is 250 2013 klima raz dziala raz nie!

ODPOWIEDZ
Lexus USA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2018, o 03:48
Model Lexusa: is 250
Skąd:: USA
Kontakt:

is 250 2013 klima raz dziala raz nie!

Post autor: Lexus USA »

Witam jak w temacie mam problem z klimatyzcja raz działa raz nie, czynnik w układzie na nowo nabity, czujnik temperatury jest ok, plyn chłodniczy również jest. Podpięty był komuter wszystkie parametry w normie już nie mam pojęcia gdzie szukac przyczyny, klima wylacza się kiedy chce i tak samo zalcza się kiedy chce dziś wylaczyla mi się gdy przegoniłem mocniej auto na wyższych obrotach, po wylaczeniu i odczekaniu 20 minut znow się uruchomila, przycisk od AC swieci się nie mruga. Miał ktoś kiedyś podobny problem? rece mi już opadają, byłem dwa razy u mechanika zero bledow oprócz sensora nasłonecznienia ale to podobno norma, zawsze jak odprowadzę auto do mechanika i on odpali to klima zadziała. Może panel od klimatyzacji szwankuje kiedyś tez po najechniu w dolek wylaczylo mi się radio, sprawdzałem wtyczki i wszystko jest ok. Proszę o pomoc, dodam jeszcze ze w zimie gdy oczywiście klima była wylaczona sam zalaczal się wentylator ten od klimatyzacji na zimnym silniku i wlaczal się co jakiś czas, auto wcale nie było nagrzane
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: is 250 2013 klima raz dziala raz nie!

Post autor: gmiter »

Cewka sprzęgła się przegrzewa i nie zasprzęgla. Są 3 opcje.
Wymiana całego sprzęgła
Wyjecie jednej podkładki dystansowej pomiędzy sprzęgłem a sprężarka (AC clutch shimming)
Mini przetwornica DC-DC Step-up i podwyższenie napięcia cewki do 15V.

:)
Lexus USA
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2018, o 03:48
Model Lexusa: is 250
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: is 250 2013 klima raz dziala raz nie!

Post autor: Lexus USA »

Mechanik dziś zdiagnozował ze uszkodzony jest czujnik wysokiego cisnienia na cienkiej rurce, ponoć pokazuje momentami strasznie duże ciśnienie. Nowy czujnik zalozony wszystko działa jak należy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości