gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

ODPOWIEDZ
meykun131
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, o 00:26
Model Lexusa: gs
Skąd:: syke
Kontakt:

gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

Post autor: meykun131 »

GS300 mk2 2002r 155tysi pukniete na budziku.mam taki problem ze po wcisnieciu pedalu gazu do oporu potrafi sie w tej pozycji zablokowac i nie chce odbic z powrotem.mial juz ktos taki szajs.i co jest tego przyczyna.dzieki za rady.Oczywiscie pedal blokuje sie w czasie jazdy.czasu na reakcje jest malo.wczoraj zablokowal mi sie w miescie.szok daje po heblach skrzynia na n silnik wyje wylaczam a smrod hebli w oczy szczypie. az boje sie gaz teraz wcisnac.po poruszaniu pedalem odskakuje i jest normalnie.Pozdrawiam.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

Post autor: hydrant23 »

wykładzina ... porządnie ją przytwierdź do podłogi
meykun131
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, o 00:26
Model Lexusa: gs
Skąd:: syke
Kontakt:

Re: gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

Post autor: meykun131 »

to nie wykladzina sprawdzalem.cos blokuje pedal gazu po wcisnieciu na maxa
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

Post autor: hydrant23 »

pod pedałem gazu jest taki tłoczek-przycisk i między przerwę coś się mogło dostać , mi tam właśnie wykładzina się wpierdzielała i blokowała ten przycisk
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: gs mk2 blokujacy sie pedal gazu

Post autor: maniek_ls400 »

hydrant23 pisze:pod pedałem gazu jest taki tłoczek-przycisk
To jest przycisk od kick-down. Nie wiem czy wciśnięcie samego kick-down spowoduje podniesienie obrotów silnika. Czy w tym modelu gaz nie jest jeszcze sterowany linką ? Obejrzyj czy nie zahacza się gdzieś na przepustnicy - mocownie i praca tej liniki jest analogiczna z hamulcem w rowerze. Koralik, który siedzi w przepustnicy może się wysunął i linka nie nawija się na prowadnicę tylko na jej krawędź i lekko dodając gazu powoduje dużo większe wychylenie TPS. Przerabiałem to po wizycie u jednego majchra, który źle założył linkę od skrzyni i od razu proponował jej remont (szarpała jak głupia).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości