Gs 300 98r nierówna praca silnika

bartekxx90
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: bartekxx90 »

Jutro ściągam kolektor uszczelnie zobaczymy czy cos da rade napisze jak wyszlo i czy jest poprawa a jeali chodzi o jesli chodzi o błędy nic nie ma
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: klexus »

Sprawdz czy płyn chłodzący z przepustnicy nie kapie na fajki od świec, znam taki przypadek,
Tydzień czasu trwała diagnoza swiece cewki kable koszty rosły a efekt marny, okazało sie płyn kapał z weżyka który szedł do przepustnicy.
Paliwo dobrej jakości masz??
podepnij na krótko z butelki
bartekxx90
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: bartekxx90 »

Narazie mam odcięte ogrzewanie przepustnicy zaslepione bo wkurzalo mnie caly czas jak wyjmowalem przepustnice paliwo zalane swieze do pelna dzisiaj uszczelniam kolektor ale raczej to nie pomoże bo nie slychac lewego powietrza ale trzeba próbować
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: DanLexus »

A obroty falują, czy tylko czuć że silnik nierówno pracuje?
Supras are just a hatchback SC300
bartekxx90
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: bartekxx90 »

Obroty trzyma równe tylko do 1500obr ta praca silnika jest nie równa dzisiaj uszczelnilem kolektor wiec nie ma mowy o jakiejs nieszczelności dodatkowo zamówiłem cala przepustnice zamontowalem i zero poprawy
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: klexus »

ja na wolnych stawiałem 2 zł i tak ma pracować 2jz. gaz nie wypalił zaworów, jak było biednie z gazem mogło zrobic ziazia dla głowicy
bartekxx90
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:30
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: bartekxx90 »

Ale jesli byly by wypalone zawory nie bylo by sprezania a na wszystkich ma 15bar
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: DanLexus »

A co ze skrzynią automatyczną? Może ona przenosi wibracje...
Supras are just a hatchback SC300
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: sebek8888 »

Moze banalne i wielu uzna ze glupie ale ja bym zaczal od sprawdzenia filtra powietrza i filtra paliwa;) jesli to sie zaczelo razem z nadejsciem mrozow to gdzies pomiedzy bakiem a silnikiem ( o ile w gs300 byl montowany czego nie wiem) moze byc odstojnik, tam sie moze zbierac woda i zamarzac. A jesli to wszystko jest ok to wez sie za sprawdzenie luzow zaworowych.
waldi
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 8 sty 2016, o 11:26
Model Lexusa: IS 200/GS 430 III
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Gs 300 98r nierówna praca silnika

Post autor: waldi »

Problem ogarnięty? Jeśli nie to można jeszcze na pracującym silniku spryskiwać sprayem np:samostart lub plack układ dolotowy. Od przeplywomierza(rurę gumowa,przepustnice,kolektor a także gniazda wtryskiwaczy) Jeśli "podbije" obroty to dostaje lewe powietrze. Inna rzecz że płyn musi krążyć przez przepustnice np.w mazdach jest tam czujnik temperatury który daje sygnał do wzbogacania mieszanki na zimnym(nie mając kontaktu z płynem przekłamuje wskazania) Kolejna rzecz czy układ wydechowy jest szczelny? Jeżeli powietrze dostaje się do wydechu na odcinku katalizatorów i sond na wolnych obrotach będzie oszukiwać wskazania sond(katy drożne?) Może jeszcze układ przewietrzania zbiornika w tym aucie jest trochę elektrozaworow + zbiorniczek podciśnienia-sprawdzić czy po odkreceniu korka paliwa nic się nie zmienia. W sumie najważniejsze jak pochodzi trochę na tych nierównych obrotach sprawdzić kolor nalotu na świecach, będzie wiadomo czy to za bogata mieszanka i zalewa czy jednak elektronika sterująca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości