Lekkie drżenie na postoju (GS300)

Lekkie drżenie na postoju (GS300)

Postprzez djslavoll » 27 mar 2017, o 18:05

Cześć,

moje auto ma skłonność do lekkich wibracji, drżenia na "D" na postoju, ale TYLKO, gdy jest poniżej 10 stopni. Kiedy powyżej w tych samych okolicznościach jest błoga cisza.
Dodam, że dopóki nie wymieniłem poduszek silnika i skrzyni (oryginały), drżało dużo mocniej, czy ciepło, czy zimno na dworze.

Nie wiem, co jeszcze wymienić z gumowych elementów, które mogą przenosić wibracje do wnętrza.

Mój mechanik, niewątpliwie fachowiec od aut japońskich oraz tychże Lexusów, nie dostrzega tej dolegliwości i twierdzi, że tak musi być.
Ale jak to? Przecież auto potrafi nie drżeć, kiedy jest ciepło. No i Japończycy nie zrobiliby "wibrującego" wozu klasy premium, szczególnie w "tamtych" czasach ;)

Rocznik 2001, przebieg 88kkm.

Dzięki
djslavoll
Lex user

Model Lexusa: GS300 mkII

Postprzez djslavoll » 3 maja 2017, o 19:58

Koledzy, a może zadam inaczej pytanie. Czy w Waszych autach występuje taka sytuacja?
Niewykluczone, że oczekuję niemożliwego (brak najmniejszych wibracji) i niepotrzebnie wydaję pieniądze na poszukiwania usterki, której po prostu nie ma :)
Czujecie coś na postoju na podłokietniku?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
djslavoll
Lex user

Postprzez legato97 » 3 maja 2017, o 23:38

Zalezy co to znaczy lekkie dla Ciebie ale zadnych wibracji nie powinienes czuc...swiece zmieniane? Przepustnica czysta?
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez djslavoll » 4 maja 2017, o 07:21

Przepustnica, przepływomierz oraz zaworek odmy były świeżo czyszczone.
Nowe świece, poduszki silnika i skrzyni nowe, oryginalne...
Taka ciekawostka - jak włączę światła mijania to wtedy drży. Bez nich jest bloga cisza. Może dokładane Webasto obciąża elektrykę?
Czy filtr paliwa się wymienia? Wiem, że w japończykach zwykle się tego nie robi...
djslavoll
Lex user

Powrót do GS mk2 1997-2005