Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: lexus155 »

Kolego a gdzie mieszkasz w Uk?
Bart
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

lexus155 pisze:Kolego a gdzie mieszkasz w Uk?
Poludniowo-wschodnia Szkocja a dokladniej Duns. A dlaczego pytasz?
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: lexus155 »

Bo jak byl bys blizej to mozna by to zobaczyc, porownac z moim lexem.
Tak wogole to ciezki ten przypadek. Przepustnice, filtr powietrza sa czyste?
Bart
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

lexus155 pisze:Bo jak byl bys blizej to mozna by to zobaczyc, porownac z moim lexem.
Tak wogole to ciezki ten przypadek. Przepustnice, filtr powietrza sa czyste?
Wiesz wczesniej nie bylo z nim problemu ale teraz to bardzo czuc ze mu cos dolega.
Ale czasem jezdzi normalnie tak jak dzisiaj popoludniu.
Rano byl zamulony.
Filtr powietrza niedawno wymienialem, a z przepustnica to nie mam pojecia w jakim jest stanie.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

lexus155 pisze:Bo jak byl bys blizej to mozna by to zobaczyc, porownac z moim lexem.
Tak wogole to ciezki ten przypadek. Przepustnice, filtr powietrza sa czyste?
A czy przy niewyczyszczonej przepustnicy to przypadkiem nie faluja obroty?
I samochod nie gasnie?
U mnie nie ma takich objawow . W moim Lexie obroty w pewnym momencie sie zatrzymuja(szczegolnie to czuc na 2,3,4 biegu) ale pozniej jakos ciagna do gory.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: maniek_ls400 »

leman26 pisze:
lexus155 pisze:Bo jak byl bys blizej to mozna by to zobaczyc, porownac z moim lexem.
Tak wogole to ciezki ten przypadek. Przepustnice, filtr powietrza sa czyste?
Wiesz wczesniej nie bylo z nim problemu ale teraz to bardzo czuc ze mu cos dolega.
Ale czasem jezdzi normalnie tak jak dzisiaj popoludniu.
Rano byl zamulony.
Filtr powietrza niedawno wymienialem, a z przepustnica to nie mam pojecia w jakim jest stanie.
A nie zatankowałeś jakiegoś szmelcu ? Ja czuję kiedy zaleję auto 98 a kiedy 95 . Miałem przypadek zmulenia w swoim, ale chyba go właśnie kończę rozwiązywać :-)
Czyściłem przepływomierz i nie wymieniłem cienkiego oringu, który jest wokół niego - wczoraj między przepływomierz a puszkę włożyłem gumową rękawiczkę chirurgiczną z otworem na czunik przepływki - dziś jazda zdecydowanie inna - bardziej dynamiczna niż do tej pory.
Drugą czynność, którą muszę porządnie zrobić to dociągnąć z kluczem dynamometrycznym wszystkie śruby od kolektora dolotowego i przepustnicy - były zdejmowane dwa razy i chyba nie są dokręcone jak trzeba (ale to już bajka o moim LS a nie Twoich problemach).
Dolej jutro jakiegoś STP albo denaturatu (butelkę na 10-15l PB).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

maniek_ls400 pisze:
leman26 pisze:
lexus155 pisze:Bo jak byl bys blizej to mozna by to zobaczyc, porownac z moim lexem.
Tak wogole to ciezki ten przypadek. Przepustnice, filtr powietrza sa czyste?
Wiesz wczesniej nie bylo z nim problemu ale teraz to bardzo czuc ze mu cos dolega.
Ale czasem jezdzi normalnie tak jak dzisiaj popoludniu.
Rano byl zamulony.
Filtr powietrza niedawno wymienialem, a z przepustnica to nie mam pojecia w jakim jest stanie.
A nie zatankowałeś jakiegoś szmelcu ? Ja czuję kiedy zaleję auto 98 a kiedy 95 . Miałem przypadek zmulenia w swoim, ale chyba go właśnie kończę rozwiązywać :-)
Czyściłem przepływomierz i nie wymieniłem cienkiego oringu, który jest wokół niego - wczoraj między przepływomierz a puszkę włożyłem gumową rękawiczkę chirurgiczną z otworem na czunik przepływki - dziś jazda zdecydowanie inna - bardziej dynamiczna niż do tej pory.
Drugą czynność, którą muszę porządnie zrobić to dociągnąć z kluczem dynamometrycznym wszystkie śruby od kolektora dolotowego i przepustnicy - były zdejmowane dwa razy i chyba nie są dokręcone jak trzeba (ale to już bajka o moim LS a nie Twoich problemach).
Dolej jutro jakiegoś STP albo denaturatu (butelkę na 10-15l PB).
Tez pomyslalem o lipnym paliwie,ale ja tam czasem tankuje od 5 lat. Zazwyczaj tankuje na Shelu V-Powera ale czasem jak mi nie wystarcza to tankuje na Gulf(a to tez dobra stacja). Jakis m-c temu mechanik zaprponowal mi zebym zalaj ten preparat na przeczyszczenie wtryskow(bo juz wczesniej czulem ze to nie jest ten sam samochod niz wczesiej) i w ogole( jakis Forte prawdobodobnie najlepszy). Moze zamowie sobie na ebay-u podobny i zobacze co bedzie sie dzialo. Denaturat sie skonczyl bo wodka podrozala hehe. Dzieki
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: carinus »

Zamiast STP wlej syntetyczny olej do pił spalinowych lub ogólnie silników 2-suwowych.Proporcje moga być różne 1:100 lub wieksze stężenie oleju.Sprawdziłem u siebie na kilku samochodach że daje lepsze efekty,tzn olej dał jakieś efekty bo STP nie dało żadnych widocznych.W sumie to wlewam olej do każdego zbiornika w benzynie i dieslu.Przy pracy na LPG wtryski mają nieco więcej środka smarującego o pompie nie wspomnę.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: leman26 »

carinus pisze:Zamiast STP wlej syntetyczny olej do pił spalinowych lub ogólnie silników 2-suwowych.Proporcje moga być różne 1:100 lub wieksze stężenie oleju.Sprawdziłem u siebie na kilku samochodach że daje lepsze efekty,tzn olej dał jakieś efekty bo STP nie dało żadnych widocznych.W sumie to wlewam olej do każdego zbiornika w benzynie i dieslu.Przy pracy na LPG wtryski mają nieco więcej środka smarującego o pompie nie wspomnę.
Oj,joj nie wiem czy bylbym w stanie mieszac benzyne z olejem w Lexie. Moze i to mu nie przeszkadza ale nie potrafilbym go karmic olejem. Ale jak Ci pomaga, to dobrze dla ciebie( no i dla furki). Dzieki
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Bardzo zauważalny spadek mocy!!!! Pomocy

Post autor: michalm320 »

Co do środków typu STP. Kiedyś pracowałem w ASO Skoda. Pewnego dnia przyjeżdża kobitka i mówi że jej auto przerywa, nie równo pracuje itp. (Fabia 1.4 60KM, Skodowski silnik jeszcze). Mechanik się przejechał, kompa podłączył i takie tam. Padło na wtryski. Części + robota troszkę kobitę przeraziły więc pyta czy nie ma innych sposobów. No więc mechanik mówi jej żeby kupiła STP do czyszczenia wtrysków bo może coś pomoże ale nie musi. Więc ta zakupiła, wlała, po tygodniu przyjeżdża podziękować bo z autem jest wszystko ok. Tak więc chyba STP złe nie jest... no chyba że był to zbieg okoliczności. Ja do Lexusa czy innych poprzednich aut wlewam raz do roku STP albo do wtrysków albo do całego układu paliwowego. I śmiem twierdzić że silnik z tym środkiem w baku pracuje bardziej miękko, ciszej, mniej pali.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości