Bierze olej a nie brał

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomuch
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, o 18:30
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Nowy Barkoczyn
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Bierze olej a nie brał

Post autor: Tomuch »

:ireful3: panowie kto coś poradzi auto kupiłem w angli było tam serwisowanie w Aso olej nie wiem nawet jaki do silnika lali ale nie brał ani kropli cicho chodził jak hybryda :blush: każdy mówił super chodzi itp przyjechałem do Polski no pomyslalem a wymienie sam olej bo juz byl czas kupilem castrola 5w30 i tu się zaczynają schody auto chodzi głośniej spalilo około 1.5 l oleju było zalane na maxa jak w serwisie.. czyżby podróbka oleju ? Zrobić płukanie i wymienić na nowy ? Mam zamówione plukanke molly i olej Ligue molly :ireful3: nie wiem czy dobrze napisałem hm bo ha nie mam podane co lali w serwisie tylko w książce jest napisane że klasa ma być gl-5 A5 5w30 i koniec . Ten jest rok mógł się okazać podróbka? Kto coś doradzi mi . Olej kupiony był na allegro dokładnie Castrol 5w30 a5 start stop muszę dba nim 3 dni jeszcze pojeździć zrobiłem około 4 tys km na nim mialem zdemontowane kolektoer ssący bo wymoenialem świece zapłonowe i tam bylo troche mokro od oleju a wczesniej nie bylo jestem w szoku auto ma 104 tys mil czyli ok 170tys km dopiero jak to wina tego Castrola to chyba pojadę i :najper: tego ch--a co mi to wcisnol :ok2: :biggrin2: :szok: :gamer:


P.s.Tutaj doczekać się odpowiedzi to chyba prędzej doczekam się emerytury to forum jest dla wybranych ??? :ireful3: .. może trzeba przypomnieć że(( traktuj innych tak jak sam chciał byś być traktowany ))... ani na chacie ani na wątkach ... to po co to forum jest ... chyba lepiej usunąć konto i tyle
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: agiless »

Nie ma się co denerwować kolego, czasem na odpowiedź trzeba trochę poczekać!
Najważniejsze przynajmniej dla mnie- niektóre rzeczy kupuję tylko u sprawdzonych sprzedawców i nigdy online, w tym oleje do aut. Zrób solidną płukankę, zalej uczciwy olej i obserwuj. Jeśli jest tak jak opisałeś, to nie ma złotego środka.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: foka1 »

U mnie też w kolektorze jest olej czy to normalne :ireful3:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: foka1 »

Dodam jeszcze że mam nowy oryginalny zawór pcv
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
Tomuch
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, o 18:30
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Nowy Barkoczyn
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: Tomuch »

agiless pisze:Nie ma się co denerwować kolego, czasem na odpowiedź trzeba trochę poczekać!
Najważniejsze przynajmniej dla mnie- niektóre rzeczy kupuję tylko u sprawdzonych sprzedawców i nigdy online, w tym oleje do aut. Zrób solidną płukankę, zalej uczciwy olej i obserwuj. Jeśli jest tak jak opisałeś, to nie ma złotego środka.

Dzięki tak zrobię no nie brał ani grama dosłownie chodził cicho jak hybryda pytali się czy silnik odpalony nie mozliwe że taka zmiana ... :ireful3: :ireful3: mam zamówione liqwen molly nie wiem czy dobrze napisałem :doh: ale chyba każdy wie o jaka markę chodzi i plukanke też tej firmy no zobaczymy bo żadnych info komp nie przekazuje a silnik chodzi na obrotach normalnie tylko głośniej i spalił trochę oleju a w książce lexa jest że stosować 5w30 klasa A5 i nie ma podane jakiejkolwiek marki tylko takie dane są a prawdę mówiąc co serwis zawsze lał nie mam pojęcia bo są tylko pieczątki podpis wstań licznika i że wymieniono olej filtr i koniec a jaki olej zero info ... ale dziekuje za odpowiedź podobno jedne z najlepszych silników a tu taka niespodzianka
Awatar użytkownika
Tomuch
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2018, o 18:30
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Nowy Barkoczyn
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: Tomuch »

foka1 pisze:Dodam jeszcze że mam nowy oryginalny zawór pcv
Chętnie bym pomógł ale nie mam pojęcia ja miałem kolektor suchy bo wymieniłem świece i było sucho i wymieniłem olej i jak zaczęły się problemy to odkrecilem kolektor przy okazji sprawdziłem jak wyglądają świece i dokrecilem a patrzę że mokro od oleju jest ... masakra :ireful3: :ireful3: :ireful3: :ireful3: :dash:
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: Fifkers »

Włóż minimum wysiłku w pisanie tych postów i używaj chociaż kropek, żeby łatwiej się to czytało.
Tomuch pisze:Mam zamówione plukanke molly i olej Ligue molly :ireful3: nie wiem czy dobrze napisałem
Tomuch pisze:mam zamówione liqwen molly nie wiem czy dobrze napisałem
Przez 2 dni nie znalazłeś 15 sekund na sprawdzenie w googlu tej nazwy? Liqui Moly.

O castrolu nic nie słyszałeś? Jeszcze z allegro :lol: Chyba najczęściej (wraz z motulem) podrabiany olej. Cholera wie co wlałeś do silnika. A teraz zrób płukankę, kup porządny olej w pewnym sklepie stacjonarnym, a nie na allegro i zobaczysz czy pomoże. Co tu więcej pisać.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
Piotr Dziektarz
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 3 paź 2015, o 10:12
Model Lexusa: Inny
Skąd:: Wieliczka
Kontakt:

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: Piotr Dziektarz »

Witam,
Moi drodzy nie brał oleju i bierze.
Jak nie wiadomo kto lał wcześniej więc można sądzić że wszystko trzymało się na nagarze , pokoście a ty zalałeś świeży olej, który to wszystko wypłukał.
Niemniej ze swojego stanowiska nie mogę wypowiadać się na temat Castrola olej jest robi go ktoś bo Castrol jako taki nie ma własnego zakładu produkcyjnego niemniej wiele olejów wychodzi dobrej klasy zwłaszcza te blendowane w Austrii.
Cóż podrabianie oleju tej marki to chyba nasza narodowa specjalność i już wiele dziwnych historii spotkałem a ludzie czesto kupują z bardzo dziwnych źródeł.

Od siebie bym dodał że do tego silnika ja bym wybrał olej tylko z HTHS min. 3.5 czyli min. A3, B3 a czy to będzie tani i sprawdzony w GS430 Polski Specol 5W30:
https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controll ... it_search=
Czy ANgielski Millers XF Longlife C3 , czy wersja EE Longlife C3 z którego fu=orumowicze są bardzo zadowoleni kwestia drugorzędna.
Należy sprawdzić co się dzieje.
Jak olej nagle mocno ściemniał to prawdopodobnie wymywa ten cały syf.
Opcja ostatnia to wykonanie analizy laboratoryjnej oleju przepracowanego :
https://zmienolej.pl/pl/207-badanie-laboratoryjne
Robię to w Polskim akredytowanym laboratorium i tam wychodzi co się dzieje.

Zawory Ci stukają , auto zapala normalnie ?
Nie masz spalania stukowego jak jedziesz dłużej pod górę na równym biegu ?

Pozdrawiam
PIotr Dziektarz
www.zmienolej.pl
http://www.zmienolej.pl
kacpev
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 23 paź 2013, o 14:32
Model Lexusa: LS
Skąd:: Kraków

Re: Bierze olej a nie brał

Post autor: kacpev »

Ja odkąd kupiłem leje do swojego Lexusa oleje od Motula, od zawsze kupuję je tutaj https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/ ... ny,65.html i jeszcze mi się nie zdarzyły jakieś większy ubytki. Wiadomo, że czasem troszkę oleju zniknie, ale wybaczam mu przez przebieg jaki ma za sobą. Musisz znaleźć sprawdzonego i dobrego dostawcę oleju i nie oszczędzać na tym, bo nie warto. Wymień na jakiś lepszy olej, jeśli nie pomoże to można dalej szukać przyczyn i dopiero wtedy ewentualnie się tym przejmować. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości