zużycie spalania

willi_75
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 5 sty 2017, o 21:57
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: willi_75 »

Rzeczywiscie 100% robie po miescie. Troche mnie uspokoiles. Aplikacja ktora poleciles smiga elegancko.Dzieki wielkie.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

zużycie spalania

Post autor: ArtIS »

Proszę :)
Jakbyś miał więcej pytań do wersji USA to jestem.
Awatar użytkownika
BodoLex
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2015, o 08:51
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: BodoLex »

Witam pare dni temu zamieniłem mojego is 200 w lpg na is 250 benzin automat. Tankując za 100zl na pusty zbiornik czyli jakieś 22 litry przejeżdżam w trybie miejskim jazda spokojna coś koło 150 km czy to normalne spalanie przy spokojnej jeździe? :szok: wiem ze muszę się przestawić bo 200 setka na lpg robiłem 450km za 120zl ale czy takie spalanie jest normalne czy coś jest nie tak?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

zużycie spalania

Post autor: ArtIS »

Kochany cena inna i spalanie inne :)
Mi teraz pokazuje 11,8l/100
Co ciekawe dla posiadaczy wersji USA: podłączenie do kompa pozwoli wprawnemu mechanikowi zmienić wyświetlanie MPG dla AVG i TANK AVG na litry :)
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: szyman_leo »

Zima, korki i krótkie odcinki są sprzymierzeńcami takich osiągnięć. Ja mam w mieście 10-12l, a pierwszej zimy przeskoczyłem delikatnie 13 i to jak dotychczas rekord. 150 to może trochę mało, ale nie ma co liczyć na dużo więcej po mieście, nawet po obyciu się z :LEXUS:
Swoją drogą zastanawiałem się jak Ci wyszło 22l za stówkę, bo mi ok. 20 wychodzi, więc nie wiem czy nie warto zalać 98ki zgodnie z instrukcyjnymi zaleceniami do 250tki. Może nie pomoże, ale warto spróbować.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

zużycie spalania

Post autor: ArtIS »

Ja jeżdżę tylko na Shellowej 95tce i nie widzę potrzeby tankowania 98. Ojciec robił w ropie i mówił ze 98 to przede wszystkim wyższa cena a jakość mieszanki jakoś dramatycznie nie wzrasta :)
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: szyman_leo »

...dramatycznie nie wzrasta... ale też i różnica w cenie, nie jest dramatyczna ok. 5-6%, wiec jak wydam miesięcznie 740 zamiast 700pln, to wypije tylko jedną flaszkę mniej w weekend, a na moje cudeńko patrzę z czystym sumieniem. Zresztą każdy robi jak lubi, a rozmowy o zbędnym przepłacaniu za 98 gdzieś tu już widziałem, ale nie posłuchałem :wink: Skoro :LEXUS: się nie psuje, to gdzieś trzeba lokować nadwyżki finansowe :ok:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: gmiter »

Zapewniam, że komputer nie odczuwa różnicy pomiędzy PB98 a PB95 - zalanie 98 ma chronić przed spalaniem stukowym - co w przypadku seryjnego silnika wolnossącego jest praktycznie niemożliwe. Jakby miał palić mniej to nawet korekty wtrysku by się delikatnie pozmieniały, a nie zmienią się...

98 ma lepsze włąściwości płuczące i byćmoże jest zalecana na utrzymanie w czystości układu paliwowego -> pewnie głównie wtryskiwacze i nic poza tym.

W doładowanym silniku w ktorym jest zalecana PB98 i przy wysokich temperaturach moc jest cięta o 10-15% (tak miałem w V40 T4) ale to głównie przez zmianę kąta zapłonu.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: ledziu »

BodoLex pisze:Witam pare dni temu zamieniłem mojego is 200 w lpg na is 250 benzin automat. Tankując za 100zl na pusty zbiornik czyli jakieś 22 litry przejeżdżam w trybie miejskim jazda spokojna coś koło 150 km czy to normalne spalanie przy spokojnej jeździe? :szok: wiem ze muszę się przestawić bo 200 setka na lpg robiłem 450km za 120zl ale czy takie spalanie jest normalne czy coś jest nie tak?
Twój sposób pomiaru spalania jest delikatnie mówiąc mało miarodajny ... :biggrin2:
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: zużycie spalania

Post autor: dzida »

Nie rozumiem jak ludzie przeliczają km na zł - to jest takie głupie, że nie wiem jak to nawet opisać... Jak zmieniły się ceny paliwa to znaczy, że więcej pali? Jak zamienia ktoś LPG na Pb to też? Przecież to nic logicznego nie przedstawia, bo pół roku temu pełny bak kosztował mnie 210zł, a teraz 290zł.

Ja mam spalanie 11,61l/100km na dystansie 11 000km (słownie: jedenastu tysięcy!). Zawsze tankowane do pełna. To jest pomiar, a nie jakieś zalanie za 100zł i liczenie km...

Zakres spalania na 1 baku od 9,68l do 13,66l tj. 4l/100km (35% średniego spalania). Nauczcie się Pany mierzyć, a nie przeliczać km na złotówki lub odczytywać z komputera, który nie wiadomo co pokazuje...
Jazda głównie do pracy/zakupy na zimno 4km po małym miasteczku i drifty w śniegu ostatnio.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości