Wypadanie zapłonu na LPG

ODPOWIEDZ
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: wasalister »

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z wypadaniem zapłonu przy jeździe na LPG. Problem pojawił się praktycznie po wymianie świec, której dokonałem przed samym włożeniem instalacji gazowej. Żaden Check się nie zapala. Sytuacja powtarza się od czasu do czasu i na chwilę. Świece jakie wstawiłem to coś takiego https://www.autodoc.pl/denso/7887810 Doczytałem się na grupie LEXUS GS Polska na FB, że powinny być DENSO FK20HBR11. Teraz pytanie, czy jest to wina nieprawidłowych świec, czy jednak szukać przyczyny w cewkach?
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: klinikalpg.pl »

Gdybyś napisał rocznik i dane silnika byłoby łatwiej.
Zakładając że grupa podała Ci prawidłowo (ja tam pokładam większą wiarę w katalogach niż grupach) FK20HBR11 pasuje do
3GR-FSE produkcja 04/05-09/07 to należało założyć IKBH20TT także najprawdopodobniej nie wykazałeś należytej staranności dobierając świece ...
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: wasalister »

Silnik mam podany pod nickiem: 2JZ. Rocznik 2001. Kierowałem się propozycją z AutoDoc. Wygląda na to, że to był błąd :crazy:
Czyż więc nieodpowiedni dobór świec może być przyczyną wypadania zapłonu?
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: klinikalpg.pl »

2JZ ? to SK20R-P11 jako default, a Ty kupiłeś właściwe świece, też takie bym założył. Czyli cewki, chyba, żeby coś strojenie nie do końca prawidłowe.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: wasalister »

Strojenie raczej prawidłowe. Pozostaje poczekać, aż cewka padnie całkowicie i będzie można stwierdzić która?
mcmad
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 10:58
Model Lexusa: gs300 mk2, Ls430
Skąd:: Łebieniec
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonu na LPG

Post autor: mcmad »

U mnie winna była ta niebieska gumka na cewce. Była pęknięta, robiło chyba przebicie, paliło mi świece na jednym cylindrze dosyć często i wypadał zapłon. Także zobacz gumki i świece czy któraś nie ma pękniętej porcelanki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości