Krzywe tarcze?

djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Tak. Już się umówiłem. Wspominał też o ewentualnej niesprawności tylnych hamulców, które mogłoby obciążać przód auta podczas hamowania.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: ledziu »

djslavoll pisze:Tak. Już się umówiłem. Wspominał też o ewentualnej niesprawności tylnych hamulców, które mogłoby obciążać przód auta podczas hamowania.
Chciałem tylko dodać że jeździłem na tarczach o których pisałeś i nigdy takich syt. nie miałem... do tego teraz np: mam textary + klocki brembo w upalaczu rewelacyjnie nie jest ale tarcze są proste.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Rozumiem.

Muszę poczekać do czasu diagnozy.

Może faktycznie to piasty są przegrzane i krzywe - auto pochodzi ze Szwajcarii, więc trochę się nahamowało w górzystym terenie...
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: Pawcio1979 »

Gdyby piasty miały za duże bicie nowe tarcze biły by od początku a nie po miesiącu. Płyn hamulcowy wymieniony, blachy kierujące powietrze na tarcze ok?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Płyn nowy, ale reszty nie wiem...
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: zdrowy_zab »

Pawcio1979 pisze:Gdyby piasty miały za duże bicie nowe tarcze biły by od początku a nie po miesiącu. Płyn hamulcowy wymieniony, blachy kierujące powietrze na tarcze ok?
I tu nie masz racji :P Miałem taką sytuacje i za każdym razem tarcze krzywiły się po ok 2 tys km.
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: Pawcio1979 »

Bardzo ważne jest żeby piasty były bardzo dokładnie wyczyszczone z całego syfu szczotką drucianą najlepiej na wiertarce. Raz że nie równo przylegają do piast tarcze a dwa sprawa odprowadzania ciepła. Lepiej przylega - lepiej odprowadza ciepło. Aaaa i żadnego smarowania piast czy tarcz!!! To nie pomaga a wręcz zaszkodzi.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Dzięki bardzo za wszelkie rady.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Krzywe tarcze?

Post autor: djslavoll »

Czy myślicie, że tarcze OEM z ASO będą lepsze od tych z rynku wtórnego?
Wiem, że Textar robi na pierwsze wyposażenie, ale ten sam Textar kupiony poza ASO daje rezultat, o którym tu piszemy.
Pytanie czy czasem producent nie oszczędza na rynku wtórnym, bo inne normy, więc tarcze są mniej "twarde".
Sam pracuję w fabryce i wiem, że takie materiały są gorszej jakości, niż te dla fabryk samochodów.
Kiedyś mówiło się, że to ten sam towar, tylko bez loga. Dziś to może być wielka różnica.
Myślę poważnie o zakupie w ASO z klockami. Cena po rabacie to 820zł, a rynkowa to niemal 700zł.
Różnica żadna, a w razie pogięcia będą na gwarancji. Tych ze sklepu nie chcą reklamować, twierdząc że to wina użytkownika.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Krzywe tarcze?

Post autor: lukas78 »

A, ja aktualnie w gs mam z przodu tarcze brembo zwykłe pełne i klocki zielone aso lexus - hamulec kosa i żadnych objawów bicia - polecam.
ps. tak jak już kiedyś pisałem - warto jeszcze kupić zestaw boscha - idzie na pierwszy montaż do toyoty.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości