Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Sprawdziłem w karcie zakresu prac przeglądowych i otrzymałem potwierdzenie od generalnego serwisu Lexus Niemcy, że... cytuję" Płyn przekładniowy ATF WS
automatycznej skrzyni biegów nie podlega wymianie. Przewidziana jest tylko kontrola poziomu co drugi duży przegląd czyli co 60 tys. km. lub co 4 lata.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

I podczas tej kontroli serwisant decyduje o wymianie oleju w zależności od jego stanu. Co nie znaczy, że się go nie wymienia.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: muzz »

Serwisy rożne rzeczy opowiadają a ludzie wierzą. To co mówią czasami niewiele ma wspolnego z prawidłowa obsługa. Kolega chyba nie da sie przekonać.
Proponuje jeszcze dla pewności skontaktować się z producentem skrzyni. Mam dziwne wrażenie, ze on nie potwierdzi wersji producenta samochodu.
Skoro taki dobry jest dla skrzyni olej na cały żywot tego podzespołu to ja się dziwie, ze jeszcze nie serwują oleju silnikowego, którego nie trzeba wymieniać tylko np. sam filtr. Chociaż nie. Był jeden. Chyba prezes czy dyrektor shella albo Castrola.
A i zadałbym serwisom inne pytanie. Czy podpiszą się albo przedstawiciel producenta pod oświadczeniem, ze płyn wraz z upływem czasu i przebiegu oraz wraz ze zwiększającym się zabrudzeniem pochodzącym z tarczek czy innych opilkow nie straci swoich właściwości co może doprowadzić do uszkodzenia skrzyni. Ciekaw jestem reakcji.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

Autor postanowił , temat wg mnie do zamknięcia ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Dzisiaj mój szwagier miał podobny dylemat w toyocie avensis. W serwisie powiedzieli to samo - czyli kontrola co 60k i w razei potrzeby wymiana. Powiedzieli też, że w tej skrzyni nie ma filtra, co było totalną bzdurą, bo filtr jest - zamiennik dostępny od ręki w midparts.

Gdy zlewałem olej w mitsubishi po 13 latach i 170kkm to w niczym nie przypominał nowego oleju. Skrzynia po wymianie pracowała o niebo lepiej.

Ale nikt nikogo do niczego nie zmusza ;)
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Dokładnie tak nikt nikogo nie zmusza i każdy ma wolny wybór. Ja pozostaję z tym co otrzymałem od serwisu. Jest to moje drugie auto w rodzinieprzy czym 4 egzemplarz Lexusa, najpierw był Is200 Sportcross potem IS220- szybko pozbyłem się rempla porażka, następnie GS300 MK3- poezja ale za duży jak dla mnie na dojazdy po mieście no i obecnie IS250 w sam raz z najlepszą skrzynią do jazdy po mieście jak dla mnie. Zawsze sugerowałem się wskazówkami serwisu i było wszystko ok, dlatego i tym razem tak zrobię jak mówią.
Dzięki Panowie za wskazówki i pozdrawiam.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: owczar »

Ale jeśli chcesz zastosować się do wskazówek serwisu to powinieneś pojechać na kontrolę tego oleju do ASO. Wtedy masz pewność, że jest ok.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Miłosz »

To wsiądź do bmw , nie zechcesz wtedy żadnego rempla od lexusa ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: Firlej1 »

givenchy30 pisze:Ok ale nadal nie wiem w jaki sposób dokonywana była wymiana oleju jeszcze kilka lat wstecz kiedy to nie było sprzętu specjalistycznego do takiej wymiany???
Może ktoś polecić warsztat w Białymstoku który jest w stanie wykonać właściwie taka wymianę?
Warsztat na ul. Gorkiego w Białymstoku posiada nową maszynę do dynamicznej wymiany, bodajże ATF 5000. Wstępnie umówiony jestem na wymianę pod koniec czerwca.
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Lexus IS250 po jakim przebiegu I wymiana oleju w skrzyni

Post autor: givenchy30 »

Znasz może nazwę tego warsztatu w Białymstoku Po jakim przebiegu wymieniasz olej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości