Olej 5w30 i jego spalanie

ODPOWIEDZ
D&A
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2017, o 18:41
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poland
Kontakt:

Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: D&A »

Cześć,
Słuchajcie pacjent to Lexus IS 250 2008r., 123 tyś. przebiegu salon polska przebieg 100% pewny. Serwis miałem w kwietniu od tego momentu przejechałem 5 tyś. kilometrów, cały czas od nowości lany olej Toyoty zalecany 5w30. Po zrobieniu tych kilometrów wczoraj musiałem dolać 1 litr oleju by mieć na bagnecie niecała połowę tzn. między minimum a maximum.
Zaznaczam, że auto jeździ w mieście raczej na krótkich odcinkach, jedna wyprawa nad morze była i jeszcze jedna gdzieś na lotnisko.
W poprzednim japońscu nic nie dodawałam oleju od wymiany do wymiany.
Pytanie do Was:
- jak jest w Waszych Lexach
- martwić się tym? Czy jest to normalne?
Z góry dziękuję za zaangażowanie w temat.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: Pawcio1979 »

Zalecam sprawdzić najpierw w instrukcji co napisał producent odnośnie spalania oleju przy spokojnej jeździe i przy dynamicznej.
To tak na początek nim zacznie się dyskusja, że jednemu bierze olej a drugiemu nie. :acute:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: ledziu »

Pawcio1979 pisze:Zalecam sprawdzić najpierw w instrukcji co napisał producent odnośnie spalania oleju przy spokojnej jeździe i przy dynamicznej.
To tak na początek nim zacznie się dyskusja, że jednemu bierze olej a drugiemu nie. :acute:
A mógłbyś wyjaśnić o co Ci chodzi???
D&A
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2017, o 18:41
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: D&A »

Pawcio1979 pisze:Zalecam sprawdzić najpierw w instrukcji co napisał producent odnośnie spalania oleju przy spokojnej jeździe i przy dynamicznej.
To tak na początek nim zacznie się dyskusja, że jednemu bierze olej a drugiemu nie. :acute:

Kolego możesz jaśniej, rozumiem, ze posiadasz jakąś wiedzę wiec się nią podziel.
D&A
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2017, o 18:41
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: D&A »

Przeczytałem instrukcję od strony 277 do 280 "zużycie oleju 1 litr na 1000 km" jeśli o to Ci chodziło to jest to tylko zabezpieczenie producenta przed reklamacjami.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Olej 5w30 i jego spalanie

Post autor: Pawcio1979 »

Nie chodzi o to, że producent się zabezpiecza ale branie oleju to jak najbardziej normalne zjawisko.
Pomijając awarię silnika olej będzie brał także zupełnie zdrowy, sprawny silnik.
Hamując silnikiem, "ostro" redukując biegi, kręcą do wysokich obrotów, piłując na zimnym silniku też będzie brało mocno olej.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości