duze spalanie oleju

ODPOWIEDZ
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

duze spalanie oleju

Post autor: sokol83 »

Witam. Posiadam Lexusa IS250 rok 2007, przebieg to 154tys km, automat. Jak w temacie mam ogromne spalanie oleju. Przy wymianie wlalem 6 litrow. Obserwowalem sobie co jakis czas stan. Po 10tys km wyszlo na to ze lacznie dolalem 4litry. Czyli wyszlo lacznie 10 litrow. Na dodatek dodam ze auto nawet nie ma roku od wymiany oleju. Auto kupilem z nieznanym olejem w silniku. A olej jaki zalalem to valvoline sync power 5w30 a5b5. Poprosze o jakies sugestie czy podpowiedzi. Dziekuje i pozdrawiam.
https://t.me/pump_upp
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: Dawid0ss »

Opisz dokładniej temat.
- czy tak było od razu, czy może od pewnego czasu
- czy kopci przy odpale, przy dodawaniu gazu, a może odpuszczaniu
- wycieki sprawdzone?
- jak pracuje jednostka, na zimno, na ciepło
- moc w normie?
- itd itp
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: sokol83 »

Dawid0ss pisze:Opisz dokładniej temat.
- czy tak było od razu, czy może od pewnego czasu
- czy kopci przy odpale, przy dodawaniu gazu, a może odpuszczaniu
- wycieki sprawdzone?
- jak pracuje jednostka, na zimno, na ciepło
- moc w normie?
- itd itp

Ogolnie auto mam od prawie roku i odrazu wymieniony olej i filtry. Zaczalem kontrolowac olej bo to chyba normalne. Kopci na zimnym jak jest chlodno ale to chyba tez w normie. Ogolnie mi sie wydaje ze jakby tyle oleju wyciekalo to bym cos zauwazyl na ziemii. A tutaj nic nie ma. Jednostka pracuje niby ok. Ogolnie tez ja trzesie czasem. Czuc na kierownicy oraz drzwiach kierowcy ale nie zawsze. Wedlug mnie moc jest w porzadku i przyspiesza normalnie. Pozdrawiam
https://t.me/pump_upp
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: sokol83 »

Witam ponownie. Czy moze ktos z Was jest zorientowany w temacie ceramizerów? Jako ze auta spala duzo oleju chcialbym przetestowac taki oto ceramizer :

https://www.ebay.co.uk/itm/Ceramizer-CS ... 2250866045

Czy to moze zaszkodzic silnikowi w IS 250 z 2007 roku? Dzieki za pomoc i rady
https://t.me/pump_upp
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: dadan »

Pryszcza chcesz leczyć pudrem? Zarżniesz do końca silnik tym ceramizerem. Jak ktoś nie dbał o wymiany oleju to będzie spalanie oleju grubo ponad normę. Albo lac w miarę dobry olej, jeździć i kontrolować stan oleju albo rozbierać silnik i robić...
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: Pawcio1979 »

Zawsze możesz zastosować dobrą płukankę ze 2 razy w odstępach. Niewiele masz do stracenia. Jak to nie zrobi porządku to już wiesz co cię czeka.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
sokol83
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 14 maja 2018, o 21:35
Model Lexusa: is250
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: sokol83 »

dadan pisze:Pryszcza chcesz leczyć pudrem? Zarżniesz do końca silnik tym ceramizerem. Jak ktoś nie dbał o wymiany oleju to będzie spalanie oleju grubo ponad normę. Albo lac w miarę dobry olej, jeździć i kontrolować stan oleju albo rozbierać silnik i robić...
Hej. A co według Ciebie oznacza dobry olej? Na pierwszej wymianie dałem valvoline sync power 5 w30 a5b5. Teraz planuje Mobil Super 3000 5w30 FE A5b5. Oczywiście pytanie bez napinki. Pozdrowienia
https://t.me/pump_upp
jpok
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2018, o 20:54
Model Lexusa: GS 300 MK3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: jpok »

Czy przypadkiem zapieczone pierścienie nie powodują dużego zużycia oleju ? Może to właściwy kierunek poszukiwań. Pewnie są metody odblokowania pierścieni bez rozbierania silnika.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: duze spalanie oleju

Post autor: dadan »

sokol83 pisze:
dadan pisze:Pryszcza chcesz leczyć pudrem? Zarżniesz do końca silnik tym ceramizerem. Jak ktoś nie dbał o wymiany oleju to będzie spalanie oleju grubo ponad normę. Albo lac w miarę dobry olej, jeździć i kontrolować stan oleju albo rozbierać silnik i robić...
Hej. A co według Ciebie oznacza dobry olej? Na pierwszej wymianie dałem valvoline sync power 5 w30 a5b5. Teraz planuje Mobil Super 3000 5w30 FE A5b5. Oczywiście pytanie bez napinki. Pozdrowienia
Nie znam dokładnie parametrów oleju, który powinien być zalewany do Twojego auta, ale o średnią półkę mi właśnie chodziło, jakiś valvoline czy millers zgodnie ze specyfikacją.

Co do ceramizerów z ciekawości oglądałem te "testy" na youtubie i nie wiadomo co będzie się działo z silnikiem w dłużej perspektywie, czytaj po przejechaniu większej ilości km. Doraźnie widać pomaga, ale motodoktor też doraźnie pomaga :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość