Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

Rozumiem. Ja tez jestem za tym żeby w samochodzie były katalizatory ale niestety ja ich nie mam :/ I caly czas nasowa mi sie pytanie czy kupić całe kolektory z katalizatorami i nowe sondy.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: carsik »

jeśli nie chcesz szukać świętego graala to sprowadź auto do konfiguracji fabrycznej.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: maniek_ls400 »

Tomex221 pisze:Czy brak katalizatorów ma wpływ na działanie sond regulujących (tych przed katem) ?.
Ma ponieważ komputer steruje wtryskiem także na podstawie porównania wartości przed katem (sondy przed) i po dopaleniu w kacie (sondy za).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

Pomocy!!!
Jak we wcześniejszych postach pisałem w aucie nie miałem katow co miało powodować spadek mocy bo sondy głupialy.
Parę dni temu doprowadził em lexa do kofiguracji fabrycznej czyli wstawiłem katalizatory wymieniłem wszystkie sondy 4 szt i przepływke. Wyczyszczony cały układ dolot owy razem z przepustnica. Po tych wszystkich zabiegach udałem się do serwisu Warszawa Lexus i co? Wielkie nic sprawdzili wszystko i okazało się ze z silnikiem wszystko ok. Co nie rozwiązuje mojego problemu ponieważ auto ewidentnie ma mula i się dusi. Jedyne błędy jakie były to usterki ABS i czujnika prędkości prawego przedniego koła. Proszę o pomoc bo juz tracę siły w walce z tym autem.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: endrju1 »

Ale co w aso ci sprawdzili? Podpięli do kompa i sprawdzili jakie błędy?
Żeby coś rzeczywiście sprawdzić trzeba by na hamownię pojechać i zobaczyć ile rzeczywiście mocy wypluwa i czy nie ma jakichś dziur w wykresie. Fajnie jak by ta hamownia miała możliwość pomiaru z sondy AFR, wtedy jak by się coś działo łatwiej było by sprawdzić co jest nie tak. Koszty w okolicy warszawy powinny zamknąć się w 200zł za całość zabawy, dodatkowo na większości hamowni są ogarnięci ludzie którzy z dużym prawdopodobieństwem wskażą ci co może być nie tak.
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

Najgorsze jest to ze na forum nikt nie miał takiego przypadku. Myślałem jeszcze o wymianie cewek bo to jedyna rzecz której nie ruszam.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: endrju1 »

Przy cewkach miał byś chyba problem z nierówną pracą, poza tym sypało by błędami (choć różnie bywa).
Jak ktoś coś majstrował (wywalone katy, przelotki dla sond) to nie wiadomo czego jeszcze się można spodziewać z amatorskich przeróbek.
A czy po doprowadzeniu wydechu do standardu był wykonany reset ECU?
Podpowiadanie przez forum jest dość trudne (jak nie niemożliwe), bo zauważ, że mechanik mając do dyspozycji auto nie zdiagnozował co jest nie tak, zaś my mając do dyspozycji tylko twój opis nie mamy jak czegokolwiek sprawdzić, więc jest to trochę jak wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: ArtIS »

A osłona kolektora dolotowego? U mnie dostawało się "obce powietrze" i silnik chodził inaczej. Być może szlag u ciebie trafił cała obudowę i puszcza intruza ;)
radki
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 15 lut 2017, o 15:50
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: radki »

Cześć,



To co mogę Ci doradzić to przeczyszczenie czujnika MAF położonego między filtrem powietrza a przepustnicą. Dochodzi do niego kostka z kablami, wytarczy odkręcić 2 małe śrubki i wypiąć kostkę żeby go wyjąć.

Polecam wyczyścić go śrokiem do tego przeznaczonym (ja kupiłem CRC Air Sensor Clean za ok 20 zł na allegro). W środku czujnika znajdują się bardzo czułe "druciki" które się spryskuje podanym środkiem. Po wyschnięciu montujemy i cieszymy się efektami. Gdybyś jednak miał wątpliwości jak poprawnie go wyczyścić, to na youtube masz kilka filmików które znajdziesz bez problemu (Maf sensor cleaning).

W moim przypadku samochód bardzo zamulał przy wyprzedzaniu, kręcił się dopiero na wysokich obrotach, ostatnio wzrosło też spalanie. Objawy narastały po wymianie filtra powietrza.

Efekt po wyczyszczeniu jest taki, że auto pięknie się zbiera, a przy ekonomicznej jeździe pali mniej ok 1.5 l/100km.

Pozdrawiam,

Radek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości