Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Awatar użytkownika
Rusian
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 6 paź 2015, o 21:00
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Sulejów
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rusian »

@markami No tak, ale jak wytłumaczyć że co jakiś czas da się ustawić kierownice i silnik działa normalnie. To mnie najbardziej zastanawia, dlatego też mój wpis. Gdyby silnik przestał działać to wiadomo co robić - wymienić, a tu sprawa ma się inaczej.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: markami »

Widzę tylko jedyne rozwiązanie wykręcić silnik razem z prowadnicą do wysuwania kierownicy jak się da bez. Nie wiem jak te ale w siedzeniach są na 12V więc dobra bateria od wkrętarki czy zasilacz podłączasz bezpośrednio i obserwujesz czy silnik kręci cały czas czy rusza i staje.
Rusian pisze:@markami No tak, ale jak wytłumaczyć że co jakiś czas da się ustawić kierownice i silnik działa normalnie. To mnie najbardziej zastanawia, dlatego też mój wpis. Gdyby silnik przestał działać to wiadomo co robić - wymienić, a tu sprawa ma się inaczej.
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Problem ze sterowniem wysokością kierownicy

Post autor: Rafał »

Odświeżam kotleta.
1. Przy regulacji kierownicy w pionie słychać u mnie jakby trzeszczenie/skrzypienie. Silniczek wymieniłem, bez zmian. Na obu regulacja działa, ale przy przesuwaniu słychać Łiiiiiiii :|
Dodam, że przy regulacji w poziomie nie słychać żadnych niepokojących dźwięków.
Ten dźwięk kojarzy mi się z zacierającym się plastikiem, przejrzałem wszystko i nic nie znalazłem. Miał ktoś taki problem?

2. Trzpienie od silniczków fabrycznie nasmarowane są gęstym żółtym smarem, wie ktoś co to za specyfik?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości