Automat wymiana oleju

JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Dobra, dobra, uważam, że taki filtr to max 100 zł powinien kosztować. Do Mercedesa np kupowałem po 40 zł. Czy nie jest to rozbój w biały dzień :stary: ?
krzywydg nie dextron tylko dexron. Do mojego modelu ma być ATF IV. Tak mi powiedział pan z serwisu.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: krzywydg »

JanB pisze:Dobra, dobra, uważam, że taki filtr to max 100 zł powinien kosztować. Do Mercedesa np kupowałem po 40 zł. Czy nie jest to rozbój w biały dzień :stary: ?
krzywydg nie dextron tylko dexron. Do mojego modelu ma być ATF IV. Tak mi powiedział pan z serwisu.
Masz racje mój błąd... to może 1,2 promila ale dzięki temu moge zrozumieć co tu niektórzy wypisuja... Niesety JohnyB filtr nie ori do Lexusa gs 300 zaminiik ze strony http://www.midparts.com.pl/pl/p/A341E-F ... 93-95/1636 57zł ale kapa... Porównajcie otwory wlotowe filtra..
oryginalny kosztował mnie ok 230 zł.... Jak mówia moi koledzy.. Jebać ASO!! :D :D :D A co do ATV VI to poproś o ATV III bo pewnie taki masz symbol na bagnecie... napewno Ci sprzeda ;P
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Kurde, kolego, idę do garażu zobaczyć (wybacz ale mam GS-a dopiero 2 miesiące) co mam napisane na bagnecie. Wiem, że trzeba uważać na ASO, wiem, nawet w mercedesie.
No więc ma takie coś: TYPE T-IV
Pytanie: Czy to jest ATF III czy IV? A może jest jakiś specjalny plyn Toyoty?? Tak jak ten masakrycznie drogi filter. Masz wiedzę?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2012, o 22:01 przez JanB, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: krzywydg »

Reeelaxxx my Freunde... ja mam dexron II i tak leje dexron IV ;) hehehehe czy źle robię ejjjj??????
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Sorry, ale nie wiem czy robisz źle. Zanim kupilem Lexa to pamiętam z róznych stron o ASB, że Toyota ma swoje płyny do automata. Pamiętam te uwagi np ze strony pana Olczaka z Nadarzyna. Nigdy tam nie byłem, ale czytałem jego forum o automacie. Nie wiem czy jeszcze istnieje.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: krzywydg »

JanB pisze:Sorry, ale nie wiem czy robisz źle. Zanim kupilem Lexa to pamiętam z róznych stron o ASB, że Toyota ma swoje płyny do automata. Pamiętam te uwagi np ze strony pana Olczaka z Nadarzyna. Nigdy tam nie byłem, ale czytałem jego forum o automacie. Nie wiem czy jeszcze istnieje.
mam taką wiedzę że czasu nie cofniesz.... wejdzie do powszechnego dex 4 do tex 3 zniknie tak jak poprzednicy.... :) zapytaj o dex 2 aso napewno polecą dex 3 -4 :)
Ale zaraz zaraz przecież nasze skrzynie mają być niezniszczalne!! to o nie klniemy na forum chodzi??? na Kujawskim ma jechać !! :D
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: JanB »

Masz humor krzywydg. Też bym wypił z Tobą flaszkę. Luziiik :drink:
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: maniek_ls400 »

TIV to olej toyoty. Też oczytąłem się na forach, że należy nim zalewać skrzynkę a jego właściwości podobno są inne niż dexrona. Dexron niby miał uszkadzać skrzynie, które miały nakazane zalewanie TIV - jak jest nie wiem nie testowałem na swoich autach.
Dexronem zalewałem skrzynie w camry (3 szt) i wszystkie miały się dobrze..
Z ciekawostek TIV w ASO można kupić z beczki na litry a nawet na półlitry :-) Trzeba mieć tylko swoją 'bańkę' a do tego nadaje się znakomicie kanister 5l po wodzie destylowanej z auchan za 5zł :).
Cena TIV była taka sama (ok.32pln/litr) jak dexrona więc wybrałem TIV.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: krzywydg »

maniek_ls400 pisze:TIV to olej toyoty. Też oczytąłem się na forach, że należy nim zalewać skrzynkę a jego właściwości podobno są inne niż dexrona. Dexron niby miał uszkadzać skrzynie, które miały nakazane zalewanie TIV - jak jest nie wiem nie testowałem na swoich autach.
Dexronem zalewałem skrzynie w camry (3 szt) i wszystkie miały się dobrze..
Z ciekawostek TIV w ASO można kupić z beczki na litry a nawet na półlitry :-) Trzeba mieć tylko swoją 'bańkę' a do tego nadaje się znakomicie kanister 5l po wodzie destylowanej z auchan za 5zł :).
Cena TIV była taka sama (ok.32pln/litr) jak dexrona więc wybrałem TIV.
potwierdzam każda ilość dostępna w saloonie Tojotty :P
P.S. Polecam bańkę po wodzie z Biedronki tej niebieskiej 5L :)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Michaeluk
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 17:30
Model Lexusa: is250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: Automat wymiana oleju

Post autor: Michaeluk »

dla spokojnej glowy wymieniaj co 60tys km, duzy koszt to nie jest a wydluzysz zywotnosc skrzyni.

Dodatkowo wielu uzytkownikow jak i ja dopoki sie nie uswiadomilem, wrzucanie na luz na dojazd do swiatel spala olej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości