pompa hamulcowa. Pytanie.

ODPOWIEDZ
manifest6
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 sty 2016, o 19:57
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: manifest6 »

Witam, jestem po podmianie pompy hamulcowej i mam pytanie. Czy podczas procedury sprawdzania plynu w ukladzie hamulcowym(czyl kluczyk na off albo bez kluczyka i pompujemy ~40x pedał hamulca) to ten hamulec wam twardnieje w górnej pozycji czy wpada w podloge. Bo u mnie dzieje sie to drugie i nie jestem pewien czy z pompa wszystko ok.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: agiless »

Jeśli układ jest prawidłowo odpowietrzony, to pedał nie powinien wpadać do podłogi przy uruchomionym silniku.
manifest6
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 sty 2016, o 19:57
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: manifest6 »

Przy uruchomionym wszytko jest ok. Chociaż troche cięzko pedał pracuje i myślalem ze hamulce będą ostrzej działać. Główne pytanie jest, czy podczas wylączonego auta po wcisnieciu pedału hamulca(ok 30-40 x jak do sprawdzenia poziomu plynu) robi się on u was twardy w górnej pozycji czy wpada do podlogi. Po wlaczeniu auta cisnienie sie podbije i podniesie pedał.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: agiless »

Żeby pedał stwardniał na wyłączonym silniku wystarczy wcisnąć go 3-4razy i jest w górze, nie powinien wpadać w podłogę.
Przy pracującym silniku działa serwo, czyli podciśnienie i pedał ma być miękcejszy, ale do podłogi wpadać nie może.
Jeśli masz wątpliwości co do działania hamulców, to podjedź na stację obsługi niech sprawdzą poszczególne koła.
manifest6
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 sty 2016, o 19:57
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: manifest6 »

No własnie. U mnie na wylączonym nie twardnieje na kamien, tylko po parudziesieciu wcisnieciach i przepompowaniu plynu do zbiorniczka prawie ze wpada do podlogi. Po wlaczeniu silnika serwo pobija pedal . I teraz pytanie czy cos z pompa nie tak, czy nie odpowietrzone (chociaz wydawało mi sie ze jest gitara) czy moze tak powinno byc. Posiłkujesz się wiedzą z gs'a mk1 (bo taki masz w profilu) czy moze posiadasz mk2 ? Gdyż pompa w mk1 byla inaczej zbudowana/
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: agiless »

Budowa pompy nie ma znaczenia, zasada działania jest taka sama. Masz zapwietrzony układ lub pompa przepuszcza na którejś sekcji.
Żeby nie bawić się z odpowietrzaniem układu przy zmianie pompy najlepiej zdjąć koła przednie, tylne i zaciski, wycisnąć tłoczki z klockami, ale bez tarczy. Zmieniamy pompę, wciskamy tłoczki (płyn wraca do zbiorniczka), uzupełniamy płyn i po wszystkim.
manifest6
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 sty 2016, o 19:57
Model Lexusa: gs300 mk2
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: pompa hamulcowa. Pytanie.

Post autor: manifest6 »

Narazie pojezdze i zobacze. plynu nie ubywa , na odpalonym aucie pedał twardy czyli teoretycznie powinno byc.Niby hamuje ok ale troche sily trzeba wlożyć, Może stara przepuszczająca pompa przyzwyczaila mnie do bardziej miekkiego pedalu. Hamulce wydaja sie odpowietrzone i tył i przód i na samej pompie też odpowietrzalem na sekacjach. Pompa nowa od Rikiego wieć powinna być dobra, mimo malego defektu (pekniety zbiorniczek). Bardzo bym prosił jakiegos posiadacza mk2 o sprawdzenie jak wyglada to u niego . Jak sie okaże ze po pompowaniu na wylączonym aucie pedal ma być twardy to co sugerujesz:
a) przejechac sie do aso zeby odpowietrzyli przy pomocy kompa
b) podmienic pompe na inna o ile Riki bedzie mial/chciał
c) podmienic sprawny silniczek do starej pompy w ktorej padał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości