usuwanie filtwa weglowego

Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: carinus »

tmx89 pisze:dla mie to jest ekologiczny bajer a cos takiego jak opary benzyny nie sa wyczuwalne :) uwierz mi :) jedzilem bez tego w mx-5 2 lata i nic sie niedzialo : )
Nigdy nie spotkałem sie z bezzapachową benzyną w samochodzie,sam kiedyś odłączyłem pochłaniachcz i wiem jak wtedy śmierdziało.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: Yarecki »

carinus pisze:
tmx89 pisze:dla mie to jest ekologiczny bajer a cos takiego jak opary benzyny nie sa wyczuwalne :) uwierz mi :) jedzilem bez tego w mx-5 2 lata i nic sie niedzialo : )
Nigdy nie spotkałem sie z bezzapachową benzyną w samochodzie,sam kiedyś odłączyłem pochłaniachcz i wiem jak wtedy śmierdziało.
Carsik może coś powie bo ogarniał kiedyś gs300 w czasie mojej wizyty w którym odłączył to ustrojstwo na stałe, twierdząc że tak robi z każdym więc pewnie doświadczenie w temacie ma.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: owczar »

Chyba nie dowiem się po co to odłączać ;)

Podczas swapu z diesla na PB w galancie nie podłączałem tego ustrojstwa, bo musiałbym ciągnąć dodatkowy przewód ze zbiornika pod maskę- tylko dlatego nie podłączyłem filtra opar paliwa. Efekt jest taki, że czasem czuć benzynę w okolicach wlewu.

Można to ustrojstwo usunąć, ale bez odłączania elektroniki. Wystarczy zaślepić przewód od pochłaniacza do dolotu. Tylko teraz pozostaje pytanie co z otworem od strony pochłaniacza? Jak zaślepicie, to ciśnienie w zbiorniku będzie rosło. Jak zostawicie to będzie czuć opary.

Carsik to odłączał to tak sam z siebie, czy na życzenie klientów?


Właśnie dlatego mam opory do kupowania aut w kraju... Bardzo wiele z nich jest przekombinowana, "pocudowana" itd. Wycinanie katów, emulacje sond, zmiana dolotu, stożki itd. Większość z tych modyfikacji nie dość, że nie poprawia osiągów, to w większości pogarsza i zmniejsza trwałość. Łebscy inżynierowie z Japonii głowili się nad tymi autami przez lata i każda śrubka spełnia pewną rolę i ma znaczenie.
Rozumiem modyfikacje mające jakieś przesłanki- typu budżetowy układ zapłonowy - zaprojektowany pod okiem księgowego, lepsze hamulce itp. Ale niektóre modyfikacje nie mają uzasadnienia i sensu...
Gdyby chociaż uzasadnieniem wywalenia filtra opar paliwa był odzysk miejsca pod maską na jakieś inne mody... a tutaj nawet takiej przesłanki nie ma ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: Yarecki »

owczar pisze: Właśnie dlatego mam opory do kupowania aut w kraju... Bardzo wiele z nich jest przekombinowana, "pocudowana" itd. Wycinanie katów, emulacje sond, zmiana dolotu, stożki itd. Większość z tych modyfikacji nie dość, że nie poprawia osiągów, to w większości pogarsza i zmniejsza trwałość. Łebscy inżynierowie z Japonii głowili się nad tymi autami przez lata i każda śrubka spełnia pewną rolę i ma znaczenie.
Rozumiem modyfikacje mające jakieś przesłanki- typu budżetowy układ zapłonowy - zaprojektowany pod okiem księgowego, lepsze hamulce itp. Ale niektóre modyfikacje nie mają uzasadnienia i sensu...
Gdyby chociaż uzasadnieniem wywalenia filtra opar paliwa był odzysk miejsca pod maską na jakieś inne mody... a tutaj nawet takiej przesłanki nie ma ;)
Jestem tego samego zdania, ale nasi spece zawsze wiedzę lepiej od japońców i ni tylko "to jest niepotrzebne" .
A ja głupi kupowałem w ASO ten filterek i wymieniałem i po co, przecież mogłem "zaślepić i po temacie" :ok:
nismo250
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2014, o 22:44
Model Lexusa: is200->300
Skąd:: polska
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: nismo250 »

ja tego nie wywalilem
tylko podczas swapa silnika w is200 okazalo sie ze jest inny i nie pasuje
wiec odpiolem bo tak robilem w nissanach
a tu sie okazalo ze ten elektroniczny potwór musi to miec
w is 300 jest ten karnister wiekszy i podloga w bagazniku jest wycieta nie chcialem i niechce tego robic
i mysle i szukam jak to oszukac
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: owczar »

Chyba że tak :)

Robisz swap silnika z IS300 do IS200? A nie da się podłączyć tego od IS300 do IS200? Cyzm się różnią?
nismo250
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 9 mar 2014, o 22:44
Model Lexusa: is200->300
Skąd:: polska
Kontakt:

Re: usuwanie filtwa weglowego

Post autor: nismo250 »

w is 200 wogule nie szly tam do niego kable
a teraz zostaly mi w wiazce 2 kostki
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości