Ile oleju do silnika?

ODPOWIEDZ
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Ile oleju do silnika?

Post autor: djslavoll »

Cześć,

pisze do Was w sprawie właściwej ilości oleju w GS300.
Wg fabryki, powinno być 5,5l, kiedy wymieniamy filtr, a zakres to od 4,9l do max 5,8l. Wlałem 5,7l, wbrew opinii mojego mechanika.
Uważa on, że 6l w tym silniku to właściwa ilość, więcej wlewa do każdego auta, bo tak mówi mu doświadczenie, a sprawdzanie poziomu oleju na zimnym silniku, to "stara szkoła".

Czy uważacie, że "za dużo" oleju (więcej niż mówią japońscy inżynierowie Lexusa) faktycznie działa zbawiennie na jego przedwczesne zużycie?

PS - Wiem, że mogę zmienić mechanika, ale nie o to pytam :)
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Ile oleju do silnika?

Post autor: XYZ »

Ma być na bagnecie pomiędzy max - min. A co do pytania to odpowiedź brzmi nie. Za dużo oleju na pewno mu nie pomoże.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Ile oleju do silnika?

Post autor: djslavoll »

Ale na zimnym silniku, czy ciepłym, kiedy spłynie olej po kilkunastu minutach?

Mechanik uważa, że powinno sprawdzać się poziom na bagnecie po odpaleniu zimnego auta na minutę, ten zassie olej, wyłączyć silnik i wtedy patrzeć na miarkę...Ten poziom oleju jest dla niego dopiero miarodajny.
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Ile oleju do silnika?

Post autor: XYZ »

W instrukcji chyba jest, żeby sprawdzać na rozgrzanym, 5 minut po zgaszeniu silnika.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Ile oleju do silnika?

Post autor: carsik »

w zasadzie po 5 minutach od zgaszenia olej wraca do miski praktycznie w całości, która ma wrócić. Ewentualne kilka ml z głowicy nie ma żadnego znaczenia.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości