skacze na obrotach gdy cieply

ODPOWIEDZ
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

skacze na obrotach gdy cieply

Post autor: kazio »

witam , mam nastepujacy problem, mam gs 300 2jz 1997 i auto mi skacze na cieplym silniku , jak sie rozgrzeje to doslownie skoczy np z 700 obr na 1200 , chwile tak pochodzi i wruci na 700, i tak ciagle , po 10/15 sekund, co moze miec wine? benzyna 2jz ge zadnych modow , reszta perfekt
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: skacze na obrotach gdy cieply

Post autor: gmiter »

Jakieś błedy auto pokazuje? Zacząłbym od wyczyszczenia przepustnicy, później sprawdzenie jakimś testerem sondy lambda czy dobrze pracują i jaką faktycznie pokazuje temperaturę silnika. Sprawdź też czy nie ma gdzieś za przepływomierzem nieszczelności.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: skacze na obrotach gdy cieply

Post autor: Miłosz »

Błędy sobie sprawdz , nawet zwykły elm 327 podejrzewam że styknie. Przyjrzyj się sondom. Kiedyś w innym aucie miałem uwaloną sondę i jak silnik był zimny to wszystko elegancko chodziło , jak złapał temperaturę to się zaczynały jaja , falował , kiepsko jechał i szarpał. Możesz też tak jak gmiter napisał posprawdzać nieszczelności, nawet plakiem psikać po dolocie na odpalonym.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: skacze na obrotach gdy cieply

Post autor: kazio »

Hej; przeczyscilem przepustnice, i jest elegancko, dzieki za pom :acute: oc
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości