[GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

Post autor: carsik »

już nie chce mi się tego nawet komentować. I oba mają te same koła rozrządu i wałki. I 1 na 3 mają źle ustawiony rozrząd. Please, te które widziałem, a nie jestem w stanie tego zliczyć, nie miały Twoich wyimaginowanych problemów.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
malina1114
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2016, o 12:24
Model Lexusa: GS300II GS430II
Skąd:: Złoczew
Kontakt:

Re: [GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

Post autor: malina1114 »

Nie musisz. Akurat koledze chcę pomóc, w przeciwieństwie do twoich postów które nic nie wnoszą.
Sam nie chcesz też zobaczyć takich przypadków, bo to oznaczało by przyznanie się do niewiedzy. Uważam że dalsza dyskusja nie ma sensu.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

Post autor: carsik »

ależ ja je chętnie zobaczę. Masz forum. Masz otwarty temat. Pochwal się. W każdym telefonie teraz jest aparat i nie jest to problem. To Ty robisz jakieś wielkie tajemnice, Pw itp. Brzmi to jak wiem ale nie powiem. Masz szerokie możliwości pokazania tych wyjątkowych okazów i uprzedzenia kolegów.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

Post autor: agiless »

carsik pisze: [......] To Ty robisz jakieś wielkie tajemnice, Pw itp. Brzmi to jak wiem ale nie powiem. [......].
Dokładnie i zalatuje to troszkę piaskownicą
Jedyny problem jaki może się zdarzyć, to przestawienie wałka na kółku vvti względem paska, ale z silnikiem vvti nie miałem do czynienia więc mogę się mylić. Z rozrządem przy 2jz bez vvti nie powinien mieć raczej problemów nikt, kto ma chęci i podstawowe zdolności manualne.....no jeszcze parę narzędzi dla jasności :)
Karoles
Lex user
Posty: 88
Rejestracja: 2 paź 2016, o 22:30
Model Lexusa: LS400
Skąd:: wrocław
Kontakt:

Re: [GS300 MkII] Rozrząd - wymiana

Post autor: Karoles »

dobra by nie zasmiecac i zostawic jakies konkretne info podsumowujac jest tak

ustawienie poprawne - bialy znak na kole pasowym na zero i naciecia na walkach na obudowie tej metalowej takie szpice
ew druga opcja kiedy mamy watpliwosci - ustawiajac gorne kolka na wspomniane przeze mnie kropki tlok z pierwszego cylindra wzgledem miejsca styku uszczelki od swiecy wynosi ok 60 mm (wykrecamy swiece wkladamy sufmiarke i jest idealnie 60,2 mm

oba ustawenia sa poprawne :) koniec kropka

z gory dzieki za sugestie
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości