Wentylator chodnicy pracuje caly czas

ODPOWIEDZ
Darkmapet
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2015, o 10:09
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: Darkmapet »

Witam. Problem jest taki że wentylator chłodnicy pracuję cały czas od momentu startu do zatrzymania silnika przez co silnik jest nie dogrzany(wskazania na zegarkach dochodzą do Max 1/4 ) jakieś sugestie co pierwsze sprawdzic? Druga sprawa to lokalizacja zaworka odpowietrzajacego na wezu nagrzewnicy? W moim aucie najwyraźniej ktoś go usunął i nie wiem jak prawidłowo wykonać odpowietrzenie układu chłodzenia.dziękuję i pozdrawiam
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: tofex »

Nie wiem jak w GS, ale w LS'ie padnięty czujnik w chłodnicy (lub odpięcie z niego kostki ) powoduje włączenie wentylatora na stałe dla bezpieczeństwa, niezależnie od temperatury silnika, czy aktywacji klimy.

Tak czy inaczej, sprawny termostat nie powinien pozwolić na wychłodzenie silnika pomimo pracującego wentylatora.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: passat1978 »

Wiesz co jak mam GS MKI i nie kojarzę sobie nigdzie zaworka odpowietrzającego układ!!!
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Darkmapet
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2015, o 10:09
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: Darkmapet »

Tofex ktoś(mechanik) mi powiedział że w gs-ach jest sprzęgło wiskotyczne i ma się wentylator kręcić cały czas.
Passat1978 temat zaworka podsunął mi użytkownik toyoty supry widocznie miały inaczej
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: passat1978 »

w oryginalnych GS MKI jest wentylator - taki mały po lewej stronie i on włącza się co jakiś czas np jak będzie chodzić klima, na silniku jest tak zwana wiskoza i ona powinna się kręcić cały czas!!!
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Darkmapet
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 gru 2015, o 10:09
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Manchester
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: Darkmapet »

Dzięki Panowie. Już wiem że wiskoza ma pracować cały czas . Wymienię termostat i zobaczę czy poprawi się wskazanie temperatury cieczy na zegarkach.pozdrawiam
Mattbialakreska
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2019, o 22:00
Model Lexusa: 2GS 300
Skąd:: Kepno
Kontakt:

Re: Wentylator chodnicy pracuje caly czas

Post autor: Mattbialakreska »

Witam. Mam podobny problem. Kiedy tylko wlacze zaplon wentylatory pracuja caly czas na pelnych obrotach do momentu zgaszenia auta. Przez co silnik sie dlugo nagrzewa. Sprawdzalelm juz czujnik temperatury na chlodnicy wszystkie bezpiecznik przekazniki odpowiedzialne za wiatraki i sa ok. Wentylatory mimo to dalej pracuja... :ireful3:
Jakies pomysly jak to naprawic??


Edit. Problem rozwiazany winny okazal sie czujnik cisnienia klimy Denso 443440-0210.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości