Zamienniki katów - który lepszy?

ODPOWIEDZ
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: bunny54 »

Witam. Jako ze kończy mi się katalizator, planuje wymienić oba na nowe. Na rynku są katy z wkładem ceramicznym i stalowym tzw. sportowe. Czy ktoś z szanownego grona jest w stanie przybliżyć +++ i --- obydwu konstrukcji? Czy jest sens montować kata sportowego? Dodam ze auto zdiagnozowane Techstream, poza tym odczuwalnie zamulone i odnotowałem wzrost spalania o prawie 2l na setkę. Pzdr. Marcin.
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: agatka »

bunny54 pisze:Witam. Jako ze kończy mi się katalizator, planuje wymienić oba na nowe. Na rynku są katy z wkładem ceramicznym i stalowym tzw. sportowe. Czy ktoś z szanownego grona jest w stanie przybliżyć +++ i --- obydwu konstrukcji? Czy jest sens montować kata sportowego? Dodam ze auto zdiagnozowane Techstream, poza tym odczuwalnie zamulone i odnotowałem wzrost spalania o prawie 2l na setkę. Pzdr. Marcin.
Chyba najlepsze bedą katalizatory metalowe poniewaz takie masz seryjnie a przy okazji mozesz sobie wstawić takie o większej przepustowości zeby zyskać kilka koników :biggrin2:
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: brat_z »

bunny54 pisze:Witam. Jako ze kończy mi się katalizator, planuje wymienić oba na nowe. Na rynku są katy z wkładem ceramicznym i stalowym tzw. sportowe. Czy ktoś z szanownego grona jest w stanie przybliżyć +++ i --- obydwu konstrukcji? Czy jest sens montować kata sportowego? Dodam ze auto zdiagnozowane Techstream, poza tym odczuwalnie zamulone i odnotowałem wzrost spalania o prawie 2l na setkę. Pzdr. Marcin.
Marcin znowu check wyskoczył?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: bunny54 »

Aj tam, raz wyskakuje, raz gaśnie. trzeba się za to wziąć. tym bardziej że spadek mocy jest odczuwalny. Wczoraj cały dzień świecił a dziś już nie. Ale żeby były stalowe? Myślałem że na pierwszy montaż idą ceramiczne, ale cóż, Lex zaskakuje:) A może ktoś ma zdemontowane i mógłby potwierdzić na 100%? Fotka mile widziana... . Agatka - nie to żebym był niedowiarkiem, wolę się upewnić. BTW dzięki za reakcję.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: Keepmovin »

bunny54, katy sa stalowe - wiem bo sam wycinalem i mialem w reku, ale dzwiek byl nie do wytrzymania jak dla mnie wiec wrocilem do normalnego setupu. Jak dla mnie to jak juz chcesz wstawiac katy to Magnaflow 200cpsi, albo caly wydech zrob od razu bez katow.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: bunny54 »

Dzięki Keepmovin. Planuje po prostu wymienić katy.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: Keepmovin »

Nie ma sprawy, od razu mowie, zebys zapoznal sie z tym jak to zrobic, gdyz ja musialem poprawiac spawy (od gory nie ma zbyt duzo miejsca), alo odpowiednio wymienic i zastosowac zlaczki, ktore jedne nachodza na rure, a drugie wchodza w nia (zapomnialem nazwy), nie mniej jednak o zmiennym fi, wtedy bedziesz pewny ze nic nie bedzie sie w miejscu laczenia wydostawac.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zamienniki katów - który lepszy?

Post autor: bunny54 »

Spoko, mam zajebistego spawacza a kolektory będę wymontowywał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości