[IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: wOOx »

Update po pierwszym baku. 10.7. Jazda miejska + pare razy ponad 2.0 tak wiec spalanie w miare ;) Type R 8 gen. palił mniej ;)
carfun

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: carfun »

Tylko nie sugerujcie się wskazaniem komputera bo do tego wskazania należy pewnie doliczyć 1,5L.
Toyota słynie z tego że wskazanie komputera nadaje się na plaster do ....
Miarodajny wynik to tankowanie pod korek, następnie jazda, i znów tankowanie pod korek - tylko na tej podstawie mamy pewność ile auto spala.
Jeśli pokrywa się to ze wskazaniem kompa oznacza to że można mu zaufać - :-)
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: Ronin »

A ja powiem tak:
Średnie spalanie z całego roku u mnie to 15,95 l/100km jazda głównie po mieście.
W trasie zapięty tempomat na równej prędkości 100 km/h spalanie pokazuje 4,6 - 4,8 litra.
Ostatnio bardzo się spieszyłem i musiałem pokonać dystans 300 km, zatankowany pod korek czyli 65 litrów i na miejsce doleciałem dosłownie na oparach, na kompie pokazywał zasięg 6 km. Wychodzi na to że spaliłem powyżej 21 litrów na sto.
Tak że nie ma co pytać o spalanie. Przynajmniej ja tak uważam.
Często zderzam się z takim pytaniem od znajomych ile pali ?? Odpowiedź pada, nie obchodzi mnie to, to ma jeździć. :hobby:
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: bedok »

jak to zrobiles ze spalil w trasie 21 ltr na 100km ??
carfun

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: carfun »

bedok pisze:jak to zrobiles ze spalil w trasie 21 ltr na 100km ??
Właściwie używał pedału acceleracji :biggrin2:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: tomekb »

poprostu but w podloge i nawet golfem 1,4 sie uda 21 na setke
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: bedok »

kiedyś miałem Scorpio 2,9 V6, aut., ten to przy ruszaniu pokazywał 55 l/100 i to był max. możliwości.. komputera :biggrin2:
sorry za OT

a w moim pytaniu chodziło mi czy jechałeś równo z prędkością zbliżoną do max, czy też zatłoczoną drogą i na przemian gaz do deski i hamulec ?
Moim zdaniem w tym drugim przypadku :LEXUS: spali więcej.
Ronin
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:04
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: Ronin »

Po trasie w sensie jednopasmówki i na przemian max i hamulec wychodzi 14,5 średnia.
Po autostradzie to tak jak pisałem wcześniej na tempomacie przy 100 km/h 4,5 litra, jak ciśniesz na maxa non stop 245 - 250 bo więcej nie wyciśniesz pali koło 30 litrów.
Uważam że to i tak mało.
Ostatnio kumpel pewnym samochodem, jeszcze przed remontem gierkówki z Częstochowy do Wawy czyli 240 km, nie dojechał na pełnym baku 85 litrów.
Leciał miejscami 320
wOOx
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 16 lis 2010, o 20:15
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: wOOx »

Trasa Katowice=>Wisła => Katowice => Kraków => Katowice ( stara trasa przez Olkusz) 5,9 bardzo zadowolony jestem ze spalania tego auta jak na jego mase i silnik :)
Awatar użytkownika
FeniX
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 21:49
Model Lexusa: BMW X5 w planie is 250/350
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 250] Spalanie a skrzynia AT/M by Janasek

Post autor: FeniX »

Popieram wOOx-a mi w trasie Kraków - Kołobrzeg spalił 6,4l przy 2 dorosłych pasażerach i 2 dzieci , i autem załadowanym na wakacje.

Wypowiedzi z początku tego postu typu "Wydaje mi się ,że 12 w jeździe mieszanej musi wziąć mnie śmieszą" Generalnie zależy od ciężkości buta.

W mieście na standardowych felgach spalanie ok 9,7l przy zimowych 15" 8,8l (sprawdzone)

Zrobiłem Tym lexusem ponad 30k km i wiem ,że jak chcesz spalanie ponad 12-13l to musisz sporo gwałtownie ruszać i hamować i tak kilkanaście razy.

Ale wtedy wiadomo nawet golf TDI tyle spali. Spalanie to niewątpliwie mega zaleta IS 250 - porównajmy z IS 220D gdzie spalanie ropy to min 10l po mieście!

Ja średnio na baku robię 650km po mieście bak ma 60l pojemności ale wiadomo nigdy nie jeżdżę do sucha.



RONIN leciałes IS 250 250km/h ? w v-max podają 225, ja nigdy tego nie sprawdzałem dlatego pytam
Kolejna rzecz to masz bak 65l ? Jakim cudem ? z któego roku jest Two IS ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości