Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie jazd

Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: passat1978 »

LexusGs3 pisze:Za nieco ponad 1500 zł znajde silnik kompletny lub prawie kompletny wymiana ok tysiąca myśle.. Dobrze ze jeszcze zdąrzyłem przycierke boku zrobic to dostałem 5400 to tak nieodczuje ale i tak zal ;/
jak bysz miał zamiar bawić się w remont np. wymiana pojedynczych korbowodów daj znać mam trochę części silnika i nie tylko do GS MKI
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: hydrant23 »

LexusGs3 pisze:Panowie sytuacja wygląda tak że zerwała się śruba, która wychodzi z silnika i podrzymuje rolke napinającą pasek. Kolejna sprawa tłumik drgań paska się zwalił, wgle nie pracuje.
Kolejna sprawa i najgorsza - zadzwoniłem do warsztatu specjalizującego się w mechanice aut japońskich w trójmieście, bo kiedys tam robiłem diag. kompa i gościu dobrze znał ten silnik i oznajmił mi dzisiaj, że jest to silnik kolizyjny.. :o Po malu trace swoje optymistyczne nastawienie i licze juz tylko na cud ;o i wogole juz sie zastanawiam czy jest sens walczyc do końca.. Mówiłem mu ze nie slyszalem zeby cos tłukło w silniku jak zgasł, powiedział, że nie szkodzi bo jego znajomy wystarczy że odpalił silnik i pasek mu sie przesunął o dwa ząbki i się okazało, że dziura w tłoku..
jak dla mnie to trochę wróżenie z fusów...znajdź jakiegoś kumatego mechanika i niech to zdiagnozuje na żywca i wtedy decyduj czy remont czy nowy-stary silnik , mechanicy to tak lubią dołować klientów :) , zdroworozsądkowo myśląc jeśli doszłoby do dużych uszkodzeń i spotkania sie 2 metalowych elementów i sporej sile to nie ma mowy aby z tego nie wyszły mocne wrażenia akustyczne a co najmniej jedno mocne walnięcie
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

hydrant23 pisze:
LexusGs3 pisze:Panowie sytuacja wygląda tak że zerwała się śruba, która wychodzi z silnika i podrzymuje rolke napinającą pasek. Kolejna sprawa tłumik drgań paska się zwalił, wgle nie pracuje.
Kolejna sprawa i najgorsza - zadzwoniłem do warsztatu specjalizującego się w mechanice aut japońskich w trójmieście, bo kiedys tam robiłem diag. kompa i gościu dobrze znał ten silnik i oznajmił mi dzisiaj, że jest to silnik kolizyjny.. :o Po malu trace swoje optymistyczne nastawienie i licze juz tylko na cud ;o i wogole juz sie zastanawiam czy jest sens walczyc do końca.. Mówiłem mu ze nie slyszalem zeby cos tłukło w silniku jak zgasł, powiedział, że nie szkodzi bo jego znajomy wystarczy że odpalił silnik i pasek mu sie przesunął o dwa ząbki i się okazało, że dziura w tłoku..
jak dla mnie to trochę wróżenie z fusów...znajdź jakiegoś kumatego mechanika i niech to zdiagnozuje na żywca i wtedy decyduj czy remont czy nowy-stary silnik , mechanicy to tak lubią dołować klientów :) , zdroworozsądkowo myśląc jeśli doszłoby do dużych uszkodzeń i spotkania sie 2 metalowych elementów i sporej sile to nie ma mowy aby z tego nie wyszły mocne wrażenia akustyczne a co najmniej jedno mocne walnięcie
Jestem tego samego zdania i się nie poddaje, czekam aż zrobią, a w zasadzie to inwestuje tylko w tłumik drgań paska koszt 240 zł + demontaż rozrządu, myślę, że za taką kwote jeszcze można się przekonac czy silnik rzeczywiście do wymiany..
Wziąłbym się odrazu za wymiane silnika, ten bym rzucił w kont i nie mógłbym spac zastanawiając się czy rzeczywiście kompletnie padł.. Tak to chociaż bede miał pewnosc
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: BeeMiX »

Wątpie że coś się stało, znajomemu nawet w VVTi się zerwał i było ok. A nawet jak przygiąłeś zawór to nie lepiej wymienić samą głowicę ? Uszczelka nawet OEM to nie są duże pieniądze plus parę stówek za głowicę. Jak wiesz że miałeś dobry silnik, nie brał oleju, to bezsens wymieniać wszystko bo kupujesz kota w worku.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: hydrant23 »

BeeMiX pisze:Wątpie że coś się stało, znajomemu nawet w VVTi się zerwał i było ok. A nawet jak przygiąłeś zawór to nie lepiej wymienić samą głowicę ? Uszczelka nawet OEM to nie są duże pieniądze plus parę stówek za głowicę. Jak wiesz że miałeś dobry silnik, nie brał oleju, to bezsens wymieniać wszystko bo kupujesz kota w worku.
racja jeśli tylko-aż pogięte zawory to w kilku setkach się zmieścisz
LexusGs3
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2011, o 21:37
Model Lexusa: Gs 300
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: LexusGs3 »

Panowie! Otóż dzisiaj po złożeniu rozrządu do kupy lex odpalił! :D Juz sam nie wiem od czego to zalezy, czy od sytuacji w jakich pasek się luzuje czy może rzeczywiście jest bezkolizyjny. Dzwoniłem do salonów lexusa, do warsztatów specjalizujących się w japońcach, każdy mówił, że kolizyjny i dupa umoczona, ale postawiłem na swoje i się udało :)) Troche monety w kieszeni zostało ale z tego podniecenia lece jutro do Galerii Bałtyckiej na małe szaleństwo :D dziekowac za wsparcie. Pozdrawiam.

mogę dopisac z własnego doświadczenia i zeby dla ludzi o podonych przypadkach wyszukiwało słowa kluczowe w google - Lexus Gs 300 2JZ-GE bezkolizyjny
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: Picakus »

LexusGs3 pisze:Panowie! Otóż dzisiaj po złożeniu rozrządu do kupy lex odpalił! :D Juz sam nie wiem od czego to zalezy, czy od sytuacji w jakich pasek się luzuje czy może rzeczywiście jest bezkolizyjny. Dzwoniłem do salonów lexusa, do warsztatów specjalizujących się w japońcach, każdy mówił, że kolizyjny i dupa umoczona, ale postawiłem na swoje i się udało :)) Troche monety w kieszeni zostało ale z tego podniecenia lece jutro do Galerii Bałtyckiej na małe szaleństwo :D dziekowac za wsparcie. Pozdrawiam.

mogę dopisac z własnego doświadczenia i zeby dla ludzi o podonych przypadkach wyszukiwało słowa kluczowe w google - Lexus Gs 300 2JZ-GE bezkolizyjny
Cieszymy się razem z tobą, przy okazji widać jak sępy od razu reagują.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Lexus Gs 300 93. Usterka napinacza paska roz. w trakcie

Post autor: hydrant23 »

uff.... :pijak: no to tylko śmigać
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk1 1993-1997”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości