is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: ArtIS »

Lexus USA pisze:Ok dzięki sprawdze
Cześć,

Jakieś sukcesy/wnioski? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lexus USA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2018, o 03:48
Model Lexusa: is 250
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: Lexus USA »

niestety nie zdiagnozowałem jeszcze poduszki i cala reszta jest ok
Bartus3310
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 14:33
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: Bartus3310 »

Witam, mam podobny problem,minął ponad rok więc zapytam,czy udało się zdiagnozowac i naprawić ten problem??? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: gmiter »

Jeśli rok jeździ i jest tylko jeden objaw to raczej nie sama skrzynia a jej zawieszenie.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: compri »

Jak wygląda kwestia obrotów silnika po przejść na D lub R, na jakim poziomie utrzymują się obroty? (oczywiście na postoju)
Drgania występują na zimnym i ciepłym?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: gmiter »

ArtIS pisze:A olej kiedykolwiek był zmieniany? Rzecz jasna to, co podpowiedział kolega należy zweryfikować, ale pojazdy z USA czasem bywają zaniedbane. Olej także warto zmienić :)
Sprawdzam wielu osobom historie aut z Lexusa w USA i wychodzi na to że tam w ASO zmieniają oleje w skrzyni, dyfrze, płyn hamulcowy dosyć regularnie.
Powiedziałbym że auta z PL są zaniedbane kiedy są serwisowane przez ASO a to ze wzgledu na to że u nas większość właścicieli cebuli na wymianie oleju w skrzyni czy dyfrze - bo jak działa to po co :)
Co że jest pieczątka z ASO Lexa w PL jeżeli robiona była wymiana oleju i przełożenie opon ?

Co do obrotów na P czy R/D to po wrzuceniu biegu spadają o około 50-100 w dół.
compri
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:12
Model Lexusa: RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: compri »

OK, ale np. jak zatrzymujesz się na czerwonym przy mocniejszym hamowaniu obroty spadają do ok 500 po chwili wracają do 600 (na rozgrzanym silniku) i to jest normalne. Jeśli obroty pozostają niżej niż 600 i wyczuwalne są wibracje może być to konwerter lub sterowanie np. zabrudzony zawór lock-up. Słyszałem o takie właśnie sytuacji.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: ArtIS »

gmiter pisze:
ArtIS pisze:A olej kiedykolwiek był zmieniany? Rzecz jasna to, co podpowiedział kolega należy zweryfikować, ale pojazdy z USA czasem bywają zaniedbane. Olej także warto zmienić :)
Sprawdzam wielu osobom historie aut z Lexusa w USA i wychodzi na to że tam w ASO zmieniają oleje w skrzyni, dyfrze, płyn hamulcowy dosyć regularnie.
Powiedziałbym że auta z PL są zaniedbane kiedy są serwisowane przez ASO a to ze wzgledu na to że u nas większość właścicieli cebuli na wymianie oleju w skrzyni czy dyfrze - bo jak działa to po co :)
Co że jest pieczątka z ASO Lexa w PL jeżeli robiona była wymiana oleju i przełożenie opon ?

Co do obrotów na P czy R/D to po wrzuceniu biegu spadają o około 50-100 w dół.
Jak poprosiłem o zmianę oleju w przednim dyfrze do go musieli demontować, gdyż korek był zapieczony - auto z USA, wiec nie do końca tak każdy wymienia. Ja to zrobiłem i uważam, ze każdy powinien :)
EmanuelS
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 paź 2021, o 17:12
Model Lexusa: is250 AWD
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: EmanuelS »

Witam chętnie odgrzeję temat, mam ten sam problem. Ręce opadają. Drgania przy ustawieniu na D i R, przy zjeżdżaniu z górki i przy przyśpieszaniu.
Było robione: poduszki silnika/ wymiana, poduszki skrzyni/sprawdzone, podpora wału/ wymiana, oleje wszystkie/wymiana a problem jest nadal.Wał sprawdzony, półosie sprawdzone... Auto z USA AWD, 2009 Ale sprowadzone w 2009 kupiłem od pierwszego właściciela w Polsce. Obroty nie zmieniają się bardzo ale drżenie jest takie na postoju że czuć bardzo wyraźnie. Mam drugie auto z automatem ( audi 1999) nie mam nic przy ustawieniach na D i R.
Ktoś, coś bo stracę szacunek dla marki :)
Chociaż już w zasadzie straciłem, naprawię i sprzedaję bo już mi się nawet nim jeździć nie chce...jeśli uda się naprawić bo to jakiś obłęd.
EmanuelS
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 paź 2021, o 17:12
Model Lexusa: is250 AWD
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: is 250 2013 po przelaczeniu na D lub R czuc drgania auta

Post autor: EmanuelS »

Może konwerter???
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości