Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: addzik »

Podanie 12V sprawi, że będzie ładnie pracował i zludnie da wrażenie sprawnego. Ja swój testowałem poprzez poruszanie wewnętrznym tlokiem. Po wyjęciu solenoidu z obu banków zaobserwowałem wyraźną różnice w pracy. Niesprawny nie chodził do końca płynnie. Tak jakby w jednym punkcie suwu delikatnie się blokował. Było to subtelne, jednak właśnie ten objaw był przyczyną niesprawności. Spraw te sitka przy okazji.
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: Jurek Killer »

No właśnie ja tam żadnego sitka nie widzę...
Awatar użytkownika
addzik
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 22 lis 2014, o 18:02
Model Lexusa: Ls400, RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: addzik »

Jest kilka cm od solenoidu. Jest to wkrecana śruba. Wraz z jej wykreceniem wyciagniesz małe siteczko.
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: Jurek Killer »

byłbyś tak uprzejmy wskazać mi palcem??
czy to ta śrubka??
Obrazek
Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: Jurek Killer »

Wszędzie znajduje to sitko w opisach....ale w 2jz. Nigdzie nawet na rysunkach nie pokazane jest umiejscowienie tego w 3uz.
Ślepy czy głupi jestem??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Jest na rysunkach.
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: Jurek Killer »

Właśnie wróciłem :)
Wyczyściłem ten zaworek, zmierzyłem go miernikiem - cewka ok.
Poskładałem, podpinam aku.... Klnę.
Koszt nowego zaworka w ASO Toyoty u mnie w Gorzowie 630zł (jest jedna sztuka w Warszawie na magazynie)
Koszt regulacji zaworów 180zł/h netto + 450zł części?? <-- części coś tanio ale wiedza serwisantów słaba już na starcie. Serwisant stwierdził, że wymienia się popychacze i będzie drożej bo auto ma gaz i będzie miał więcej roboty (odstąpił po sprowadzeniu go na ziemie, że gaz jest w kolektorze, szklanek się raczej nie wymienia tylko płytki)
Wróciłem do domu i jeszcze jedno podejście, wyczyściłem przepustnicę i dumam... i tak sobie stoję i szarpię za wszystkie wężyki podciśnieniowe (nauczony z BMW V8) aż tu nagle...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny reset, odpalenie i czekanie aż się zagrzeje. Silnik chodzi jak w dniu zakupu. Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. Wiedza przyda się na przyszłość.
Na dzień dzisiejszy mam wyczyszczoną przepływkę, przepustnicę i oba zaworki. Jazdy próbnej nie było bo nie mogę prowadzić na lekach :( Ale liczne przegazówki nie zostawiają złudzeń. DZIAŁA!!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Dobrze widzę? To do odmy? Co ciekawe zaworek w pokrywie też trzeba zmieniać. Kruszeje pęka i wpada do środka w skrajnych przypadkach.

Koszt regulacji zaworów 180zl/h? Od czapy. Ty płacisz za usługę a czas zależy od tego jak się sprezaja. Ładne stawki.

Z reguły ta usługa kosztuje od 500zl w górę plus części lub 1000zl z częściami. Za 180zl bym się tego nie podjął. To że lpg jest w kokektorze wiele nie zmienia. I tak jest więcej zabawy.
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów 3UZ-FE

Post autor: Jurek Killer »

180zł netto za roboczogodzinę. Ile godzin będzie potrzebne - nie potrafili się określić.
Zaworek w pokrywie trzeba wymienić.... No to go wymienię :) Lubię mieć sprawne auto. Poszukam nr i wymienię.
Wymienia się go tak po prostu od góry czy potrzebny jakiś taniec słońca??
Jeśli masz jego nr to proszę podaj, zaoszczędzi mi to szukania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości