Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Panowie otrzymałem informację od serwisu Lexusa, że olej w automatycznej skrzyni biegów nie podlega wymianie. Wyjątkiem jest auto eksploatowane w ekstremalnie ciężkich warunkach jak np. bardzo wysokie temperatury lub wysilona praca silnika i skrzyni biegów przez ciąganie ciężkiej przyczepy itp...
Nie wiem więc jak Wy zmienialiście olej w swoich IS-ach ale wygląda na to, że nie ma takiej konieczności. Ja w instrukcji obsługi nie znalazłem informacji o okresowej wymianie oleju to fakt.
pozdrawiam wszystkich
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Szczerze mówiąc to chyba wolą naprawić skrzynię niż zmienić olej. Zerknij w serwisowce, bo wszystkie starsze lexusy mają harmonogram wymiany oleju w skrzyni biegów.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: muzz »

W ASO nie naprawia się podzespołów. Tam się je wymienia. Bardziej opłaca się w przypadku awarii wymienić cały podzespół. Okres gwarancyjny i wiele km ponadto samochody przejeżdzają bezawaryjnie wiec producent nie widzi takiej potrzeby. A to wpisuje się w dzisiejszy ekologiczny trend.
Producent samochodu nie zaleca wymiany ale pewnie producent podzespołu już tak.
Wybór należy do użytkownika jak zwykle.
Ja kierowałbym się przede wszystkim tym w jakim olej jest stanie.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

W dokumentacji serwisowej nie ma informacji o zmianie oleju w skrzyni biegów oczywiście dotyczy to Lexusa iS250 a nie wszystkich aut. Nie wiem jak jest z pozostałymi Lexusami.
Nie wiem jak Wy ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że serwis z premedytacją podaje taką informację bo i tak nie mają gwarancji a nawet nie wielkie prawdopodobieństwo że przy awarii auta kilkuletniego zakupi ktokolwiek skrzynię w ASO. Panowie to nie Skoda czy Dacia... czy tym podobne auta.
Ja zastosuje się do zaleceń producenta bo uważam, że skoro nie ma takiej potrzeby to po co wymieniać... Ale to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić...:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Wysokiej jakości olej w skrzyni automatycznej aisin - czyli ten sam producent co w is250 wyglądał jak olej z frytkownicy, a sprzęgła biegów po rozgrzaniu zaczynały się slizgac... nie ma cudów - olej się zużywa i koniec.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

Dziwne podejście , w silniku też zmieniasz co interwały polecane przez ASO co 30 tys km ? To co ASO mówi to wpuść jednym uchem i wypuść drugim, to są zwykli wymieniacze bez wiedzy. Może inaczej , ich wiedza opiera się na tym co jest napisane w instrukcji w komputerze. Hmm może ja nie ogarniam aż tak mechaniki , ale czym się różni mechanim/działanie skrzyni z takiej skody do skrzyni od lexusa ? Dla mnie to jeden czort. Miałem auto klasy wyższej niż lexus i sam zmieniałem olej w skrzyni , różnica głównie na zimnym i zimą bardzo odczuwalna. Zresztą nie raz miałem przypadek w bmkach ze skrzynią automatyczną że ista+ wyrzucała mi błąd skrzyni sugerujący stary/przepracowany olej - po wymianie szarpanie czy jakieś inne dziwne zachowania znikały. Mądrze owczar podsumował , nie ma rzeczy wiecznych.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: ghostmateus »

Miłosz pisze:Dziwne podejście , w silniku też zmieniasz co interwały polecane przez ASO co 30 tys km ? To co ASO mówi to wpuść jednym uchem i wypuść drugim, to są zwykli wymieniacze bez wiedzy. Może inaczej , ich wiedza opiera się na tym co jest napisane w instrukcji w komputerze. Hmm może ja nie ogarniam aż tak mechaniki , ale czym się różni mechanim/działanie skrzyni z takiej skody do skrzyni od lexusa ? Dla mnie to jeden czort. Miałem auto klasy wyższej niż lexus i sam zmieniałem olej w skrzyni , różnica głównie na zimnym i zimą bardzo odczuwalna. Zresztą nie raz miałem przypadek w bmkach ze skrzynią automatyczną że ista+ wyrzucała mi błąd skrzyni sugerujący stary/przepracowany olej - po wymianie szarpanie czy jakieś inne dziwne zachowania znikały. Mądrze owczar podsumował , nie ma rzeczy wiecznych.
Prawda :pijak: Jak tak Ci w aso powiedzieli niech Ci to dadzą na piśmie i niech to podpiszą imiennie, że nie wymienia się oleju w skrzyni. Wtedy jeżeli skrzynia się zepsuje z powodu zużytego oleju to idziesz do nich po nową skrzynię jeżeli nie będą chcieli dać to idziesz do sądu i wygrywasz. Każdy płyn eksploatacyjny w pojeździe podlega wymianie i jak mówią w aso, że nie to są po prostu zwykłymi debilami bez podstaw mechaniki. :cenzura:
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Dobrze, Panowie ja to wszystko rozumiem tylko dlaczego nikt nie bazuje na tym co jest w instrukcji obsługi napisane? mam instrukcję oryginalną od mojego poprzedniego Is200 i w książce napisane wyraźnie, że olej podlega wymianie po określonych przebiegach (skrzynia manual) a w IS250 automat w instrukcji informacji brak nt. okresowej wymiany oleju w skrzyni biegów, jest tylko olej w silniku, płyn hamulcowy, chłodzący...
Jak to rozumieć?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

givenchy30 ale to jest instrukcja użytkownika czy jakaś super serwisowa ? Ja stawiam że instrukcja użytkownika pisana pod zwykłego Kowalskiego który jest np piekarzem i nie ma bladego pojęcia o motoryzacji. Zresztą zobacz sam jak bardzo jest ta instrukcja ograniczona "olej podlega wymianie po określonych przebiegach" a co gdy np
- Janusz nr 1 jezdzi non stop do odcinki nawet na nierozgrzanych podezespołach
- Janusz nr 2 kupił lexa i jezdzi tylko po syberyjskiej tajdze
- Janusz nr 3 jezdzi jak Bóg przykazał

I co wszyscy Janusze mają się sugerować takim samym parametrem - przebieg ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Popi »

givenchy30 pisze:Dobrze, Panowie ja to wszystko rozumiem tylko dlaczego nikt nie bazuje na tym co jest w instrukcji obsługi napisane? mam instrukcję oryginalną od mojego poprzedniego Is200 i w książce napisane wyraźnie, że olej podlega wymianie po określonych przebiegach (skrzynia manual) a w IS250 automat w instrukcji informacji brak nt. okresowej wymiany oleju w skrzyni biegów, jest tylko olej w silniku, płyn hamulcowy, chłodzący...
Jak to rozumieć?
W samej instrukcji nie ma napisane,ale w ksiazeczce serwisowej (gwarancyjnej) juz tak( co 60 000 km).
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości