Tylny most (opiłki) is 250

Postprzez nitro » 14 sie 2017, o 20:53

Moje autko jest z 2007r ,ma niecałe 120kkm , kupione od pierwszego właściciela który według zaleceń ASO nie wymieniał oleju w skrzyni , o zgrozo w tylnym dyfrze a nawet w układzie chłodzenia bo podobno od nowości przy fabrycznym nie wymienia się do 120czy 150 tys km ?. Dzisiaj przy wymianie wszystkich filtrów plynów i olejów zauważyem że wszystko jest w idealnym stanie oprócz tylnego dyferencjału . Po odkręceniu korka z magnesem pojawiło się dużo jak na moje oko opiłków metalu a olej miał konsystencje GLUTA ciemnego koloru.

Co to może znaczyć przy tak niskim przebiegu ? Czy to normalne w tym modelu ? Nic nie szumi i działa prawidłowo
nitro
Lex user

Model Lexusa: is250

Postprzez ArtIS » 15 sie 2017, o 18:41

Powiem tak.... ja zmieniałem olej w dyfrach przy 60k. Wprawdzie mam auto z USA i chciałem na czysto wlać płyny ale jak ktoś wcale nie wymieniał to niedobrze. To samo ze skrzynia - jak się rozsypie to potem będzie płacz :). Teraz przede mną przedni most ale tu nikt tego nie wymienił i dlatego trzeba go zdemontować bo korek się zapiekl i niebezpiecznie jest go próbować na sile odkręcać.
W skrócie: wymień olej.
ArtIS
Lex Maniak

Model Lexusa: IS 250 AWD

Re: Tylny most (opiłki) is 250

Postprzez piotr3k » 19 sie 2017, o 12:23

ASO przeciez zaleca wymianę w tylnym moście co 30tyś - koszty nie są duże bo oleju wchodzi malutko 1,3l
W automatach wymian nie zalecają ,bo robią tylko wymiany statyczne takiej wymiany i ja nie polecam , ale poprawna wymiana dynamiczna jak najbardziej nikomu nie zaszkodzi .
piotr3k
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Powrót do IS mk2 2005-2013