LEXUS IS250 bardzo wysokie RPM na jałowym

Awatar użytkownika
MyszuF
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:23
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Koblenz
Kontakt:

Re: LEXUS IS250 bardzo wysokie RPM na jałowym

Post autor: MyszuF »

NaIS pisze:
Krzysiek1125 pisze:Ja mam tak że jak uruchomię silnik jak jest zimny to obroty mam 1500 po kilku sekundach zaczynają spadać do ok 1000 ale jak tylko włączę "D" to mam 800. Jak jest silnik ciepły to odrazu po odpaleniu mam 800 obrotów. Nie ma żadnych błędów więc uznaję to za normalną sytuację. Pytanie tylko czy lepiej odczekać te kilka sekund czy wbijać "D" zaraz po uruchomieniu?
Moim zdaniem wszystko gra.
Na ciepłym silniku wbijał bym od razu D. Na zimnym (po dłuższym postoju) odczekał bym te kilkanaście/kilkadziesiąt sekund i dopiero ruszał. W zimie to nawet odczekam tą minutkę, aby oliwa choć troszkę nabrała temperatury.
dokladnie zawsze warto+poczekac ten momencik zeby sie rozszedl olej.... jesli wyskuja bledy to cos ewidentnie jest do zrobienia natomiast wg. mnie to normalne ze po wlaczeniu obroty sa wyzsze.. wszystko w aucie "startuje" a to zuzywa moc/prad bardziej niz normalnie... zwlaszscza klima ktora jest ustawiona na iles tam stopni i odrazu zaczyna ogarniac zeby doprowadzic do zadanego poziomu....
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości