takie spostrzeżenie lex vs. VW

Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: Miłosz »

Moc z pojemności ! :D tu nie ma co sprawdzać bo byłaby katecheza tego tdika ;) A jak ktoś ma wątpliwości czy jego auto ma skisłe konie to zawsze można skoczyć na hamownie, albo pomierzyć RLem.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Mały123
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2017, o 22:20
Model Lexusa: gs
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: Mały123 »

masz rację, potwierdzam, ale tu potrzeba autostrady.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: ledziu »

Sądzę że to porównanie i tak był mało miarodajne ze względu na warunki i przypadkowość...
A co do faktów to nie ważne czy to był pastuch czy nie tylko liczy się sama technika czyli turbo/masa/skrzynia itd.
No i fakt że papierowe cyferki osiągów są dosyć śmieszne.
Jednakże Mały123 na drugi raz musisz umawiać się na ustawki albo mieć bardziej klarowne sytuacje bo często szczegół potrafi zmienić wynik o 180' :hobby:
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: Kafecz »

Mialem kiedys b5 fl 130 bph 4 motion. Byl troche dĺubniety. 1 i 2 byly tylko do ruszenia. Odpychal sie pieknie. Do dzisiaj jezdzi po Pułtusku. Ale liniowe przyslieszenie w moim obecnym pasuje mi lepiej :)
Mały123
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 14 sty 2017, o 22:20
Model Lexusa: gs
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: Mały123 »

ledziu pisze:Sądzę że to porównanie i tak był mało miarodajne ze względu na warunki i przypadkowość...
A co do faktów to nie ważne czy to był pastuch czy nie tylko liczy się sama technika czyli turbo/masa/skrzynia itd.
No i fakt że papierowe cyferki osiągów są dosyć śmieszne.
Jednakże Mały123 na drugi raz musisz umawiać się na ustawki albo mieć bardziej klarowne sytuacje bo często szczegół potrafi zmienić wynik o 180' :hobby:

Wszyscy macie rację, ale to nie zmienia faktu, że byle pastuch może namieszać...
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: Kafecz »

Mnie ostatnio Focus ST chcial objechac i na checiach sie sie skonczylo.
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: kpk »

Ostatnio gdzieś na FB widziałem jakiegoś tunera co wyrzeźbił ze zwykłego 1.5 (150ps)ecoboosta ponad 300 PS, więc nawet na zwykłego kompatka trzeba uważać :)
LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: kpk »

EDIT: mój post odnosi się do posta, która kolega v-tec usunął :(

Kto powiedział o ściganiu? Co najwyżej o przyśpieszaniu.
Natomiast w kwestii bezpieczeństwa, to zaufaj mi, bardzo o nie dbam.
Siara? Siara to jest np. wtedy gdy słyszę obok siebie drącego się 4 cylindrowca z wielkim tłumikiem, którego cała moc idzie chyba w to by wytworzyć dźwięk, a nie przyśpieszyć.
LS430 sprzedany.
One Fifty
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 26 gru 2016, o 19:46
Model Lexusa: Jeszcze żaden
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: One Fifty »

A ja uważam, że trochę żenujące jest porównywanie się do aut pokroju VW lub innej masówki. Mogą mieć pierdylion kucy i milion niutków, nadal są jednak pospolitym badziewiem. (nie jestem posiadaczem Lexa, byłem jednak niejednokrotnie posiadaczem aut dla ludu - wiem o czym rozprawiam) Niech sobie nawet wyrabiają czasy na 1/4 mili i zostawiają czarne ślady przez pół miasta. Nigdy nie będą kojarzone z luksusem. Jakoś Phaeton nie odniósł sukcesu, a też był mocny.
Rozumiem, że każdy chciałby być najszybszy, najzgrabniejszy, najładniejszy, najseksowniejszy, najwygodniejszy. Lex ma to już w nazwie.
A co ma powiedzieć taki Volkswagen......? Sama nazwa wszystko mówi.
Reasumując: macie Panowie naprawdę fajne bryki i szkoda czasu na udowadnianie ich wyższości. Te małe zwinne japońskie rączki nie to miały na celu tworząc Wasze auta. :-)

Pozdro

PS. W moim poście nie ma ani grama krytyki. Wszystkie stwierdzenia są wyłącznie moim prywatnym punktem widzenia. ;-)
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: takie spostrzeżenie lex vs. VW

Post autor: V-TEC »

Zgadzam się z kolegą przedmówcą.

Za usunięcie komentarza przepraszam ale pomyślałem, że przyniesie pewnie gównoburzę a każdy swoje zdanie ma i w takich sytuacjach niech je lepiej trzyma dla siebie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości