GS430 opóźniona reakcja na gaz

ODPOWIEDZ
mardzin
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 31 sie 2015, o 09:35
Model Lexusa: GS430
Skąd:: SKa
Kontakt:

GS430 opóźniona reakcja na gaz

Post autor: mardzin »

Jak w temacie - nie wiem, może to normalne. W trakcie jazdy nie ma żadnych objawów, idzie jak zły, kickdown jak na leciwą skrzynkę też szybki.
Sytuacja jest na postoju - przy przegazowaniu, silnik ma jakby chwilę zawahania. Wkręca się bez problemu, ale z jałowych wstaje jakby z opóźnieniem. Tak ma być?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, o 13:16 przez mardzin, łącznie zmieniany 1 raz.
KBucz
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2016, o 16:56
Model Lexusa: Lexus Gs430
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: GS430 opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KBucz »

W trakcie jazdy pęd powietrza powoduje, że samochód dostaje więcej tlenu (więc zamulenia nie będzie jak wszystko sprawne), na postoju jak mu zalejesz paliwa w te jego 8 garów to zanim złapie tchu musi trochę "sapnąć". Ja tak bym to tak tłumaczył:) (chyba że się mylę i zaraz mnie ktoś poprawi). Zauważ, że masz nawet dodatkową pompkę powietrza do dostarczania tlenu zaraz po odpaleniu (bądź w trakcie, słychać ją czasami), żeby O2 dostawało tyle ile potrzebuje do tych swoich 8 garów na postoju.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2016, o 20:55 przez KBucz, łącznie zmieniany 1 raz.
mardzin
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 31 sie 2015, o 09:35
Model Lexusa: GS430
Skąd:: SKa
Kontakt:

Re: GS430 opóźniona reakcja na gaz

Post autor: mardzin »

Czyli też tak masz? :-)
KBucz
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2016, o 16:56
Model Lexusa: Lexus Gs430
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: GS430 opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KBucz »

Minimalnie zauważalne (mam wszystkie nowe świece i cewki oraz wyregulowane zawory więc normalnie jeździ jak odrzutowiec), na jałowym też się kręci z min zamuleniem na samym dole. Możesz sprawdzić przepustnice może się trochę przycina (np od brudu) i min wcześniej dostaje paliwo i za mało o2. Ale może to bez znaczenia?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości