Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

michalm320 pisze:Co do środków typu STP. Kiedyś pracowałem w ASO Skoda. Pewnego dnia przyjeżdża kobitka i mówi że jej auto przerywa, nie równo pracuje itp. (Fabia 1.4 60KM, Skodowski silnik jeszcze). Mechanik się przejechał, kompa podłączył i takie tam. Padło na wtryski. Części + robota troszkę kobitę przeraziły więc pyta czy nie ma innych sposobów. No więc mechanik mówi jej żeby kupiła STP do czyszczenia wtrysków bo może coś pomoże ale nie musi. Więc ta zakupiła, wlała, po tygodniu przyjeżdża podziękować bo z autem jest wszystko ok. Tak więc chyba STP złe nie jest... no chyba że był to zbieg okoliczności. Ja do Lexusa czy innych poprzednich aut wlewam raz do roku STP albo do wtrysków albo do całego układu paliwowego. I śmiem twierdzić że silnik z tym środkiem w baku pracuje bardziej miękko, ciszej, mniej pali.
Ja od dluzszego czasu wlewalem Redex(kazde tankowanie) ale mechanik powiedzial, ze kiedys byl dobry a teraz do niczego sie nie nadaje(bo robione w UK). Polecil mi, zebym uzyl Forte( produkowany w RPA, bo mowil ze tam maja bardzo slabe paliwo) i ten jest najlepszy,bo kiedys bardzo czesto go uzywal,ale przestali mu to dowozic i kazal poszukac na necie. To zamowilem taki specjalny(dosyc silny) cala butelka na caly bak, ale w sumie nic specjalnego nie zauwazylem. Mowil tez ze jeszcze Wynn's jest bardzo dobry. Moze sprobuje tego Wynn'sa moze on bedzie lepszy. Chyba to nie powinno zaszkodzic, jak myslisz?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: michalm320 »

Nie powinno zaszkodzić choć na opakowaniach STP jest napisane żeby nie stosować częściej niż raz na 5000km. Tak więc musi o czymś to świadczyć
Obrazek
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

michalm320 pisze:Nie powinno zaszkodzić choć na opakowaniach STP jest napisane żeby nie stosować częściej niż raz na 5000km. Tak więc musi o czymś to świadczyć
Moze STP jest dosyc silne, ale Redex mozna bylo uzywac kazdego tankowania. Sprobuje troszke odczekac, bo w sumie niedawno lalem podobny specyfik. Pozdro
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

Witam chciałbym odświeżyć temat. Coś złego dzieje z moim Lexusem. Spadek mocy, muł przy 1300 -2000obr/min odczuwalne drgania przy stałej prędkości przy tym właśnie zakresie obrotów .Po podpięciu błąd P0178 (zbyt bogata mieszanka) Proszę o pomoc bo nie wiem od czego zacząć. Auto po wymianie świec, miało czyszczony kolektor i przepustnicę. Proszę o jakieś sugestie bo już nie wiem co się dzieje.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: maniek_ls400 »

Sondy lambda sprawdzone ? Wystarczy fachowa analiza spalin.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

No nie sprawdzone.... nie wiem gdzie to fachowo zrobić. Jeżeli dam rade to może podjade do serwisu w tym tyg.
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

Panowie a wiec tak diagnoza uszkodzone pierwsze sondy lambda. Okazało sie również ze poprzedni właściciel usunął katalizatory (pierwsze za kolektorem) zostały tylko te środkowe. Na drugich sondach sa założone jakieś tulejki (adaptery) które służą do ich oszukania. Mechanik zaproponował mi zakup adapterów sond lambda(elektronicznych). Tak tez zrobiłem. Po ich założeniu problem nie zaginął. Mechanik przekonuje mnie ze to kwestia ustawienia adapterów na odpowiedni przedział pracy sond. Bawił się z tym pół dnia spalił pół zbiornika benzyny i nic. Starałem się czegoś szukać na ten temat ale nic nie znalazłem. Jeżeli ktoś wie w jakich zakresach powinny chodzić te pierwsze sondy to proszę o info. Błąd jaki wyskakuje po zaistalowaniu tych elektronicznych adapterów to (Zbyt niskie napięcie)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: carsik »

sugeruję założenie prawidłowych sond a nie kombinowanie z jakimiś emulatorami. Żaden emulator nie jest w stanie symulować prawidłowego działania sondy lambda.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Tomex221
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 paź 2016, o 11:36
Model Lexusa: Lexus IS 250
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: Tomex221 »

jakie sondy kupić jesteś w stanie mi coś polecić? Moje następne pytanie :) Czy brak katalizatorów ma wpływ na działanie sond regulujących (tych przed katem) ? Sorki ale poprostu jestem laikiem w tych tematach a niechcę się pakować w kolejne koszta.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: carsik »

w domu nie trzymam żadnych katalogów więc dzisiaj Ci nie pomogę. Należałoby dobrać DENSO dedykowane do tego pojazdu. Żadnych uniwersalnych. Czy obecność katalizatora może mieć wpływ, to trochę pytanie z zakresu teorii przepływów. Raczej wolałbym aby były (to moje prywatne zdanie i trochę doświadczeń z działaniem wtrysku bezpośredniego w toyotach). Zarówno dla rozkładu momentu obrotowego jak i ewentualnie działania pierwszych sond.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości