też 5,2l czyli 24 zł
Wychodzi na 0 ale autko ma lepsze paliwo z zbiorniku
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: carinus »

anutemix pisze:Witam kolega zadal proste pytanie a wiekszosc pisze same smieci jesli ktos nie widzi roznicy miedzy 95 a 98 to gratulacje. Wyzsze oktany wiecej przejedziesz i mniej silnik sie zuzywa. Ja osobiscie leje caly czas 97 .Pozdrawiam
Ja nie widzę różnicy,bo jako takiej nie powinno być.Bzdury piszesz mieszając pojęcie jakości paliwa a jej liczby oktanowej.Dam sobie paznokcia obciąć że na tej samej ilości paliwa 95 przejadę więcej niż na 98.Bazy tych paliw powinny być identyczne,różnica tkwi w ilości dodatków które niestety kosztują i podnoszą cenę ale nie są paliwem więc nie napędzą silnika.Lejąc szambo zamiast 95,nie dziwię się że po zalaniu 98 praca silnika może się różnić.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: tomcio105 »

Ciekawe dwa artykuły:

http://www.e-petrol.pl/jakosc-paliw/873 ... zy-moze-98 mimo, że Orlen omijam szerokim łukiem coś w tym artykule prawdy może być

http://www.smartdriver.pl/nie-samymi-ok ... wa-premium
ciekawe jest tu stwierdzenie:
Udowodniono, że tankując paliwo o wyższej liczbie oktanowej, powodujemy, że mniej „chętnie” jest ono spalane w silniku, a co za tym idzie – silnik traci na mocy. Wrażenie kierowcy, że silnik pracuje lepiej na paliwie o wyższej liczbie oktanów, wynika z faktu, iż spalając paliwo łagodniej, motor pracuje z większą kulturą, a więc ciszej.

Tak podsumowując to nawet jeśli auto nie zyskuje na mocy/nie pali mniej to różnego rodzaju dodatki mogą ,,przeczyścić" nam silnik, a moja subiektywna opinia jest nadal taka, że jeżeli 98 jest droższe do 15-20 gr to opłaca się je zatankować.

Dodam jeszcze przykład z życia wzięty - kiedyś zatankowałem poprzednie auto na pewnej stacji paliwem 95 (nie będę robił antyreklamy - w każdym razie jeden z czołowych koncernów naftowych) i auto zaczęło mi chodzić na ,,pospolite trzy gary" dolanie 98 na innej stacji (bez reklamy - też duży koncern :D ) mu pomogło.


LPG Rulez ;)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: carinus »

Te artykuły może ostatecznie rozwieją mity o paliwach.Jeżeli kogoś stać to powinien lać jak najlepsze paliwo,lub preparaty do czyszczenia układu paliwowego i komory spalania.Sam leję do zbiornika poczciwy olej do dwusuwa,który naprawdę czyni cuda w brudnym siniku.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: owczar »

Nie ma to jak dobry sponsorowany artykuł :)
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Czy warto stosować lepsze benzyny ?

Post autor: ArtIS »

Trochę stary wątek ale dotyczy benzyn wiec chce sie czymś z wami podzielić.
3 dni temu zatankowałem Pb98 na stacji LeClerc niedaleko Alei Jerozolimskich w Warszawie i auto wywaliło check-Engine. Kiedy podpięli je do kompa błąd dotyczył "braku zasilania na wszystkich 6 cylindrach" wiec zapewne auto ostro zdurnialo. Przekonałem sie ze paliwo w tamtym miejscu to chłam gdyż check po wizycie na Leclerc pojawił sie po raz drugi.
Wobec tego przestrzegam kolegów i koleżanki z forum przed tankowaniem w tamtym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości