ksenony

Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: pjetrooha »

MateoM pisze:A na czym ta regeneracja polega? Czy patrząc na lampę z zewnątrz można zobaczyć, że coś by to dało? (np. jakieś zmatowienie)
Dokładnie nie wiem... bo techniczny nie jestem, ale... rozbierają klosze na "ciepło" i natryskują na nowo odbłyśnik... coś na zasadzie lustra wewnątrz klosza (z zewnątrz tego nie widać). Avensis miał przypadłość wypalania się tego odbłyśnika/lustra i po rozebraniu klosza rzeczywiście część ta była zmatowiona i poczerniała. Po regeneracji nastała jasność. Nie wiem czy w :LEXUS: ta przypadłość w jakimś stopniu też występuje.
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: tekro »

Z tego co mi wiadomo, to na wykręceniu wszystkich elementów ruchomych, przeczyszczeniu i złożeniu na nowo. Musi bo tyć zrobione z dużą precyzją i w pomieszczeniu w którym nie ma "syfu", bo to wszystko ma znaczenie w przypadku tego typu prac. Czas eksploatacji ksenonów wynosi w najlepszym wypadku 2-3 tysiące godzin, co stanowi w przybliżeniu 70-120 tysięcy przejechanych kilometrów.
Po tym najczęściej spada ich wydajność, zmienia się barwa emitowanego światła. Dodaj jeszcze sobie do ulubionych kategorię z tego bloga https://nocar.pl/blog/typy-zarowek/zarowki-ksenonowe/ jest często aktualizowany i generalnie można znaleźć wiele przydatnych informacji o tematyce oświetlenia, ale nie tylko.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: panPrzemek »

Panowie u mnie wczoraj nie świeciła jedna lampa, nie pomogło wyłączenie i włączenie, dzisiaj rano natomiast już świeciło, czy to tak samo objaw wypalajacego się żarnika?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: owczar »

Zamień zarniki miejscami i sprawdź czy się powtórzy.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: panPrzemek »

Okej jeśli przestanie świecić to tak zrobię. A o czym świadczyło by gdyby po zamianie było okej?
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: zdrowy_zab »

Najpierw najprostsze rzeczy ;) Ile lat/przebiegu mają te żarniki? Zacząłbym od wymiany na nowe.
Gdy przestanie żarnik świecić i go przełożysz, to pewnie spowrotem zacznie działać przez chwilę;) U mnie przy podobnym objawie wystarczyło puknąć w lampę i ksenon spowrotem świecił.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: panPrzemek »

Nie wiem ile mogą mieć, ja mam ten samochód dopiero rok. Zapytam jeszcze jakie w razie ewentualnej wymiany najlepsze i gdzie najlepiej kupić,?
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: zdrowy_zab »

No to już nie ma jednoznacznej odpowiedzi :D Zależy jaką barwę chcesz. Ja założyłem bosma 6kk i jestem zadowolony.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: owczar »

Najlepsze dla oka są 4300k. Ja mogę polecić osram - ale tylko od oficjalnego dystrybutora.
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: panPrzemek »

owczar pisze:Najlepsze dla oka są 4300k. Ja mogę polecić osram - ale tylko od oficjalnego dystrybutora.
Czyli np takie?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7379524332
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości