Gs 300 98r nierówna praca silnika

waldi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 sty 2016, o 11:26
Model Lexusa: IS 200/GS 430 III
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: waldi »

Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy. Sprawdź koło pasowe to na wale korbowym. Jeśli padł wkład elastyczny między piastą a zewnętrznym elementem który współpracuje z paskiem wielorowkowym będzie to na wolnych obrotach generować wibracje.
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: BOHEN »

Doszedłeś co to jest? Mam ten sam problem, wyraźnie nierowna praca, mniej mocy, na gazie strzelanie w filtr powietrza. Pierwsze strzelanie w filtr pojawiło się już dawno, przy ruszaniu z miejsca pier*olnie raz w puche, lub przy przyspieszaniu w zakresie 2200-2400rpm dlawil się i przerywał, ale chodził równo. Na benzynie było idealnie. Ostatnio ciężko było go wkręcić podczas jazdy powyżej tych 2200rpm, przy tej prędkości obrotowej strzelał ciągle, a na benzynie się po prostu dlawil. Zacząłem szukać, wyjąłem wkład filtra powietrza i ustalo, ale na tydzień. Teraz ciągle chodzi źle, strzela nawet z wyjętym wkładem. Ktoś miał podobnie? Od wydechu słychać jakby wypadały zapłony, to świece? Filtr powietrza juz zamówiłem, teraz idę wyczyścić przepustnice. Jak ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: muzz »

sprawdziłbym zawory
nierówna praca i wypadanie zapłonów kumpel miał u siebie
po regulacji zaworów jak ręką odjął
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: BOHEN »

BOHEN pisze:Doszedłeś co to jest? Mam ten sam problem, wyraźnie nierowna praca, mniej mocy, na gazie strzelanie w filtr powietrza. Pierwsze strzelanie w filtr pojawiło się już dawno, przy ruszaniu z miejsca pier*olnie raz w puche, lub przy przyspieszaniu w zakresie 2200-2400rpm dlawil się i przerywał, ale chodził równo. Na benzynie było idealnie. Ostatnio ciężko było go wkręcić podczas jazdy powyżej tych 2200rpm, przy tej prędkości obrotowej strzelał ciągle, a na benzynie się po prostu dlawil. Zacząłem szukać, wyjąłem wkład filtra powietrza i ustalo, ale na tydzień. Teraz ciągle chodzi źle, strzela nawet z wyjętym wkładem. Ktoś miał podobnie? Od wydechu słychać jakby wypadały zapłony, to świece? Filtr powietrza juz zamówiłem, teraz idę wyczyścić przepustnice. Jak ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.
Dla potomnych - zmieniłem świece i jak ręką odjął.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: Lex Luthor »

BOHEN pisze: 27 lut 2016, o 01:09
BOHEN pisze:Doszedłeś co to jest? Mam ten sam problem, wyraźnie nierowna praca, mniej mocy, na gazie strzelanie w filtr powietrza. Pierwsze strzelanie w filtr pojawiło się już dawno, przy ruszaniu z miejsca pier*olnie raz w puche, lub przy przyspieszaniu w zakresie 2200-2400rpm dlawil się i przerywał, ale chodził równo. Na benzynie było idealnie. Ostatnio ciężko było go wkręcić podczas jazdy powyżej tych 2200rpm, przy tej prędkości obrotowej strzelał ciągle, a na benzynie się po prostu dlawil. Zacząłem szukać, wyjąłem wkład filtra powietrza i ustalo, ale na tydzień. Teraz ciągle chodzi źle, strzela nawet z wyjętym wkładem. Ktoś miał podobnie? Od wydechu słychać jakby wypadały zapłony, to świece? Filtr powietrza juz zamówiłem, teraz idę wyczyścić przepustnice. Jak ktoś miał podobny problem proszę o pomoc.
Dla potomnych - zmieniłem świece i jak ręką odjął.

 
Sprawdze, bo mi dzis zastrajkowal. Od paru dni po mrozach byla nierowna praca ale po chwili jak sie rozgrzal wchodzil na normalne obroty. Dzis rano wyjechalem, zaraz sie uspokoil. Zostawilem auto i po poludniu juz jakby nie palil na wszystkie gary. A po 30km zaczela migac kontrolka O/D, pierwszy raz cos takiego widzialem. GS300mk1
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości