Bardzo wysokie spalanie

domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Kabelek już zakupiłem, ale jeszcze walcze z konfiguracją tego i będę sprawdzał czasy wtrysku itd, ale już powoli mi się odechciewa do niego zaglądać... jeszcze z pompy leje się cały zbiornik wyrównawczy na 5 km...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Jakie były wyniki analizy spalin?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: carinus »

Odczyt czasu wtrysku niewiele Ci powie,a nawet nic nie powie.Ciebie powinna interesować wartość AFR jaka się tworzy i sprawdz czy przez wyciek płynu nie ma błędnych wskazań czujnika temp.dla ECU.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: owczar »

Do diagnostyki w CL wystarczy analiza spalin.

Żeby sprawdzić OL AFR będzie konieczne. Choć jeśli korekty są w normie, a spaliny w CL ok, to na 90% w OL AFR będzie w porządku.
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Dzięki Panowie za podpowiedzi, na razie lex stoi na warsztacie, do wymiany pompa, pasek rozrządu, rolka i napinacz, pasek osprzętu, simerinki wału i wałków i termostat. Także tanio nie będzie. Jeszcze za robotę krzykneli mi uważam kosmiczne pieniadze (680), ale wole to niż jeździć po warsztatach z cieknącą pompą i ryzykować zagotowanie silnika, jak tylko odbiore autko, spróbuje je trochę posprawdzać. Jeśli chodzi o wskazania komputera to największy kosmos pokazuje na zimnym. Nawet jak delikatnie przyspieszam, komputer pokazuje spalanie 80l , a wskazówka paliwa idzie naprawdę w oczac w dół..., może podpowiecie, co wplywa na wzbogacenie mieszanki na ssaniu?
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

A analizę spalin powtórzę jeszcze raz i wrzucę. Stary wynik z nerwów wyrzuciłem. I jeszcze jedno pytanie, czy można na komputerze podejrzeć temperaturę dla ECU? Może faktycznie coś tu go boli. Najbardziej dziwi mnie, że takie problemy występują przy przebiegu 173 k km, potwierdzone w aso, lex powinien być ledwo po dotarciu, a tu takie cyrki....
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: carinus »

Walnięty czujnik temperatury może powodować pracę na wzbogaconej mieszance,dawkowanie zgodne z mapami,ale cały czas dla ''niby'' zimnego silnika.
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: domo285 »

Witam kolegów, niestety nie rozwiązałem jeszcze problemu spalania, a pojawił się kolejny, dla mnie pilniejszy. Wiem, że to nie ten temat, ale już nie chcę zakładać nowego, a do głównego tematu wrócę od razu po rozwiązaniu bieżącego. Niestety zauważyłem, że cieknie mi woda do środka auta w okolicach słupka A. Ktoś miał podobny problem? Wygląda jakby ciekło w okolicy górnego rogu szyby lub spod listwy dachowej. i tutaj mam pytanie, czy pod tą blendą woda ma możliwość dostania się do auta? Czy łatwo się ją demontuje? Czy pozostaje mi tylko wklejanie szyby od nowa i pewnie przy okazji zakup nowej....
KBucz
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 sie 2016, o 16:56
Model Lexusa: Lexus Gs430
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Bardzo wysokie spalanie

Post autor: KBucz »

Sprawdź najpierw szyberdach i otwory odprowadzające wodę (dwa na rogach obudowy szyberdachu). Jak uszczelka puszcza i otwory odprowadzające są przytkane leci dokładnie we wskazanym przez Ciebie miejscu.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Bardzo wysokie spalanie

Post autor: legato97 »

Panowie nie mieszkamy tematów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości